Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zaczynam zabawę z akwarystyką morską, obserwuję forum krótko bo od kwietnia tego roku. 

Zastanawiam się nad wymiarem kostki, wstępnie 70/70/60. Dodatkowo kwestie "grzebania" przy hydraulice itd zostawię profesjonalistom gdyż nie jestem typem majsterkowicza :)

Otrzymałem już kilka wskazówek, dodatkowo propozycję sprzętu do tej kostki.

Akwarium 70x70x60 szkło 12mm Optiwhite szlifowane i polerowane krawędzie, komin wewnętrzny skośny na tylnych ścianach.
Sump z przegrodami oraz osobny zbiornik automatycznej dolewki oraz automatycznych podmian wody.
Szafka o wysokości 95cm na stelażu aluminiowym, zabudowana z 2 stron frontami akrylowymi
Pełna hydraulika wraz z zaworami oraz przelotami
Pompa obiegowa 6500l/h sterowana elektronicznie
Pompa dozująca (perystaltyczna) do ballinga oraz innych preparatów
Uchwyt/półka na pompę dozującą.
Pojemniki na płyny Ballinga
Filtr/reaktor fluidyzacyjny do absorbentów oraz mediów filtracyjnych
Konsola oraz elektryka (gniazda, włączniki itp.) do podłączenia urządzeń oraz sterowania nimi
Uchwyt do wężyków dozujących
Falowniki 2 sztuki 8000l sterowane, symulacja naturalnego falowania na rafie z możliwością pracy synchronicznej
Odpieniacz AF 150 – sprawdzony przez nas i naszych klientów, pieni super i jest bardzo cichy. Z małym zapasem mocy
Lampa 2 sztuki Aqua Illumination Hydra Twenty Six HD (do ustalenia metoda mocowania – na ramionach czy wiszące na linkach)
Grzałka
Czujniki oraz kontrolery (2 sztuki) do automatycznej dolewki wody oraz podmiany wody.
Skarpeta filtracyjna 7 cali wraz z uchwytem mocującym
Transport, montaż oraz podłączenie u Państwa w domu w cenie.
Reaktor glonowy 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co do sprzętu itd

Oczywiście wierzę w profesjonalizm autora tego tekstu. Wychodzę z założenia że im więcej ludzi, tym więcej pomysłów.

 

Szczerze, jak zobaczyłem akwarium użytkownika "miklas"..

To do dziś mi nie daje spokoju :))

Dzięki za inspirację.

 

Pytanie do moderatora.

Czy może przenieść temat do właściwego działu. Dodatkowo proszę usunąć ten drugi temat, przypadkowo wbiły się dwa na raz.

Dzięki!

 

Edytowane przez Rafal9238 (wyświetl historię edycji)

Pozdr. RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję komin zewnętrzny typu " balkonik ".

Mam zbiornik 70x70x55 więc bardzo zbliżony do twojego i nie wyobrażam sobie komina wewnętrznego w takiej kosteczce.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo miejsca zajmie tego typu "balkonik"? Wydaje się bardzo praktyczny, dodatkowo chyba można zaprojektować do niego wave box'a? Czy jest zbędny przy takim litrażu?

 

Sporo masz w nim życia?


Pozdr. RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podobną kostkę. Nie wiem czy aktualne ale zawsze możesz podpytać Coltrane. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.