Skocz do zawartości
Zaleg

Test Salifarta na kH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zakupiłem test na kH Saliferta i wykonałem pomiar wynik: 8,4 i tu moje zdziwienie...

postanowiłem wykonać pomiar ponownie z tym że starym zestawem tej samej firmy  (zostało mi preparatu na dwa pomiary) i wynik: 6,7

Wykonałem ponownie pomiary na tych samych testach kH  i ponownie to samo.

Data przydatności obu opakowań to 2021 rok

Może macie podobne spostrzeżenia, ewentualnie jakieś sugestie dlaczego tak duże różnice w otrzymanych wynikach.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się raczej wyniku nowego. Najbardziej racjonalnym wytłumaczebiem jest to, że po otwarciu testu w miarę użytkowania reagenty wietrzeją i z czasem taki test, pomimo że ma jeszcze długą datę przydatności, może przekłamywać. A najlepiej zrób test na płynie referencyjnym załączonym do zestawu i wtedy będziesz wiedział czy jest on wiarygodny.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram zdanie Jarka, zawsze staram się porównać z płynem referencyjnym. Miałem taką sytuację że nawet nowy test pokazywał głupoty...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegość czasu płynu testowego w zestawie brak. Mój nowy test na starym płynie testowym przekłamuje o 10 kresek. I któremu wierzyć ?

 


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomaszpro napisał:

Już od jakiegoś czasu płynu testowego w zestawie brak. Mój nowy test na starym płynie testowym przekłamuje o 10 kresek. I któremu wierzyć ?

 

Pomiar solanki może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci kupić małą Hankę.Pomiar KH jest ważnym testem wody, a mała Hanka jest raczej wiarygodnym pomiarem .


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomaszpro napisał:

Już od jakiegość czasu płynu testowego w zestawie brak. Mój nowy test na starym płynie testowym przekłamuje o 10 kresek. I któremu wierzyć ?

 

W zestawie płynu testowego brak. Trzeba będzie zakupić Hanke ☺

Edytowane przez Zaleg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, prawie roczny test daje wynik sporo niższy od nowego, a końcówka testu u kolegi to już pokazuje totalne głupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tesz płyn referencyjny do kupienia Fauny marin, i tym też można testować pomiary, no i można użyć z AF płynu, nie koniecznie do testów AF :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie jest podobnie z testem na Mg. Końcówka płynu zawyża o 100 ppm. Myślę że po otwarciu butelki termin ważności skraca się diametralnie i nie ma co patrzeć na datę z opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich testach aquaforest w zestawie znajduje się płyn referencyjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam AF... po badaniu  wyszło mi, że test saliferta przekłamywał aż o 2 jednostki (po sprawdzeniuu na plynie referencyjnym AF) Testy AF dają poprawne wskazania, no ale zobaczymy jak długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.