Skocz do zawartości
katani

Katańska pięćsetka po wrocławsku

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne masz te acroporki. Część sam bym chętnie przygarnął.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Steron napisał:

Ładne masz te acroporki. Część sam bym chętnie przygarnął.

Miałem kilka szczepek, połamanych przy pracach w akwarium, lub przez ryby, ale "wyszły". na razie nic ciąć nie zamierzam, chyba, że się znów coś połamie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niedziela, są testy.

No3 - 10, stabilnie

PO4 , 0.09, spadek z 0.16.

KH 7.11. wzrost z 6.94, spadek z 7.056.

Ca - 400, bez zmian.

 

W tym tygodniu pH dobiło maksymalnie jak widziałem do 8.96. Postanowiłem je zbić, więc zamiast czystego NaOH namieszałem roztwór NaOH + NaHCO3. pH dzisiaj rano było 8.3 a teraz 8.5 (18.43). Tak zamierzam trzymać pH w granicach 8.1-8.5.

Nie wiem czy to przez pH, ale część kolonii red megarainbows wygląda jak poparzona. Są podkurczone, bez koloru, nie pompują się. Podobnie jedna z odmian zielonej micromussy. Środek żyje, pompują się ale na szkielecie na styku polipów jest goły szkielet. Pozostałe korale bez zmian, poziom konsumpcji jest stały.

51243771147_e432a66626_b.jpg 51245247249_cc99c0d57f_b.jpg

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podbiłem pH do 9.15 ale ze względu , że zrobiłem to przy użyciu KW to szybko spadło i żadnych efektów ubocznych nie zauważyłem. 

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

W tym tygodniu pH dobiło maksymalnie jak widziałem do 8.96

Już tydzień temu pisałem, że czas na robienie mieszanki i na jesieni znowu przejście na samo NaOH. W moim zbiorniku mimo, że leję 480 ml/24h to pH dochodzi  do 8.6. Jednak ja mocno zakwaszam reaktorem i od trzech tygodni jak spada KH to tylko podkręcam odciek z reaktora, a pompy już nie ruszam. 

Jeszcze jedno, nie wytrąca się węglan wapnia na pompach i szkle? Bo przy tym pH już raczej powinno być widać taki efekt.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest niedziela, są testy.
No3 - 10, stabilnie
PO4 , 0.09, spadek z 0.16.
KH 7.11. wzrost z 6.94, spadek z 7.056.
Ca - 400, bez zmian.
 
W tym tygodniu pH dobiło maksymalnie jak widziałem do 8.96. Postanowiłem je zbić, więc zamiast czystego NaOH namieszałem roztwór NaOH + NaHCO3. pH dzisiaj rano było 8.3 a teraz 8.5 (18.43). Tak zamierzam trzymać pH w granicach 8.1-8.5.
Nie wiem czy to przez pH, ale część kolonii red megarainbows wygląda jak poparzona. Są podkurczone, bez koloru, nie pompują się. Podobnie jedna z odmian zielonej micromussy. Środek żyje, pompują się ale na szkielecie na styku polipów jest goły szkielet. Pozostałe korale bez zmian, poziom konsumpcji jest stały.
51243771147_e432a66626_b.jpg 51245247249_cc99c0d57f_b.jpg  
No red megarainbows na pewno nie wygląda dobrze i czas działać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dzieje ???? Niedziela minęła, a gdzie wyniki testów ???? Hello ????


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jacek56 napisał:

Co dzieje ???? Niedziela minęła, a gdzie wyniki testów ???? Hello ????

Spokojnie, wszystko ok ;) wczoraj testy zrobiłem ale w trybie meczowym nie chciało mi się pisać na forum.

Była niedziela, były testy.

No3 - 5, spadek z 10

PO4 - 0.21 wzrost z 0.09. Po4 mi ostatnio skacze. Nie bardzo wiem, gdzie szukać przyczyny.

KH 7.78, wzrost z 7.11. Tu też ciekawy wzrost. Co prawda zmieniłem mieszankę z czystego NaOH na pół na pół NaOH/NaHCO3, ale nie wie, czy tym można tłumaczyć zmianę.

Ca - 380, spadek z 400.

Temperatura  doszła do 29.5

pH po zmianie dozowania waha się 8.0-8.3

Wysłałem tydzień dwa tygodnie temu wodę do badania. Tydzień temu przyszły wyniki.

ICP 21.06.07

Wyniki są dosyć zbieżne z testami domowymi. nisko wyszedł wapń. Na moich wychodził ok. 380. Zacząłem uzupełnianie do 420. Obecnie leje się 450ml Ca (o 20 podniesione od kilku dni) w kombinacji 50g Ca, 10g Mg i 1,5g Sr w jednym płynie. 310ml KH. Na te kolorowe micro nie zwracam uwagi. Najważniejsze, że stront, potas, siarka i jod w normie. Żelazo jest nisko, ale to przy refugium ile bym nie lał to glony wciągną.

