Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z no3 ,wychodzi mi na tescie około 25   walcze z tym juz od miesiaca leje bakterie   co dzien,PO4 mam 0   a no3 nie moge zbic ,czy ma ktos jakis pomysl  ,testy salifild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Trzeba podnieś PO4 inaczej NO3 nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbij po4 to No3 ruszy . Jakie duze akwarium jaka obsada i czym karmisz ? Pluczesz mrozonki jesli nimi karmisz ? 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie możesz zbić NO3 bo masz niewykrywalne PO4. Nie pomoże lanie bakterii bo one potrzebują obu związków do namnażania

https://reefhub.pl/wspolczynnik-redfielda-zegnaj-cyjano/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać więcej informacji.Ile litrów jakie ryby korale.Tak to sobie można ustalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz PO4 Hanka. U mnie przy 0 na salifercie w rzeczywistości było 0.28 na Hance. Podbij PO4 (jeśli rzeczywiście jest 0) i użyj np. Środka z RED SEA NO3PO4-. U mnie pomogło.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym radzicie podbić po4? Nieplukalem mrożonek, waliłem dużo suchego, nawet podawałem K2PO4 w ogromnych ilościach a i tak Hanka pokazuje 0ppm.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podbiłem wlewajac 10 ml z kubka odpieniacza do sumpa :)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Vertiscire napisał:

Czym radzicie podbić po4? Nieplukalem mrożonek, waliłem dużo suchego, nawet podawałem K2PO4 w ogromnych ilościach a i tak Hanka pokazuje 0ppm.

Fitoplankton.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, trzy miesiące nie mogłem zbić NO3 ,nie wiem co dokładnie pomogło ale użyłem:  xport NO3 Cubes, Red Sea NO3PO4-X oraz ELIMI-NP Tropic Marin.Xport NO3 Tubes wyjąłem po miesiącu używania ,dalej używam NO3PO4-X oraz ELIMI-NP i NO3 mam między 0 a 2


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ryby, karmisz je i nie masz jakiejś mega ilości absorbera na fosforany, to PO4 masz na pewno. U mnie działało no3po4x od Red Sea. Lałem przez jakiś rok miedzy 4 a 6ml na dobę. Jak tylko schodziłem z dawki 6ml  No3 rosło.  Dwa miesiące temu przeszedłem na sól probiotyczną Aquaforest. Od tamtej chwili regularnie zmniejszałem ilość podawanego No3po4x. W tej chwili leje jeszcze zapobiegawczo 1ml no3po4x na dobę. Korale karmię codziennie. No3 mam niewykrywalne na teście salifiert. Przed zmianą soli korale karmiłem 2 x w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wspólnym mianownikiem zaczyna być no3po4x od Red Sea.Ja leję ok. 8ml na dobę.Musisz spróbowac najwyraźniej.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. U mnie pomogło też NO3PO4 z RedSea. Z NO3 z 50 spadło w stosunkowo krótkim czasie do wartości jednocyfrowych i później do zera. Wcześniej chciałem podbijać PO4, ale nie zrobiłem tego.


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to samo leje no3po4 od redsea i spada, u mnie po4 było nie wykrywalne a no3 zawsze wysokie, niestety odkąd się za to zabrałem rodactisy sp7 wszystkie są białe, a były ogromne wyglądały jak ukwiały (po 15 cm średnicy). leje jakieś 5,2 ml na dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" nawet podawałem K2PO4 w ogromnych ilościach a i tak Hanka pokazuje 0ppm "

Ile to jest "ogromne ilosci" i czy to napewno K2PO4 ?  Dodaj odrobinke K2PO4 do szklanki wody i sprawdz testem. Prawdopodobnie zabraknie skali. 

Moim zdaniem, zamiast dodawac drogie preparaty, mozna wodka ustawic parametry jakie sie chce. Do tego potrzebna jest wodka, odpieniacz, prochy na podbijanie NO3 i PO4, dobre testy, zeby to wszystko ogarnac oraz cierpliwosc.:D

Byc moze wystaczy umieszczenie w sumpie (jesli w akwarium nie ma miejsca) sporego kawalka zywej skaly itp ?

 

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skaly mam naprawde sporo w akwarium,akwarium ma 300l +sump odpieniacz na pompie jecod 3000 moze przestane lac bakterie i sprubuje podbic troche po4 czy lepiej lac bakterie  dodawac vodke  i wiecej karmic  ile lac vodki na poczatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo87 - Dlaczego upierasz się że nie masz Po4 ? Czym mierzyłeś

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Skoro podawales fosforan potasu i hanka pokazywala 000 to moze problem jest z hanka? Albo z odczynnikami?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź kogoś z DUŻĄ HANKĄ albo wyślij wodę do testów ICP. Wtedy przekonasz się czy nie masz PO4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ostatnio pisał o regentach do Hanki, ze miał załączone do kalibracji na których wywalało 000- moze tu jest problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, flexin napisał:

Ktos ostatnio pisał o regentach do Hanki, ze miał załączone do kalibracji na których wywalało 000- moze tu jest problem? 

to ja pisałem. faktycznie miałem PO4 = 0. Kilka dni bez płukania mrożonek i PO4 = 0,06

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam hanki,mam tylko testy salifert .A gdzie moge kupic w dobrych pieniadzach  hanke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w alledrogo : Hanna HI 713    - to jest mała Hanka

Taniej masz tylko używane na forum w dziale targowisko


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tylko patrz żeby w zestawie były fiolki z nakrętkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.