Skocz do zawartości
katani

Katańska pięćsetka po wrocławsku

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, VDR napisał:

Khmm. Ja mam inna instrukcję.

Kropelkować (lub wlać do poziomu 80%
zakładanego pomiaru) za pomocą 1ml strzykawki
odczynnik KH po każdej kropli mieszając
kilkukrotnie. Kontynuować do momentu zmiany
koloru z niebiesko/zielonego do
pomarańczowo/czerwonego lub różowego(w
zależności który kolor jest obserwowany pierwszy)

I tak jest w wersji angielskiej tego testu.

kH utrzymuje 7,3 - z reguły wstrzykuję tak do 0,6 - intensywnie mieszam a później po kropelce - po każdej dokładnie mieszając.

 

Ja z powodu testu saliferta na kh kupilem hanke na kh i po4. Dopuki żona czyta magnez i wapń z colombo (uważam że na mój daltonizm to są znacznie łatwiejsze w odczycie) pozostanę nadal przy nich. Jak się oburzy to niewiem. Chyba apex mi pozostanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę sądzicie że to czy macie kh 7,2 czy 7,7 ma wpływ na powodzenie lub porażkę w tym hobby?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kh z zakresu 7,7-7,2 to jedne z najlepszych poziomów. Przynajmniej jeśli chodzi o spsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, thomas kay napisał:

naprawdę sądzicie że to czy macie kh 7,2 czy 7,7 ma wpływ na powodzenie lub porażkę w tym hobby?

jak dla mnie to nie ma różnicy,

przykład ze swojego doświadczenia;  kiedyś od tego samego  handlarza kilkukrotnie  kupowałem lps-y, w jego zbiorniku było 6,5 - 6,7  kh, u mnie w baniaku było kh 8.  Krótka ok 1 godziny aklimatyzacja i do baniaka, po ok 2-3 godzinach się ładnie się pompowały.   Przyjmując tezę tych co piszą tutaj, że przy dużej różnicy w podwyższaniu kh powinny paść ?, a tu proszę było  odwrotnie. Jakość później też nie zauważyłem skutków ujemnych.  Może sps-y  by padły, ale lps-y jakość nie odczuły takiej różnicy która wniosła w przeciągu 2 godz. skok 1,5 stopinia. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi o właściwe kh dla sps, może źle się wyraziłem. bardziej chodziło mi o to że to w ogóle nie ma znaczenia jak przy testach kropelkowych określicie poziom. licytowanie się na odcień różu pomarańczy czy innej czerwieni jest bez sensu. ważne żeby poruszać się cały czas w tym samym zakresie koloru który wskazuje test. u każdego z was odcienie tego samego testu mogą być różne. a koralom naprawdę to lata czy macie 7,0 czy 8,0


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, thomas kay napisał:

naprawdę sądzicie że to czy macie kh 7,2 czy 7,7 ma wpływ na powodzenie lub porażkę w tym hobby?

Zgadzam się. jedyna różnica, że mając te 7.7 jest ciut większy margines błędu niż przy 6.7. Wahnięcie o 1, zmiana oświetlenia, zmiana ilości korali, wahnięcie parametrów po jakimś zgonie itd. Trzymając 6.7 po spadku o 1 możemy zacząć liczyć straty. przy ponad 7 jest jakiś zapas, czas na reakcję.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem akurat zwolennikiem wyższego kh właśnie z takiego powodu o jakim piszesz. mam 7,8. to znacznie bezpieczniejsze niż jazda po bandzie typu 6,7. aż tak na tuczeniu korali mi nie zależy, po za tym wyższe kh to przecież stabilniejsze ph a z tym mam większy problem szczególnie w zimie przy zamkniętych oknach


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak zdecydowana różnica jeśli ktoś robi kropelkami i myśli że ma 7,3 a na hance mu wychodzi 5,4. A błąd moze wynikać właśnie z tego szukania koloru.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewałem przez dwa dni po 80 ml KH buffer. Jeszcze doleję dzisiaj i jutro i jutro wieczór zrobię znów test Hanką. Zobaczymy jak się zmieni.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli jednak podmiany same nie wystarczą żeby utrzymać w ryzach parametry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, fresz33 napisał:

Czyli jednak podmiany same nie wystarczą żeby utrzymać w ryzach parametry ?