W akwarium bez zmian. Padła mi krewetka L. amboinensis. Była u mnie już ze 2 lata więc chyba przyszedł jej czas.

Fotka lub dwie od góry.

51262660744_e21af9c6a9_b.jpg 51262113108_00d0eb6bb6_b.jpg

Albo 3 ;)

51262677884_6cc09d551b_b.jpg

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten coralcare , kolory na zdjęciach lepsze niż wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

Fajny ten coralcare , kolory na zdjęciach lepsze niż wcześniej.

Jeśli miałbym ocenic lampy po kilku miesiącach użytkowania, to korale rosną bez porównania lepiej. Kolory widoczne dla oka przy pełnym świetle (sporo białego) są porównywalne do T5. Przy zmniejszonym białym (wieczór) korale wyglądają bajecznie, ale nie da się im wtedy zrobić zdjęcia, żeby uchwycić to, co widzi oko. Acropory wybarwiają się lepiej niż wcześniej, szybciej rosną, korale są zdrowe. Po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że lampy polecam z czystym sumieniem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, katani napisał:

Jeśli miałbym ocenic lampy po kilku miesiącach użytkowania, to korale rosną bez porównania lepiej. Kolory widoczne dla oka przy pełnym świetle (sporo białego) są porównywalne do T5. Przy zmniejszonym białym (wieczór) korale wyglądają bajecznie, ale nie da się im wtedy zrobić zdjęcia, żeby uchwycić to, co widzi oko. Acropory wybarwiają się lepiej niż wcześniej, szybciej rosną, korale są zdrowe. Po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że lampy polecam z czystym sumieniem.

Z wykorzystaniem sporej powierzchni emisji dla niektórych lamp, z odejściem od chorego twierdzenia, że LED ma być oszczędniejszy  - przyszła wreszcie prawda, że nie ma królowania HQI czy T5 nad LED. Co do wieczornego światła- gdyby ktoś zrobił T5 o tak wąskim niebieskim paśmie jak zazwyczaj ustawiamy led na wieczór - wyglądałyby podobnie a i zdjęcia też by nie zrobił. I tu stety-niestety przychodzi kolejna prawda - żeby zminimalizować niebieską poświatę na zdjęciu zachowując efekt fluorescencji - trzeba użyć filtra i wtedy wszczyscy mówią o fotoshopowaniu , podkręcaniu etc. Dla mnie ostatecznie i tak liczy się to, jak koral wygląda dla oka, bo to moje akwarium. Z rozżaleniem trochę piszę, bo sam chcę wrócić do ledów, ale przy moich wymaganiach tanio nie będzie, zatem będzie późno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, katani napisał:

Acropory wybarwiają się lepiej niż wcześniej, szybciej rosną, korale są zdrowe. Po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że lampy polecam z czystym sumieniem.

To nic dziwnego. Znacznie więcej światła. Wcześniej było 400 W teraz jest grubo ponad 500.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

To nic dziwnego. Znacznie więcej światła. Wcześniej było 400 W teraz jest grubo ponad 500.

właśnie nie mam czujnika poboru mocy, ale z chęcią bym tą hipotezę poddał testowi. Bo wcześniej było 8x 54W czyli 420W.

Teraz mam 3 lampy czyli razem 170W. Ale nie chodza na 100% jednak.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, katani napisał:

właśnie nie mam czujnika poboru mocy, ale z chęcią bym tą hipotezę poddał testowi. Bo wcześniej było 8x 54W czyli 420W.

Teraz mam 3 lampy czyli razem 170W. Ale nie chodza na 100% jednak.

Michał, na oko widać, że jest znacznie więcej światła...Jak do tamtej lampy dodałbyś cztery świetlówki to byłby ten sam efekt. I nie są to cudowne lamy, po prostu jest więcej światła. Za każdym razem gdy zwiększałem moc oświetlenia to obserwowałem ten sam efekt. To żadne cuda;)...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, norbi2222 napisał:

Michał, na oko widać, że jest znacznie więcej światła...Jak do tamtej lampy dodałbyś cztery świetlówki to byłby ten sam efekt. I nie są to cudowne lamy, po prostu jest więcej światła. Za każdym razem gdy zwiększałem moc oświetlenia to obserwowałem ten sam efekt. To żadne cuda;)...

To że jest światłą więcej to wiadomo. Pisałem we wcześniejszych postach pomiary PAR. Poniżej przed zmianą.

Teraz wszędzie jest 100-150 więcej.

