Skocz do zawartości
czeci

Identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

proszę o pomoc w identyfikacji stwora. Znalazłem go dzisiaj rano na mintiporze.

a7cc1d1a6dabd62f03fbf26612f142b8.jpg

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona cierniowa (?!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 2 lata, po przesiadce na większe  4 miesiące, średnica rozgwiazdy to około 1-1,5 cm. Podana nie pasuje bo osiąga 25-35 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie do kibla, bardzo przypomina koronę cierniową a to źle wróży 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu poleciało jak tylko zobaczyłem że obgryza monti.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszystko, co nieznane wyrzucacie do ubikacji?! Przeciez zawsze można wystawić na targowisku w dziale oddam, moze by ktoś przygarnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Nik@ napisał:

Dlaczego wszystko, co nieznane wyrzucacie do ubikacji?! Przeciez zawsze można wystawić na targowisku w dziale oddam, moze by ktoś przygarnął.

Bo nie jest ładne,nie świeci i jest mało warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Deklus napisał:

Bo nie jest ładne,nie świeci i jest mało warte

i nie ma mózgu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Deklus napisał:

Bo nie jest ładne,nie świeci i jest mało warte

 

6 minut temu, silvia napisał:

i nie ma mózgu :)

 

nie przeginajcie - wam jak się cos w tym stylu napisze to się obrażacie AKWRIARZE  -(joke)  

Rozgwiazda cierniowa  - jeżeli to jest to to będzie jadła ci korale 

Ale jeśli masz możliwość daj w osobny zbiornik lub oddaj komuś kto lubi takie zwierzaki ;)

Jeżeli w tedy brak możliwości - to ... 

1 minutę temu, Fireblade napisał:

Przecież pisze że obgryzało monti !!!!

Co z wami ???

to nie znaczy by zabić 

krewetki też zabijesz bo wyżera pokarm z korali i się nie najedzą i giną ??? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam slimaka nagoskrzelnego, który zjada briareum :) grozil mu kibel.. ale dostał szanse, skałke z briareum i ją sobie skubie. Moze ktos chciałby mieć takiego zwierza i udostępniłby mu do jedzenia to, czego on potrzebuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nik@ napisał:

Ja trzymam slimaka nagoskrzelnego, który zjada briareum :) grozil mu kibel.. ale dostał szanse, skałke z briareum i ją sobie skubie. Moze ktos chciałby mieć takiego zwierza i udostępniłby mu do jedzenia to, czego on potrzebuje?

ja mam pompona który rozrywa korale od środka,może przygarniesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chętnie przygarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kraby wrzucam do sumpa gdzie jest żywa skała i tak mogą robić co chcą, podobnie zrobił bym z tą rozgwiazdą jeśli nie jesteśmy pewni jej zamiarów żywieniowych. Pompona rozrywającego też chętnie przyjmę...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam w sumpie ze trzy kraby dzikusy. Nie wiem, czy nadal żyją, ale szansę dostały. 

Mnie chodziło o to, ze często zwierzaki, których się boimy, ktoś inny bardzo chciałby mieć, choćby jako pokarm dla innych mieszkancow (tak to natura wymyśliła, że ktoś kogoś zjada, zeby żyć). Zawsze warto spróbować je oddać, zanim się je skaże na ściek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że brzydka bo kolor ciekawy, gdyby nie to, że zrobiła sobie posiłek z korala to bym zostawił, jak nie szkodzi to po co usuwać. Osobnego zbiornika nie mam a w słoiku przez parę godzin lub kilka dni na pewno nie wytrzyma.

Oddać komuś chętnie, ale nikt o 7 rano nie przyjedzie po rozgwiazdę. 

Nie zapominajcie, że nie zawsze osoba która przyjedzie po niechcianego gościa zdaje sobie sprawę, że może zrobić szkody w zbiorniku- bo za darmo.

Kraby jak najbardziej do sumpa nie ucieknie, da się złapać nawet w komorze pełnej ceramiki. Ale takiego maleństwa nie znalazłbym bez wyciągania wszystkiego, a wiecie czym to grozi.

I tyle w temacie, nie dlatego, żeby się usprawiedliwić ale po to żeby uświadomić wam, że można nie mieć wyjścia i to było jedyne wyjście.

A zostawić w zbiorniku chyba trochę ryzykowne. 

A dla zainteresowanych jeśli znajdę drugą to ogłoszenie wystawię ale czas odbioru będzie mocno ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklus twój krab nie rozwalił tego Rico tylko wyjada to czym się Rico porzygało, wywaliło jamę chłonąco/trawiącą pewnie przez duży skok KH przy przenosinach po zakupie - tak bywa, ale po jakimś czasie wciągnie te nitki i powinno być OK - ;) ale nie chcę robić offtopa 

Korony cierniowe - pewnie zjadła by ją krewetka arlekin - jak ktoś ma tą piękność żywiącą się tylko rozgwiazdami, w Australii raz na jakiś czas jest akcja uśmiercania nadmiernie rozrośniętych populacji korony cierniowej poprzez wstrzyknięcie trucizny w rozgwiazdę, następnie je wyławiają i utylizują, raz na jakiś czas mają taką mega plagę tych rozgwiazd, mało co chce je zjeść, a namnażają się jak jest wysyp glonów po jakiś ulewach na lądzie. 

Tak czy inaczej lepiej jest dać znać na forum przed wykonaniem wyroku, są tacy co poszukują dziwolągów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.