Nie wiem. nie robiłem jeszcze podmian. Po co robić podmiany w zbiorniku, w którym największym potworem jest ślimak turbo. Korale mam od 8 marca, ryby od 5. 3 tygodnei raptem. A jednak coś wszamało węglany.

Tzn. Wiem. Podmiany nie wystarczą. Na pewno nie w takim zbiorniku.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, katani napisał:

Tzn. Wiem. Podmiany nie wystarczą. Na pewno nie w takim zbiorniku.

Jak założysz zbiornik proporcjonalnie dużo mniejszy to podmiany też nie wystarczą. Tą tezę można włożyć w między bajki ;)  wiem bo się na tym przejechałem tak jak Ty aktualnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie pytanie z serii Czy w samochodzie tankowanie paliwa raz na miesiąc wystarczy? Indywidualna sprawa i bez założeń wyjsciowych w żadne ramki się tego nie włozy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tutaj zakładamy zbiornik typu golas bez całego wianuszka koralowców ;) a tym bardziej tych które powinny powodować spadek kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj zakładamy zbiornik typu golas bez całego wianuszka koralowców [emoji6] a tym bardziej tych które powinny powodować spadek kh.

Na własnym przykładzie Ci powiem. Jak zakładałem zbiornik to Ballinga wprowadziłem dość późno bo podmiany wystarczały. Później Balling był bo spadki były znaczace. Od grudnia walczę na nowo z baniakiem, korale rosną a ja jadę tylko na podmiankach. Twoje założenie również nadal nie pełne bo nie podałeś ile to auto pali na setkę [emoji6] Ale trzeba by jeszcze uwzględnić rodzaj paliwa jaki się leje itd. A nawet ten sam model auta będzie miał różne spalanie [emoji4]

 

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał zainwestowałes w masę różnego rodzaju sprzętu,rozwijasz akwarium chyba najdłużej w historii forum,A nie zainwestowałes jeszcze w to co będzie nie zbędne czyli dozowniki płynów,i plyny,proszki.Ballinga podłączając nie patrz na to czy ubytek dobowy wynosi mało czy malutko,poprostu ustawiaj pompki choć by i 5ml 5razy na dobę ale ustaw niech to się zacznie kręcić tak jak powinno.Zmierz sobie w poniedziałek KH potem w środę I reguluj.

Naprawdę czas start...Nie ma tutaj reguły im wolniej tym lepiej.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, bober6662 napisał:

Michał zainwestowałes w masę różnego rodzaju sprzętu,rozwijasz akwarium chyba najdłużej w historii forum,A nie zainwestowałes jeszcze w to co będzie nie zbędne czyli dozowniki płynów,i plyny,proszki.Ballinga podłączając nie patrz na to czy ubytek dobowy wynosi mało czy malutko,poprostu ustawiaj pompki choć by i 5ml 5razy na dobę ale ustaw niech to się zacznie kręcić tak jak powinno.Zmierz sobie w poniedziałek KH potem w środę I reguluj.

Naprawdę czas start...Nie ma tutaj reguły im wolniej tym lepiej.

Pompa jest, wiaderka 5kg z proszkami są, pojemniki twistmana są. Jedyne co brakowało to wiarygodnego testu. Albo nie tyle wiarygodnego, bo nie chcę w żaden sposób podważać wyników testu AF, co takiego, który potrafię obsłużyć.

Acropora, którą dostałem polipuje. To chyba nie jest źle.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem KH do 8.03. Miałem sprawdzić w czwartek, ale wczoraj jeszcze dolałem nieco i zrobiłem testy dzisiaj. Zobaczę, jak będzie spadać i ustawię dozownik, jeśli będzie trzeba. Docelowo chcę trzymać poziom w okolicach 7.5.

Nie ma co. Korale czuły niskie KH. Tak napompowanej dunki, caulastrei i takich polipów na M. peltiformis nie widziałem od kiedy są u mnie w akwarium. Różnicę było widać już po 3 dniach uzupełniania.

