Skocz do zawartości
Gość Paragon

Staly miernik Ph

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

widzisz ja przy starcie akwarium to miałem skoki zasolenia właśnie przez odpieniacz dużo wywalał syfu, nie wiem jak jest w dojrzałym akwarium z dużą obsadą, ale skoro piszesz że są to ilości nieznaczne to warto się zastanowić czy jest rzeczywiście sens, a z ciekawości jaki masz ten kieszonkowy Ph?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Paragon napisał:

 a z ciekawości jaki masz ten kieszonkowy Ph?

jakiś chiński z allegro - ale nie ciężko go dobrze skalibrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o stałe pH to najlepiej wystawić rurkę od odpieniacza za okno :) pH stałe gwarantowane, albo zrobić sobie pochłaniacz Co2 na złoże Skim Breeze od Fauny marin, albo podobne, jeśli boimy się o zmiany pH bo mamy np akwarium w sypialni i nie otwieramy okien :) 

a myślałeś o seachem pH alert - stały test przyklejany do szyby, wymieniany co 2 albo 3 miesiące, nie trzeba kalibrować, raczej nie zarośnie tak szybko a jak zarośnie to nic się nie stanie, no i masz mniej więcej parametr do wglądu na wszelki wypadek do szybkiej reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seachgem PH alert jest tylko do słodkiego....


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon


Tak myślę że może jednak ten stały pomiar czy to zasolenie czy Ph to nie dokońca trafiony pomysł, w sumie przemyślałem słowa Testera i chyba sobie odpuszczę ewentualnie taki kieszonkowy zamiast kropelkowego, tylko jaki?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Gregorq napisał:

Seachgem PH alert jest tylko do słodkiego....

Eh nie wiedziałem, dzięki za sprostowanie, szkoda bo to było by praktyczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odnowienia tematu chciałbym zwrócić uwagę,że nie tak łatwo posiadać wiarygodny wynik Ph.Gwarantuję,że możemy kupić trzy mierniki różnych producentów i wyniki będą się mocno różnić,możemy się cieszyć,że mamy odpowiedni poziom Ph a tu zonk bo sonda przekłamuje w górę i kalibracja na płynach często tego nie zmieni.Do tego dochodzą różnych producentów sondy.

Mam dwa mierniki elektroniczne z stałym pomiarem i w obu są sondy Hydrometru,jedna sonda pokazuje wyższe wyniki a drugi niższe.Po zamianie sond i oczywiście po kalibracji jest odwrotnie,ale na płynach kalibracyjnych pokazują dobrze i komu tu wierzyć ? Różnice to rano 7,8 do 8,0 wieczorem a druga 7,95 do 8,20.Jedna jest oczywiście starsza,ta która zawyża,ale na płynach kalibracyjnych jest poprawnie.

Ps.Tej nowszej już nie ma bo się akurat szczaskała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, inmar napisał:

Mam dwa mierniki elektroniczne z stałym pomiarem i w obu są sondy Hydrometru,jedna sonda pokazuje wyższe wyniki a drugi niższe.Po zamianie sond i oczywiście po kalibracji jest odwrotnie,ale na płynach kalibracyjnych pokazują dobrze i komu tu wierzyć ? Różnice to rano 7,8 do 8,0 wieczorem a druga 7,95 do 8,20.Jedna jest oczywiście starsza,ta która zawyża,ale na płynach kalibracyjnych jest poprawnie.

No to nie jest wesoła informacja.... A można wiedzieć jak kalibrowałeś? Ja swoją kalibrowałem w dwóch punktach 4 i 7, a potem kontrola przy 11  i miałem nadzieję, że dobrze pokazuje :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden miernik ma trzy punkty kalibracji 4,7 i 9 a drugi 7 i 9,fakt,że każdy z mierników ma inni sposób kalibracji.Mam jeszcze trzeci miernik Ph,ręczny Hanny i ten to już pokazuje całkowicie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar pH jest funkcja logarytmiczna wiec powinno sie używać do kalibracji min buforów kalibrujących i 1 sprawdzającego

Przy czym parametr wody badanej musi znajdować się w zakresie kalibracyjnym

na przykładzie mojej pracy w akredytowanym laboratorium kalibrowalismy mierniki na buforach 4, 7, 10 a sprawdzaliśmy na 6 i 9 ale jak mieliśmy wody gdzie wychodziło pH >10 należało skalibrować w buforach odpowiednio większych 


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.