Skocz do zawartości
Gość Paragon

Refraktometr Hanna Instruments hi 96814

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Panowie czy taki refraktometr to dobry zakup, czy trzeba go kalibrować czy jest awaryjny?

Hanna Instruments hi 96814

hanna-instruments-deutschland-gmbh-refractometer-hi-96811-270642_564166.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry zakup, kalibrujesz wodą RODI. W kolorze zielonym jest za połowę ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

mam do kupienia nowy powystawowy, interesuje mnie awaryjność i prostota kalibracji, czyli kalibrują zwykłą wodą po ro i tyle tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam zielonego od prawie 2 lat, zero problemów i tak jak napisałem kalibracja wodą RODI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ok fajnie, a jak z dokladnością jak refraktometr lunetkowy, sprawdzałeś/porownywaleś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzieki a wiec kupuję, zobaczymy mam dość spławików zastanawiałem sie nad refraktometrem lunetkowym ale chyba wole dołożyć i mieć spokój

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dzieki a wiec kupuję, zobaczymy mam dość spławików zastanawiałem sie nad refraktometrem lunetkowym ale chyba wole dołożyć i mieć spokój


Panowieale czy przypadkiem wersja 814 niejest dowina icukru a wersja 822 jest do zasolenia??

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paragon napisał:

 

Dzieki a wiec kupuję, zobaczymy mam dość spławików zastanawiałem sie nad refraktometrem lunetkowym ale chyba wole dołożyć i mieć spokój

 

Dołożyć x5? :) w takim wypadku to chyba będziesz miał nawet święty spokój ;] swoją drogą lunetkowy nawet z Chin spełnia swoje zadanie należycie. Tymczasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Tak wiem tani nie jest, a z drugiej strony co jest [emoji16], wygodne to jest bez kombinowania wynik czarno na bialym i mozna na pewniaka utrzymywac stale zasolenie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Tak właśnie myślalem, szkoda ten co miałem do kupienia to 814 jak juz doczytalem to do cukru czyli spozywka wina itd, [emoji20]

Finalnie kupiłem, Milwaukee MA887 mam nadzieje że będę zadowolony juz śmiga pocztą :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Przyszeł zakupiony w erybce, niestety poczatkowa radosc zamienila sie w rozczarowanie, trafił mi sie bubel albo ten sprzet tak mierzy a mierzy za kazdym razem inaczej masakra, jutro bede dzwonił do sklepu żeby wymienili [emoji20]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie masz wyniki konkretnie z kilku pomiarów ? Pewnie mierzy dobrze, i następny będzie mierzył tak samo :) Z opisu wynika że to sprzęt do mierzenia zasolenia podmianki :)

 

Accuracy      ±0.002 S.G.

Range         1.000 to 1.114 S.G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem z refraktometrem Red Sea , co pomiar to loteria. Wymieniłem na H2Ocean i jest powtarzalny.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nom wyniki tej samej próbki sa miedzy 1.017 do 1.035, tak wiec raczej nie jest ok [emoji43][emoji43]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

A ten od H2Ocean to cufrowy czy lunetka?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunetka


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja juz idesłalem ten elektroniczny, bo jest gorszy niz plywak, plywak jest chociac powtarzalny jak zna sie odchylke a ten elektroniczny to czysta loteria chyba tez kupie lunetke

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

To wlasnie ten wadliwy, od erybki, kalibrowany woda po rodi, woda po TDS 0 filtry lacznie z żywica wymieniane pod koniec maja

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój działa bez zarzutu, chwilę trzeba odczekać przed pomiarem żeby woda nabrała odpowiedniej temperatury.


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nom ja niestety się rozczarowałem, może mam po prostu niefart :/

 

Wrócił nowy sprzęt odpukać działa bardzo fajnie zobaczymy :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.