Skocz do zawartości
Solek

8o litrów z Radomia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Jedna główka padła a druga tak jak by odrasta. To znaczy miała mordkę na wierzchu a teraz już obrasta ona tkanką. Nadal nie ma mega długich polipów ale z dnia na dzień troszkę dłuższe. Jutro może zrobię zdjęcie baniaka to wrzucę

Dzieki za zainteresowanie

Pozdrawiam 

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nowe zdjęcie żeby temat nie umarł :)

Dorzuciłem troszkę fajnych zoasków. chyba czas na zmianę zbiornika bo nie mam gdzie już korali układać. Planuje na wakacje postawić  zbiornik 130 x 50 x 50 Świecić będą 3 moduły ala radion xr15 po 75 wat czyli razem 225. 

akwa3.jpg

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miejsca zawsze będzie brakować ;) daj teraz tym szczepkom czas żeby zarosły podstawki i będzie baja, bo na razie masz szczepkarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, fresz33 napisał:

Miejsca zawsze będzie brakować ;) daj teraz tym szczepkom czas żeby zarosły podstawki i będzie baja, bo na razie masz szczepkarium.

W sumie mas racje ale już powili można myśleć o nowym baniaku, tyle jest fajnych korali które bym chciał włożyć a nie ma już gdzie :) 

Mam pytanko czy dzielił ktoś z kolegów acany? chodzi mi o to że maja mnóstwo nowych mordek na bokach, czy można którą jakoś odciąć i przykleić do nowej podstawki?

acana.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie mas racje ale już powili można myśleć o nowym baniaku, tyle jest fajnych korali które bym chciał włożyć a nie ma już gdzie [emoji4] 
Mam pytanko czy dzielił ktoś z kolegów acany? chodzi mi o to że maja mnóstwo nowych mordek na bokach, czy można którą jakoś odciąć i przykleić do nowej podstawki?
acana.png.015848073edfc1eec3d4895c4b53dbf1.png
Na yt masz filmiki jak zrobić fragi z acany , albo Dremel z tarcza albo piła. To drugie lepsze że względu na lepszą precyzję cięcia. Ja bym im dał podrosnac.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to czy da się odciąć sama tkankę miękką czyli lepek bo jak widzisz one troszkę odstaja i przykleić na kropelke do podstawki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko wygląda  , heh  , już widzę problem .Rosną ci te zoa  całkiem ok  , to za kilka miechów albo wypsz albo większy baniak :yes


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Solek napisał:

Bardziej chodziło mi o to czy da się odciąć sama tkankę miękką czyli lepek bo jak widzisz one troszkę odstaja i przykleić na kropelke do podstawki 

Odstają bo to młode mordki, daj im czas niech podrosną. Powinny wypełnić tą lukę i wyrównać się z tymi większymi tworząc zwartą "strukturę". To LPS więc buduje szkielet, pomysły o odcinaniu główek bez szkieletu odpuść. Jak podrośnie to można ciąć dremelkiem wraz ze szkieletem. Niektórzy tną wycinając główki - inni tną przez środek główki.  Miałem szczepki i tak i i takie. Te z połową główki dość szybko regenerowały się  - choć w mojej opinii sposób 1 jest lepszy ze względu na mniejsze ryzyko infekcji. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SU1 napisał:

Elegancko wygląda  , heh  , już widzę problem .Rosną ci te zoa  całkiem ok  , to za kilka miechów albo wypsz albo większy baniak :yes

Nom rosną a czekam jeszcze na 2 szczepki na pewno rasta i Uter chaos ale chyba bede musiał założyć większy baniak acany też rosna :). Ale mam mały problem z rozyczkami niby są 4 szt krewetek wundermanni tzn miałem 2 i 2 dokupilem wczoraj ale nie wiem jakieś lenie są 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Solek napisał:

Nom rosną a czekam jeszcze na 2 szczepki na pewno rasta i Uter chaos ale chyba bede musiał założyć większy baniak acany też rosna :). Ale mam mały problem z rozyczkami niby są 4 szt krewetek wundermanni tzn miałem 2 i 2 dokupilem wczoraj ale nie wiem jakieś lenie są 

Nie panikuj  , ja już nawet nie wyrywam  a nawet pozwalam na rozrost w sumpie .Jak wpuściłem krewete nic się nie działo , po miesiącu zaczęły znikać .Teraz nie ma nic .A krewete już przyłapałem na żarciu ukwiała i parazoa .Zabraknie żarcia w akwa wezmą się za aptazje .
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dorzucam aktualna fotkę baniaka przed zmiana lampy, oraz drugą  z nowymi nabytkami zoaski nighmare, utter Chaos, lord of the ring, king midas, night fury, rasta, suny day i jeszcze kilka. Koraliki się troszkę grymaszą ostatnio gdyż musiałem poprzestawiać troszkę je aby znaleźć miejsce na nowe szczepki i jak widać jedna acana się słabo pompuje od 2 dni i jeszcze kilka innych ale mam nadzieje że za kilka dni się ogarną

zoasy.jpg

akwa 4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

mała aktualizacja bo powoli uruchamiam nowy baniak ale ten jeszcze z 4 miesiące będzie pracował potem do sprzedania oczywiście prawie bez życia 

Dziwne bo nie mogę podbić nO3 i PO4 a karmie ponad kostkę dziennie plus co 2 dni korale suchym 

20180317_121637.jpg

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Akwarium już od pewnego czasu nie istnieje, natomiast na jego miejsc powstało 350 litrów o wymiarach 140x50x50 i sump 100l. Poniżej kilka fotek tego własnie zbiornika

 

20181230_141639.jpg

20181230_141643.jpg20181230_141849.thumb.jpg.68142f7f0535014e5028eab961273a94.jpg20181230_141852.thumb.jpg.5ec69b9aedcbe758df214462790bbc80.jpg20181230_141855.thumb.jpg.e8d435508237027704bbdd3f15974058.jpg20181230_141859.thumb.jpg.370d917652cae7cbe8226c9db52b4aeb.jpg

20181230_141843.jpg

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.