Skocz do zawartości
sadted1

Akwarium 108 litrów + sump 25 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - proszę o pomoc w skompletowaniu sprzętu do solniczki , jaką proponujecie pompę obiegową do tego litrażu ( podnoszenie wody ok 1 metra ) , zastanawiam się jaki cyrkulator zastosować , ostatnia sprawa to sump ( akwa 40x25x25 ) jak wykonać przegrody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegówka to by starczyła Jebao DC 1200, ale moim zdaniem lepsza będzie mocniejsza w razie potrzeby np. Jebao DCS 3000. Cyrkulacja to może Jebao RW 4 lub Tunze 6015, 6025. Najlepiej podaj swoje propozycje, na pewno brałeś pod uwagę już jakieś pompy. Jaki wymiar ma mieć to akwarium, jaka ma być obsada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 60x45x40 - obsada mieszana , kolorowe zoa , pseudogorgonia , euphyllie i łatwe Lps-y , przyglądałem się pompie Jebao DC 1200 , ciekawy jestem opinii użytkowników , jak się spisuje , z ryb planuję Błazenki  , Salariasa i jakiegoś specjalistę na inwazję ślimaków , aby populację Turbo trzymał pod kontrolą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie będzie stało akwarium - czy nie w sypialni. Jeżeli hałas jest nie istotny, to nie ma tematu. Natomiast jeżeli ma być cicho, przygotuj się na trochę większe wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam od miesiaca dc2000 do podawania wody z 40l sumpa do 100l zbiornika metr wyzej, ustawiona na 50% daje 500l/h. slychac ja tylko przy wylaczonej lampie, falownikach i odpieniaczu. 

Obawiam sie ze cichsze pompy o tej wydajnosci to wydatek 1k+

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz na forum, w sieci to te pompy uchodzą za bardzo ciche, bezgłośnie. Może się zdarzyć, że trafisz na wadliwy egzemplarz. Ale tak może się trafić również ze sprzętem z tzw. górnej półki. Akwarium nigdy nie będzie bezgłośne, a hałas to pojęcie względne.

Edytowane przez maciej01
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, maciej01 napisał:

(...) Ale tak morze się trafić również ze sprzętem (...)

może - bo morze to jest słone :P (sory musiałem bo oczy zabolały :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy DC jebao/jecod nie pracuja ponizej 30% mocy nominalnej, a przeplyw przez sumpa zalecaja od 3 do 6-7 objetosci glownego zbiornika na godzine. Dlatego 3000 przy wysokosci podnoszenia 1m to wg mnie za duzo, skrecona na minimum daje 500l. 1200 na pelnych obrotach wystarczy, ale ciezko porownywac kulture pracy urzadzenia przy 50% mocy ze sprzetem z ktorego wyciskane sa siodme poty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze czytałem, że pompa obiegowa ma mieć moc około 10 razy pojemność akwarium. Moim zdaniem lepsza będzie mocniejsza i skręcić ją na nawet minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.