Skocz do zawartości
baszurek

Co to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że tytuł tematu mało wyszukany, wszak jednak chodzi tu o identyfikację. Wyrosło mi coś na suchej skale ponad półtora roku od zalania. Chodzi mi o okrągłego stwora nad czerwonymi zoa, ma srednicę może jak 20 groszy, w środku nacięcie wygladające na otwór podobny jak mają zoa. Kolor - najlepsze określenie to chyba zieleń malachitowa i dokładnie, tak jak malchit często miewa, ma srerbrny połysk, po obwodzie ma kuleczki. Szukałem na reeflexie wśród ukwiałów i grzybowieńców, niestety nic podobnego nie znalazłem, wszystkie jakieś zoapodobne i ukwiałki mają na obwodzie rzęski, a tu są regularne kuleczki. Stawiałem też na jakiegoś glona, np. Valonię, no ale kształt jest jednak zbyt regularny, no i ta mordka w środku. Zdjęcia lepszego raczej nie da rady zrobić.
2a76a696deb11634662a6d2567c52b39.jpg
 
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
 



"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to nie mordka tylko na kolonii walonii coś wyrosło i udaje mordkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może to nie mordka tylko na kolonii walonii coś wyrosło i udaje mordkę.


Poszulałem w necie, niestety z kształtu i koloru to prawie na 100% valonia [emoji53],choć nadal dziwi regularny kształt kolonii, no i mordka...No nic, może mitrax zauważy, a jak nie, to pal sześć, już mam tyle różnego zielska, że jeden gatunek w te czy we wte, nie robi mi już różnicy [emoji14].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valonia ci opanuje zbiornik jak tylko coś przekuje kuleczki. Jeśli to ona radzę juz ja bardzo delikatnie wywalić z zbiornika tak żeby nic nie pękło.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Cichyppg napisał:

Valonia ci opanuje zbiornik jak tylko coś przekuje kuleczki. Jeśli to ona radzę juz ja bardzo delikatnie wywalić z zbiornika tak żeby nic nie pękło.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

ciężko to delikatnie wyjąć bo łatwo rozwalić - lepiej się zdać na mitraxa no chyba że będzie bardzo szybko rosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno borsuk dobrze to wcina ale nawet przez niego czy też mitraxe zostanie uszkodzony Babel który wywali ogromną ilość szczepek. Radzę to jakoś wywalić. Albo wyciąg kawałek skały i usuń albo kombinuj pod woda

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie i mitrax sobie poradził.Widziałem jak ją rozgrywał a mimo to więcej jej nie rosło.Gdy go nie miałem to sam próbowałem też ją odrywać ale nie zauważyłem by jej przybywało .Pojawiła się przy dojrzewaniu i tyle jej było.

Edytowane przez Deklus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również była na początku :) odrywałem normalnie od skały i nic się nie rozsiewało...może mają na to wpływ parametry w zbiorniku 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mitrax kolego i po problemie! Sprawdzone i utrwalone na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.