Nie wiem, czy to zasługa podniesienia KH, czy po prostu korale rosną. Jedna z główek caulastrei green fluo podzieliła się. Na razie jest nowa mordka, w ramach jednej główki, pewnie za jakiś czas całkiem się rozdzielą.  Również na dunce są wyraźne 2 nowe małe gębki z czułkami.

 

Dzisiaj mija tydzień od dodania nowych zwierzaków (pokolca, 6 anthiasów i mithraxa). Wszystko żyje, ma się dobrze. Anthiasy wieczorami stroszą się do siebie, łapią pyszczkami i tarmoszą. Widać, że walczą o dominację. Mam pewne podejrzenia, który się zmieni w samca, ale zobaczymy, czy się potwierdzi.

Od tygodnia również karmnik automatyczny sypie minimalne ilości AF anthias food 3 x dziennie. Również zmieniłem podawanie mrożonek z 1 co 2-3 dni na 1 kostkę codziennie. Podaję ją wieczorem, po zgaszeniu głównego światła, w czasie jak lampa przygasa na kanale UV. Anthiasy szaleją za czerwonym planktonem. Salarias nauczył się jeść mrożonki, szarpie prosto z kostki trzymanej w ręce. Dobrze, że nie ma zębów, bo nie zawsze trafi w mrożonkę i czasem chwyci za palec. Również LPSy sobie trochę nałapią z toni wodnej.

 

Poza tym na froncie bez zmian. PO4 i NO3 niewykrywalne, mimo zwiększonego karmienia. Wiem, że system musi zacząć trawić dodatkową materię, więc spodziewam się zauważyć reakcję nie wcześniej niż za 2-3 tygodnie. Dlatego do końca kwietnia nie zamierzam zmieniać niż w karmieniu (kupiłem tabliczkę czerwonego planktonu i mikroplanktonu I będę podawał na zmianę). Zamieniłem również mały reaktor fito na większy. Teraz powinienem mieć dosyć fito, żeby dać szklankę dziennie. Fito daję wieczorem po zgaszeniu światła.

Nowe parametry w stopce. pH wróciło do odczytów w okolicach 8.0. Tak jak podejrzewałem najważniejsza w wymianie gazowej jest dobrze falująca powierzchnia zbiornika.

 

Na razie w zbiorniku stan obecny vs. planowany jest wykonany w 100% jeśli chodzi o ryby i w prawie 100 - bezkręgowce. Nie ma nic, czego nie miało być, brakuje 1 debeliusa. Za to jest mniej korali, co spowodowane było opóźnionym uruchomieniem lampy. Wierzę, że w ciągu następnych 30 dni w sposób istotny  się to zmieni. Do końca maja chcę dołożyć 40 szczepek. Następna rybka - chrysus - dołączy nie wcześniej niż za miesiąc, być może za dwa, z babkami, lub mandarynami.

Kilka fotek z kalkulatora.

20180330_190759 20180330_190735 20180330_190935 20180330_190912 20180330_190852

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

I powoli do przodu. Coś się już dzieje :) chrysus jest ekstra. Mój punktualnie 20:00 się zakopuje.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niedziela, są testy ( w stopce).

EDIT: ponieważnie widac stopki na tapatalk to wypisuję:

Temperatura - 25st (seneye, termometr)

Zasolenie - 1025 (refraktometr)

pH - 8.0 (seneye)

KH - 6.8 (mała hanka)

Ca - 410 (salifert, AF)

Mg - 1320 (salifert)

NH4 - 0.012 (seneye)

NO3 - niewykrywalne (salifert)

PO4 - 0.00 (mała hanka)

Za pomocą żony zrobiłem testy na Ca i Mg. Są cały czas mniej więcej ok. Za to KH jest konsumowane. Ostatni pomiar był 8.03, co znaczy, że w 9 dni spadło o 1.2. Czyli dzienna konsumpcja KH to 0.13. Jeśli 100ml KHBuffer podnosi KH o 2.6 na 100 litrów, to w moim 600l obiegu muszę dawać mniej więcej 30ml dziennie. A to znaczy, że czas ustawić pompę i rozrobić pełnego ballinga ze strongami itd. Dzisiaj również zrobię pierwszą podmiankę 20 litrów.

