Skocz do zawartości
mathom

Problem z rodi

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej zloze sie ulozylo i puszcza wode bokiem.

Jesli bylo za mocno nabite moglo speczniec i uszkodzic pojemnik, wtedy tez woda pojdzie bokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja miałem tak ze gąbka się lekko przekrzywiła i puszczało bokiem wtedybteż tds coś pokazywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mathom napisał:

Po miesiącu zywica pokazuje mi 2 ... Czy to możliwe że się zużyla? Po osmozie jest 4.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka
 

hej domniemywam że jedziemy na tej samej wodzie z aquanetu u mnie woda z kranu ok 400 jak kupiłem nowy filtr miałem 0 i to zaledwie z miesiąc teraz mam 001-004 i nigdy mniej więc może problem tkwi w wodzie z kranu? jak kupowałem wodę z aquamedic miałem 15-30!! a w reef poznań gość przy mnie zmierzył tdsem że jest 007, nie wiem jak powinno byc ale w obu miejscach powiedziano mi że 000 jest tylko bezpośrednio po nowych wkładach, a na forum gdzie nie czytam wszyscy maja 000, u mnie miałem tak max 4tyg.

Dnia 7.06.2017 o 21:46, silvia napisał:

ubić trzeba - to fakt (sypiesz, kilka razy stukasz "o kolano" znów sypiesz ... tyle ile wejdzie)

jak dobrze ubite to problem zniknie na dobre - a woda i tak ma wchodzić od dołu :)

piszesz że musi być ubite a ja kupiłem oryginalnie zapakowane takie pudełko jak u Ciebie wyżej na fotce i jest ok 5 cm luzu w zasobniku z zywicą, po membranie mam 010-011 a po DI 002 czy to znaczy że mam to oryginalne otworzyć i dosypać do max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

5cm luzu to dużo - u mnie też trochę brakowało (ze 2cm) i dosypałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, silvia napisał:

5cm luzu to dużo - u mnie też trochę brakowało (ze 2cm) i dosypałem

u mnie to tak wyglada nigdy nie ingerowałem w pojemnik nawet jak zmierzyłem to jest 6cmggggggggggg.thumb.jpg.3afa93aa6be7a5fb3194be46edb4aeac.jpg

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wyślij fotkę do sprzedawcy bo po prostu sporo brakuje

do pojemnika wchodzi 0,5l (w/g opisu) i płacisz za właśnie tyle żywicy a nie za 0,4l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak nie był zapełniony wodą to jakieś 1-2cm luzu bylo jak nasiąkło to jest tyle co na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, mam wodę z zuk Dopiewo. Przypuszczam że to aquanet. Przed osmoza 360 (mam zmiekczacz i filtr weglowy na przylaczu).

Będę chyba musiał wymienić żywice i zlewac wodę przed di...

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wywalilo mi okrzemki. Na przepływowym tds skacze do 2. Po wymianie żywicy 0, ale ta sama woda na tanim recznym tdsie (konduktmetr?) to 1-2.

Któremu pomiarowi wierzyć?

Czy też wymieniacie żywice po 150-180l? (Po membranie 4, odpuszczam brudna wodę przed puszczeniem na zywice)

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może cyrkulację masz za słabą w zbiorniku. Ja nie zwracam uwagi na tds bo miałem wysokie i okrzemek brak ale w zbiorniku cyrkulacja z każdej strony.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi się, że jest coś z wodą w Poznaniu u mnie też się pojawiło, a nic nie zmieniałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się. Jak to jest z tym zerem? Też mam nowy filtr ro/di i czasami jest zero, a gdy wiadro się napełni to już skacze do 3-4. Jak chwilę postoi to znów w górę i jest 5-6 ;) 

Mierzyłem w sklepie akwarystycznym i zera nie było. W jednym baniaku wybiło 7, a w drugim 14 :)  Dalej już nie sprawdzałem.

Czy dążenie do zera jest konieczne? Problemy z filtrem ro/di są częste i nie sądzę by wszyscy tu na forum lali wodę z pomiarem 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zero ma być przy wyjściu z filtra - brudny pojemnik lub postoi trochę i już nie ma zera - trochę kurzu czy rozpuszczonego CO2 ? wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zero ma być przy wyjściu z filtra - brudny pojemnik lub postoi trochę i już nie ma zera - trochę kurzu czy rozpuszczonego CO2 ? wystarczy
Spoko, to jest jasne. Tylko dlaczego tds przepływowy pokazuje na wyjściu z di 0 a tds kieszonkowy w świeżo nalanej czystej szklance pokazuje 2? Kalibracja? Temperatura? Któremu miernikowi wierzyć?

Tak czy siak nawet wartości 1-2 nie powinny imho skutkować brązowym piaskiem i szybami przez weekend po jednej podmiance 8% i dolewce może kolejnych 3%.

Może faktycznie coś jest nie halo z wodą w Poznaniu ? To szybkie zużycie żywicy u mnie też jest podejrzane. Chętnie przetestowalbym wodę z kranu i po di - gdzie to można zrobić za w miarę sensowne pieniadze?

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kalibracja jak najbardziej by się przydała a TDS ... nie pokazuje krzemianów :( więc brązowy piasek może być nawet jak są same zera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Darek85 napisał:

A jak z ciśnieniem wody w kranie?

ciśnienie jest ok, po membranie max 3 ppm.

21 godzin temu, silvia napisał:

kalibracja jak najbardziej by się przydała a TDS ... nie pokazuje krzemianów :( więc brązowy piasek może być nawet jak są same zera 

jesteś pewny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, mathom napisał:

jesteś pewny ?

pewność będzie jak się zrobi test wody RO :) - w kilku tematach tu na forum przewijał sie temat że skalibrowany TDS pokazuje 000 a testy wykrywają krzemiany w RO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal walczę :(
nowa żywica, nowy wkład do DI (ten do zasypu do korpusu). Po żywicy skacze 000-001. Jak przytkam przepływ na wyjściu to jest 0, jak leci na maksa to bardziej 001 niż 000.

Zaczynam podejrzawać przeciek w korpusie - między tą górną uszczelką od wkładu a korpusem. To by znaczyło że cały korpus 10" jest felerny - spotkał się ktoś z takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt na tds 001 czy nawet 010 to nie problem i na pewno od tego okrzemki nie wyskakują. Problem tkwi gdzie indziej.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Moim skromnym zdaniem...

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, mathom napisał:

Zaczynam podejrzawać przeciek w korpusie - między tą górną uszczelką od wkładu a korpusem. To by znaczyło że cały korpus 10" jest felerny - spotkał się ktoś z takim problemem ?

spotkał - było o tym na forum właśnie puszczało na uszczelce

 

pisałem wcześniej - mam 2 pojemniki liniowe - nic nie puszcza bokiem, ubita żywica, woda wchodzi z dołu, TDS 000 do czasu aż żywica się zużyje (lekko licząc ponad pół roku nie muszę nic robić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.