Skocz do zawartości
Dawid1988

Czy to wirki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam pytanie , czy to są wirki ? Chodzi oczywiście o te pomarańczowe małe stworzonka na skale. 

DSC07968.JPG


1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać na tej fotce, zrób lepszą z jenym takim czymś. Wirki są płaskie i owalne no i pełzają :) często siedzą tam gdzie mają co jeść - czyli najczęściej na koralowcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google wirki, płazińce i porównaj lub daj lepsze zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexataenia lux wycina wirki .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - walcze z wirkami , no może nie ja tylko mała hexatenia ale to się mnoży na potęge. Jutro zacznę odsysanie , bo biedaczka zaraz pęknie taki ma brzuchol :) 


1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jop , sra na czerwono a wirków nie ubywa ,Ważne że raczej nie przybywa  .Ale nic dziwnego jedna kontra tysiące  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na Red Planaria. Co do Hexy to czasem wcina , czasem nie. Na pewno jedna nie wytępi plagi nawet w 250l baniaku. Ona jedynie może trzymać je w ryzach lecz to też tak trzeba by trafić w odpowiednią żarłoczną sztukę. To jak z Chelmonami lub krewetkami i aipitasią, nie każda żre. Po kilku walkach na baniakach pod moja opieką, coraz śmielej jadę z flatworm exit. Na początku się trochę obawiałem, bo to chemia itd. tym bardziej, że to nie moje zbiorniki, a odpowiedzialność trzeba wziąć. Teraz się nie zastanawiam za długo. Np. Anglicy mają hopla na punkcie wargaczy, niektórzy mają nawet kilka sztuk w 300l-500l. Nie wiem jak oni to robią, że się nie zabijają te wargacze, albo zabijają i oni nie mówią o tym ;) Jedynie przed wyskakiwaniem się bronią zwykle siatkami lub zabudowami z plexi itp. Osobiście zamiast hexy, która w 3/4 przypadków gania madaryny polecam Chrysusa ;) Ładna, sympatyczna no i bez ADHD rybka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to podobne do wirka i do red planari - bede dzisiaj w Poznaniu to poszukam tego środka - salifert dobrze mówie ? 


1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale pamiętaj że to jednak chemia i dosyć mocna. Musi to  więc być Twoja męska decyzja.

Ja to już po kilkunastu minutach widziałem jak padały i odssysałem na prawdę spore ilości. Cyrkulację ustawiałem na mimimum, węgiel czekał w gotowości, rurka do osysyania, potem trochę usprawniliśmy odsysanie na końcu rurki rajstopa była i tam one zostawały, woda z wiaderka trafiała z powrotem do baniaka, ale podobno te cholerstwo puszcza sporo toksyn gdy zdycha więc odpuściłem oszczędności na wodzie. Przygotowywałem wiadro lub dwa solanki zależy jak duży baniak i heja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męska decyzja... 130 dni od zalania ingerować chemia trochę kiepski pomysł . Spróbuje jeszcze odessać ile mogę jak zacznę przegrywać to salifercik poleci do wody. 


1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.