KH to chyba jedyny parametr (oprócz oczywiście temperatury), który może się drastycznie zmienić w krótkim czasie i zabić całą obsadę, no może nie wiem czy całą, ale korale na pewno. Co czyni go najważniejszym parametrem do kontroli. Od czasu podniesienia KH z 5.4 ani razu nie widziałem zamkniętej dunki. Wcześniej zamykała się kilka razy na dobę, na chwilę co prawda, i myślałem, że to jej normalne zachowanie. Teraz wiem, że tak nie jest. Tak samo dunka i caulastrea pompują się wzorowo. To samo dotyczy montipory peltiformis. Wszystkie korale rosną bardzo dobrze. Tylko acropora stoi w miejscu jak stała.

Minęły 4 miesiące od zalania, więc postanowiłem nieco posprzątać, wyciągnąłem obiegówkę do czyszczenia. Co ciekawe, na wirniku nie było absolutnie nic. Czyściutka. Ani kawałeczka spaghetti. Wirnik tej pompy jest tak zrobiony, że mieli chaeto i puszcza dalej. Kawałeczki glona znajduję regularnie na wacie, więc jego kawałki trafiająw obieg, ale nie zatrzymują się na pompie. Poczyściłem również cyrkulatory. Watę wymieniam regularnie co 2 dni. Nie wytrzymuje dłużej. wata 300g/m2 zapycha się u mnie po 2 dniach tak, że woda przelewa się górą. Co 2-3 dni po wyłączeniu głównego światła zruszam piasek w akwarium. PO kawałku to tu, to tam. LPSy wydają się wniebowzięte zawiesiną w wodzie. W piasku widać coraz więcej życia. Jak dak dalej pójdzie za miesiąc, dwa będzie można wpuszczać piaskokopaczy.

Do komory ze skałą w sumpie trafił mały cyrkulator. Przestawiam go co parę dni w innym kierunku, tak żeby owiewał całość skały i wypłukiwał detrytus do DSB. DSB działa chyba dobrze. w górnych 2-3 cm jest pełno pęcherzyków powietrza, kanalików robaków.

Inne zwierzęta po staremu. Chociaz jedna ryba zasługuje na specjalną wzmiankę... Ctenochaetus strigosus. Nie wiem kto wymyślił taką nazwę tej rybie. Bardziej pasowałaby Kosiarkus glonopogromcus. Ta ryba od rana do wieczora wcina glony. Z salariasem i jakąśtam, aczkolwiek zapewne niewielką pomocą mithraxa zjadłwiększośc glonów w akwarium. Nowe co prawa rosną, ale w ogólnym rozrachunku jest ich bez porównania mniej niż 2 tygodnie temu.

2 krótkie filmiki z karmienia. Jeden z @Aquaforest�Anthias pro feed. Anthiasy szaleją za tym pokarmem, ale moim zdaniem nieco za szybko tonie. Jak karmnik za dużo go nasypie to spada na dno i anthiasy już go nie odnajdą. Drugi to mrożonka czerwonego planktonu. Salarias nauczył się skubać prosto z kostki.

 

 

 

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Na tapatalku nie widać stopki.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał lejesz bakterie?Przy świeżym akwarium przy czyszczeniu pomp powinien być lekki nalot bakteryjny,jak go nie ma to może znaczyć że bakterie których używasz  się nie przyjęły.Ja raz na 2 tyg wlewam całą butelkę NiteOut2 

Pompy czyszczę raz na pół roku ale zawsze na wirniku jest nalot.Czyli są bakterie.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@laszek Wypisałem parametry.

Karol leję bakterie AF Pro Bio S i pożywkę NP Pro wg zaleceń producenta. Musisz wpaść sam obejrzeć akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Fajnie wszystko się buja nabiera charakteru :D, powiem Ci wpusciłem ekipe żeby zruszała mi dno bo u mnie jest grubo to przez tydzień miałem mleko w akwarium hehe, wiec może nie zwlekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Paragon ma rację. Sam wpuściłem po 7 miechach i już miesiąc mleko oczywiście nie 24h.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.