Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie kilka odpieniaczy i potrzebuję pomocy w wyborze, którego z nich mam zagonić do sumpa.

 

Mam kostkę 100L, a pod nią mini sumpa z refugium 20L, więc na odpieniacz zostaje 15cm x 25cm. Lustro wody jest na 28cm, a potem kolejne 30cm wolnego i koniec szafki :( Obsady narazie jest 20%. Docelowo mają być czerwone glony, dwie małe i trzy średnie ryby, a korale to głównie LPSy i SPSy (bez akropor) i może, może :ph34r: NPSa. Narazie zebrałem podstawowe inforamacje o czterech modelach. Na forum jest o nich parę wątków, ale są dość stare i nie znalazłem tam postów, czy po dłuższym czasie te odpieniacze tworzą pianę czy problemy.

 

Nyos Quantum 120 (2014r.)   100L - 500L

15cm x 21cm x 50cm    - zanurzenie  22cm

Pompa AC - Viper Quantum 1.0

Gwarancja 24 miesiące

 

Bubble Magus C 3.5  (2011r.)    100L - 300L

12cm x 18cm x 47cm    - zanurzenie 20cm - 25cm

Pompa AC - Rock SP1000

Gwarancja 12 miesięcy

 

Deltec SC 1351  (2014r.)    300L - 500L

14cm x 25cm x 53cm     - zanurzenie 15cm - 25cm

Pompa DC - Deltec DCC2

Gwarancja 24 miesiące

 

Twistman OB-100-IN   50L - 300L

18cm x 19cm x 48cm     - zanurzenie 15cm - 18cm

Pompa DC - Jebao 1200

Gwarancja 12 miesięcy

 

Przede wszystkim interesuje mnie awaryjność pomp i serwis, ewentualnie dostępność zamienników, macie z tym jakieś złe doświadczenia ? albo inaczej - gwarancja skończyła się na oryginalnym wirniku ?

Ciekawi mnie też deklarowane przez producentów zanurzenie, kiedy Wasz odpieniacz pracuje najlepiej ?

I na koniec, jakie jest Wasze zdanie i doświadczenia z użytkowania pomp DC w odpieniaczach, to bajer czy konieczność ?B)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9004, mały, solidny, w zasadzie bezawaryjny (była seria z wadliwą pompą, ale podobno już to nie występuje) wydajny, cichy, bezproblemowy. 

A reszty nie używałem, nie miałem w rękach więc się nie wypowiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tunze 9004 jest dużo aktualnych tematów, ale ten nie jest jednym z nich, dzięki B)

To świetny mały odpieniacz, i jest na mojej liście ^_^ narazie zbieram więcej info.

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z tych co podałeś wziął bym Twistmana 100 ze względu na jakość wykonania i ciszę. Jeżeli planujesz przesiadkę na 200l w niedługim czasie to polecam Delteca sc1351 jest niestety głośniejszy od Twistmana. Miałem tego Delteca w 200l i się sprawdzał. Jednak kilka osób na forum opisywało problemy z pompą. Oba odpieniacze mają regulowaną moc pompy więc powinny się łatwo ustawić w baniaku. Buble Magnus bym sobie odpuścił. Nyos za to fajnie wygląda, ale  nie ma regulowanej/sterowanej elektroniczne pompy i mało jest o nim opinii.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Steron, na moj gust tez twistman prowadzi, jednak ma wieksza podstawe niz ja miejsce, do tego pracuje optymalnie przy 16cm a to zostawia 32cm odpieniacza nad woda, ja mam 30.

Wiec musze byc absolutnie pewny, ze twistman zupelnie deklasuje pozostale, skoro mam pod niego wymienic sumpa. No i bardzo bym chcial dolozyc swoja cegielke do polskiej firmy kolegi forumowicza, ktory nie dosc ze polaczyl hobby i zarobkowanie, to jeszcze swoimi produktami motywuje konkurencje do dzialania. Tylko pozazdroscic :)

 

Jakość akrylu i spasowania oceniam w kolejnosci: nyos - twistman - deltec - bubble magus

Pompy wszystkie są gówniane, nyos ma włoski stator Eden, twistman chiński Jebao, deltec pewnie też w tych tańszych modelach. 

Serwis po opiniach oceniam w kolejnosci: twistman, deltec, bubble magus, nyos ostatni, bo nic o nim nie wiadomo, poza dlugim czasem oczekiwania.

Cisze po filmach na yt oceniam w kolejnosci nyos, twistman, deltec i bubble magus

Mam nadzieje, ze wlasciciele zweryfikuja ta klasyfikacje.

 

No i bardzo ciekawi mnie jak to jest z tymi pompami DC. Nie interesuje mnie zywotnosc wirnikow przy miekkim starcie czy zuzycie trzech watow ekstra. Chodzi mi o mozliwosci dostrojenia odpieniacza i halas.

Rozumiem, ze te 7 lat temu ludzie radzili sobie bez pilotow, regulujac tylko wode i powietrze. Czy mozna tak zdusic odpieniacz AC zeby rura 250mm pieniła jak 100 ? pompa dc moze tez byc kupiona za duza i skrecona na polowe mocy, tym samym bedacc duzo cichsza niz polowe mniejsza pompa AC. A moze samej pompy nie slychac, a glosnosc odpieniacza zalezy od ilosci mieszanego powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim deltecu sc1351 pompa Jebao ze znaczkiem Delteca wytrzymała rok i dwa miesiące, a pierwsze problemy były po około 11 miesiącach. Co do kultury pracy nie można było narzekać choć demon ciszy to pewnie nie był. W tej chwili w pieniak wsadziłem Aqua Nove N- RMC2000 czyli kolejna wariacja na temat Jebao DC2000, Niby 100% klon, różnica tylko w tym iż ma miękki start czego poprzedniczka nie posiadała. Nyos sprawia wrażenie najbardziej bajeranckiego sprzętu i chyba jest najlepiej wykonany, co do pompy to nie mam pojęcia co sobą prezentuje, Bubble Magus najmniej do mnie przemawia jeśli chodzi o wykonanie, choć wygląd zewnętrzny nie musi znaczyć że pieniak jest zły. Mimo pompy jebao stawiał bym na Twistmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze pomyślał nad Schuranem 100-120 używką. Ze względu na brak wirnika igiełkowego nie wybija fitoplanktonu i pożytecznego robactwa. Planujesz refugium może warto go wziąć pod uwagę.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam delteca 1351 od roku w 250 l ( 300 w obiegu) i spokojnie daje sobie rade, jeżeli chodzi o kulturę pracy cichy nie jest :) ale może to wynika z tego że śpię obok akwarium. Nigdy nie miałem z nim problemu jak raz go ustawisz to na kilka miesięcy masz spokój ( jeżeli nie będziesz przy nim grzebał)

Edytowane przez kacper.w (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.