Skocz do zawartości
xyz2017

Do którego laboratorium wysyłacie wodę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, MiroZ napisał:

Witam. Moim zdanie nie ma znaczenia gdzie wyślesz ,każde laboratorium będzie pokazywało inaczej.
 

Bo robią "kropelkami" ? albo mają spektrometr - i w tym wypadku nie powinno być przekłamań

sporo userów widziałem na forum korzysta z dostępnych w sklepach z morszczyzną "kopert" MarinLab - Test  ICP-OES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarinLab- bo dużo szybciej, dodatkowo Kh.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, silvia napisał:

Bo robią "kropelkami" ? albo mają spektrometr - i w tym wypadku nie powinno być przekłamań

sporo userów widziałem na forum korzysta z dostępnych w sklepach z morszczyzną "kopert" MarinLab - Test  ICP-OES

kropelkmi ale brednie wypisujesz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, azgar napisał:

kropelkmi ale brednie wypisujesz......

przeczytaj jeszcze raz - ze zrozumieniem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarinLab jest chyba wyborem oczywistym: taniej, szybciej i co najważniejsze - POLSKA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo robią "kropelkami" ? albo mają spektrometr - i w tym wypadku nie powinno być przekłamań

sporo userów widziałem na forum korzysta z dostępnych w sklepach z morszczyzną "kopert" MarinLab - Test  ICP-OES

Zobacz sobie test w linku który podałem to nie boli . Testy robione w  MarineLab i Tritonie .

Pozdrawiam


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, MiroZ napisał:

Zobacz sobie test w linku który podałem to nie boli . Testy robione w  MarineLab i Tritonie .

Pozdrawiam

serio ? bo właśnie w linku który podałeś (znam ten artykuł od dawna) wyraźnie napisano

"

W przypadku makroelementów jednoprzepływowy proces (single-pass) daje całkiem dobre rezultaty ze względną dokładnością około 3-5% (https://reefs.com/magazine/triton-lab-icp-oes-water-testing-154/), a z tego co się orientuję, MarinLab robi dwa osobne pomiary – dla mikro i dla makroelementów. Nie wiem jakich procedur analitycznych i norm używają firmy Triton i MarinLab, ale na potrzeby niniejszego testu zaakceptuje rozbieżności w wynikach rzędu +/-4% pomiędzy obiema firmami. Z drugiej strony jest to analiza złożonych roztworów o nieznanych parametrach, więc nie ma możliwości, aby podważyć, albo zanegować jakiś wynik.

"

błąd pomiaru (są na to normy) - to nie jest przekłamanie, Twoje słowa że "będzie pokazywało inaczej" czyli co ? rozbieżność w pomiarze sięgnie 2 czy 22% ?

zabrakło dopisku "ale wyniki będą bardzo zbliżone" lub "w granicach normy"

 

w jednym zdaniu piszesz że: nie ma znaczenia gdzie wyślesz - bo będzie pokazywało inaczej (czyli inne wyniki)

a powinno to brzmieć - nieważne gdzie - wyniki będą podobne/zbliżone

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

serio ? bo właśnie w linku który podałeś (znam ten artykuł od dawna) wyraźnie napisano

"

W przypadku makroelementów jednoprzepływowy proces (single-pass) daje całkiem dobre rezultaty ze względną dokładnością około 3-5% (https://reefs.com/magazine/triton-lab-icp-oes-water-testing-154/), a z tego co się orientuję, MarinLab robi dwa osobne pomiary – dla mikro i dla makroelementów. Nie wiem jakich procedur analitycznych i norm używają firmy Triton i MarinLab, ale na potrzeby niniejszego testu zaakceptuje rozbieżności w wynikach rzędu +/-4% pomiędzy obiema firmami. Z drugiej strony jest to analiza złożonych roztworów o nieznanych parametrach, więc nie ma możliwości, aby podważyć, albo zanegować jakiś wynik.

"

błąd pomiaru (są na to normy) - to nie jest przekłamanie, Twoje słowa że "będzie pokazywało inaczej" czyli co ? rozbieżność w pomiarze sięgnie 2 czy 22% ?

zabrakło dopisku "ale wyniki będą bardzo zbliżone" lub "w granicach normy"

 

w jednym zdaniu piszesz że: nie ma znaczenia gdzie wyślesz - bo będzie pokazywało inaczej (czyli inne wyniki)

a powinno to brzmieć - nieważne gdzie - wyniki będą podobne/zbliżone

Przecież napisałem ,że nie ma znaczenia gdzie wyśle.Łapiesz mnie za słówka.

.Pisząc (inaczej) chodziło mi o te rozbieżności   +/- 5%(czasami więcej np. jak jeden test pokazuje,że SI jest a inny,że niema)Prawdopodobnie test Aquaforest czy ATI pokazały by jeszcze inne wyniki. 


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując Reefhub "Doskonale widać to w przypadku krzemu (Rysunek 18) i miedzi, która według Tritona nie występuje w żadnym z badanych roztworów soli, a według MarinLab znajduje się we wszystkich – nawet w mojej wodzie RODi. "

W przypadku miedzi różnice miedzy wynikami sięgają zenitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MarinLab jest chyba wyborem oczywistym: taniej, szybciej i co najważniejsze - POLSKA!

Decyduje się na MarinLab strona wyglada dobrze opinie są i co ważne to Nasza firma- kasa zostanie na miejscu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens robienia tak dokładnych testów ? - skoro wszystko rośnie i rozwija się .

Czy czasem nie jest to szukanie dziury w całym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję za jakiś czas wysłać wodę do profesjonalnej analizy, jak zbiornik uda się ustabilizować :)

Chcę mieć wyniki gdy wszystko jest OK, bo gdyby w przyszłości odpukać coś zaczęło się dziać, zrobię kolejną baterię testów i będę miał z czym porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ważne podstawowe testy wykonujemy sami. Jak dojdziemy do stanu że wszystko jest OK to tylko jakaś tragedia może nam "popsuć " wodę lub nasze nie przemyślane działanie.


Ja postanowiłem prowadzić zbiornik metodą DSR i czynię to od grudnia , wykonuję tylko testy wskazane w kalkulatorze i wg nich dozuję preparaty. Walczyłem z PO4 teraz jeszcze walczę z NO3 lecz stosując się do zaleceń "kalkulatora" wszystko idzie w dobrą stronę . Ostatnią podmianę wody zrobiłem w lutym , w tej chwili tylko dolewka uzupełnia odparowaną ilość. Ryby rosną , korale polipują i rozrastają się , kolorów w zbiorniku przybywa. 

Uważam że testowanie wody w ambulatoriach staje się modne i tylko tyle. Kolejny sposób na wyciągnięcie kasy z kieszeni zapaleńców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jano253 napisał:

[...] lub nasze nie przemyślane działanie.

 

[...]

w moim przypadku obstawiam to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest sens robienia tak dokładnych testów ? - skoro wszystko rośnie i rozwija się .
Czy czasem nie jest to szukanie dziury w całym ? 



Przepraszam cie i ale jest to zbędny offtop... pytanie nie było "czy" tylko gdzie :)

Jeśli chodzi o podstawy to jest kilka przesłanek do zrobienia testu. Czy warto bez przyczyny to dyskusja na inny temat... myśle ze wszystko będzie zależało od tego kto jakim budżetem operuje- po drugie zwykłymi testami wykryjesz tylko podstawowe pierwiastki..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.