PAR FTS 28.12.2020

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, katani napisał:

Teraz wszędzie jest 100-150 więcej

To i koralowce rosną szybciej i lepiej wyglądają. Do tego PO4 jest znacznie niższe i pH znacznie wyższe. To wszystko składniki obecnego sukcesu, lampa jest tylko jego częścią. Czepiam się, bo jak ktoś czyta, to wyciąga błędne wnioski, że lampa jest cudem...Problemem na forum są niedomówienia i brak pełnej/rozdrobnienie informacji. Jak pojawiają się ludzie w sklepie, nawet doświadczeni, to czasem zadaje sobie pytanie jak ich koralowce dają radę...na to wygląda, że to wbrew pozorom wytrzymałe zwierzęta...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

właśnie nie mam czujnika poboru mocy, ale z chęcią bym tą hipotezę poddał testowi. Bo wcześniej było 8x 54W czyli 420W.

Teraz mam 3 lampy czyli razem 170W. Ale nie chodza na 100% jednak.

Sprostuj: 510W, a że nie chodzą na max to i się domyślałem i szkoda, że nie masz miernika, bo śmiem podejrzewać, że zużycie jest podobne do tamtej t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sporo dobrych opinii nt. tych lamp. Sądząc po kolorach u Ciebie to robią swoją robotę!


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż nabrałem motywacji do robienia nowej lampy czytając trzeba tez dodać wat u mnie. Fajnie to wyglada @katani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2021 o 18:33, katani napisał:

Fotka lub dwie od góry.

A jak to wygląda od frontu? Nie ma burych boczków u acropor? Bo to chyba główna zmora "ledowców" jest

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

A jak to wygląda od frontu? Nie ma burych boczków u acropor? Bo to chyba główna zmora "ledowców" jest

Co to "bure boczki” ? Możesz wyjaśnić???


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jacek56 napisał:

Co to "bure boczki” ? Możesz wyjaśnić???

Boczne powierzchnie acropor, tam gdzie nie dociera bezpośrednie światło z lamp led, przez co kolor tkanki jest w odcieniach brązu. W odróżnieniu od pięknie wybarwionych powierzchni górnych. To nie było złośliwe pytanie. Chodzi mi o to, czy philipsom udalo się uzyskać wystarczające rozproszenie światła, żeby wyeliminować zacienianie "boczków" korali.

Ja zwykle oglądam akwarium przez frontową szybę i ta perspektywa mnie bardziej interesuje niż "z góry"

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słony problem z robieniem zdjęć jest taki:

- od góry kolory są nieco przerysowane, chociaż do końca niewiadomo czy na pewno, bo w różnym świetle ten sam koral różnie wygląda. Więc może właśnie apart pokazuje prawdę a ludzie oko jest zawodne? Z drugiej strony, od góry wkładam telefon pod wodę, więc aparat łapie ostrość na objekcie a nie na szybie/wodzie/skale itd. Więc zdjęcia są lepszej jakości/ostrzejsze, nie ma szumu

- od przodu aparat nie zawsze łapie ostrość tam gdzie powinien, łapie inne spectrum, są szumy itd.

Trzebaby dobre lusterko z obiektywem macro, ale mam lepsze cele na wydawanie pieniędzy ;)

Jacka żona robi super zdjęcia.

10 godzin temu, Słony leszcz napisał:

A jak to wygląda od frontu? Nie ma burych boczków u acropor? Bo to chyba główna zmora "ledowców" jest

Co do pytania. Takie coś pojawia się przy lampach świecących bardzo punktowo. Popatrz na dowolną nowa lampę LED. Orphek - duża powierzchnia, Apex Sky podobnie, Philips, to samo, radion G5 - również rozrzucili LEDy po powierzchni lampy zamiast soczewki.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:
2 godziny temu, katani napisał:

Jacka żona robi super zdjęcia.

Co do pytania. Takie coś pojawia się przy lampach świecących bardzo punktowo. Popatrz na dowolną nowa lampę LED. Orphek - duża powierzchnia, Apex Sky podobnie, Philips, to samo, radion G5 - również rozrzucili LEDy po powierzchni lampy zamiast soczewki.

Już nie robi, teraz Jacek robi super zdjęcia. 
Trzeba troszkę usystematyzować, pierwszy był Orphek ze zwoją koncepcją rozłożenia diód na dużej powierzchni, a że to działa, to  cała reszta producentów naśladuje. Warto wspomnieć o krajowym producencie PS, który też miał w swojej ofercie Black Python 120W. Panele miały dużo diód i generalnie wszystko pod tym rosło. Jednakże  dział badawczo-rozwojowy nie kontynuował prac nad projektem.  


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.