Skocz do zawartości
Kośmid

Briareum nie otwiera się

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Mam spory dywan briareum i do tego czasu było spoko ale od kilku dni nie otwierają się polipy, zaledwie kilka z całego dywanu tego koralowca.

Pozostałe miękkie nie wykazują żadnych niepokojących oznak. Dolewam odrobinę mleka tak na zachętę ale nic z tego.

Co począć?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Też tak mam co jakiś czas, że się zamkną. Często są otwarte 24h na dobę. Może detrytus się na nim osadził? Dmuchnij. U mnie raz wieloszczet zrobił sobie w nim norkę i od środka drażnił. Dopiero jak przyczaiłem go odciąłem dany fragment i spokój. Częstonteż się zamyka jak zrobinsię delikatny brązowy nalot, ale wtedy wystrczy lipetą dmuchnąć. U mnie bardzo reaguje na ikrę morską w baniaku. Poprostu uwielbiają ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo inny jakis koral dotyka briareum lub jest blisko i go drażni.Drugabopcja briareum czasem ma focha i samo się chowie na jakiś czas(sam tak miałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nienwiem co byś musiał tam mieć żeby poparzyć briarerum. Raczej ono szkodzi innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np po mocnym podrażnieniu podczas prac w akwarium zamknęło się na cały miesiąc :o ale już wraca do formy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana miejsca pomogła.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trzy wieloszczety w swoim i też wiecznie schowany. Po wywaleniu robali briareum odrzylo. Zauważyłem że dość wrażliwy koral nawet na niewielkie podrażnienia. Trochę glonu, kiełże albo ślimak osiadły i zaraz jest problem. Przystaw szczepkę pod cyrkulator i zobacz co i ile z niej wydmuchnie. Przestaw w miejsce o silniejszym przepływie wody.

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Krewetki ładnie czyszczą te "trawy" często jakaś piaskówka się zagnieździ. Albo większy detrytus.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje już od tygodnia strajkuje . Biorę go na przetrzymanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości zmiany miejsca koralowca bo... on zajmuje chyba metr kwadratowy. Kawał tylnej ściany i kawał skały. Na około pińset tyniuncuw polipów :D

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kośmid napisał:

Nie mam możliwości zmiany miejsca koralowca bo... on zajmuje chyba metr kwadratowy. Kawał tylnej ściany i kawał skały. Na około pińset tyniuncuw polipów :D

Moje tak grymasi przy spadku kH, trochę sody oczyszczonej i znów mam zielono


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem zielony ale u mnie zawsze się otwiera nawet jak krewetka przejdzie mało tego zarasta wszystko ( jak się nie kontroluje) 

Edytowane przez marek85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może być tak, że woda jest za "czysta" i dlatego marudzi? Normalnie odpieniacz u mnie pracuje tylko w nocy a ostatnio przypadkowo przestawiłem go na pracę 24/7. W kubku gromadzi się więcej syfu. Może zbyt jałowa woda stała się jak dla Briareum? KH podniosłem, zasolenie też trochę.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium ten koralowiec nie otwierał się ponieważ no3 po4 było cały czas zero. Przeprowadzka do akwarium znajomego gdzie no3 - 5, po4 wykrywalne i koral po tygodniu wystawiał polipy. Czym dalej tym nabierał kolorów i zaczął zalewać podstawkę tkanką. Teraz mam odpieniacz na sucho i do tego przykręcony na noc. Reszta korali nabiera kolorów. Całość bardzo rozciągnieta w czasie. Briareum nadal w obcym akwarium.

Wysłane z mojego 6045K przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie sztuki  z tej samej "plechy" , jedna coraz częściej schowana , aż do totalnego braku aktywności , druga wyrosła i obdarowała szczepkami kilka osób .Nie wiem czemu padła jedna sztuka .Mam 3 gatunki , miały tylko czasem focha ale ogólnie rosną i wyglądają pięknie . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SU1 pewnie wieloszczety ją drażniły. One potrafią zrobić sobie gniazdko pod plechą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam briareum i to na pewno nie wieloszczety. W moim siedzi ich mnóstwo- ciągle po nim łaża. chowa się dopiero jak krab po nim przejdzie, lub salarias przysiądzie. Lubi światło. Pierwszy się do światła otwiera (ten koral) i ostatni zamyka po jego wyłączeniu. Obstawiam jak wyżej masz za czystą wodę wypraną z NO3. Możesz zrobić test i zapodać do akwarium więcej papu, skręcić odpieniacz, lub dozować KNO3 i sprawdzić czy się nie otworzy. Ten koral lubi cyrkulację, ale jak jej brak to też sobie radzi. Sprawdź azotany. Raz jak go porządnie przyciąłem to mi się nie otwierał kilka dni, a tak to żadnych problemów.

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.