Skocz do zawartości
Przemek_M

Falownik - wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomóżcie z wyborem falownika do 130l akwarium: sicce 2000l/h czy jebao sw-2.  W grę wchodzą te falowniki ze względu na rozmiar i przede wszystkim cichą pracę, co jednak przy trybie ciągłym cichszy jest sicce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 130 litrów będą za małe. No chyba że same ryby i miękasy.

Jak Jebao to min RW4 i to nie jedna tylko dwie dla SPS.

ALe jakościowo to brałbym 2 Tuznze 6045, bo te nowsze chińczyki coraz częściej się psują niestety


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Sw-2 będzie za mała. Miękasy też potrzebują sredniej-silnej cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 100l mam jedną rw4 na połowie mocy  i jedną tunze 6020...Tobie też polecam zainwestować w większy model Jebao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 160 l mam dwie rw4 nie narzekam na hałas. Odpieniacz pracuje głośniej. Dwa cyrkulatory dają duża możliwość regulacji.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 120l mam jedną RW8 skręconą do niecałej połowy. Miękasy i LPS iSPS nie narzekaja, rosną lepiej niż w dużym (300l) baniaku, gdzie są dwie RW8 na maksa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sw-2 i jest tak cichy że czasem patrzę czy działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem SW-2 i RW-4 w 110L

Byly ciche tylko przy ciaglej pracy. W trybie falowania obie buczaly jak stary transformator, a wibracje bylo czuc przez szybe. Zrezygnowalem ze wzgledu na samopoczucie ryb. Alternatywa bylo wysylanie pomp na gwarancji i oczekanie bez cyrkulacji.

Poza tym synchronizacja przez Wi-Fi mnie przerosła. Owszem pracowały naprzemiennie w trybie master/slave, ale ustawienie określonej fali to była loteria. Pompa dlugo zmieniała predkosc obrotowa, a potencjometr byl malo precyzyjny. Dodatkowych bajerow typu losowe fale nie uzywalem, bo poza zmiana wydawanego halasu nie widzialem roznicy.

Aby uzywac trybu nocnego trzeba caly sterownik umiescic nad akwarium w zasiegu snopu swiatla, wiec w moim przypadku tez byl to zbedny bajer.

 

Sicce zbiera świetne opinie za oceanem, nie uzywalem, wiec nie wiem jak u nas z serwisem.

 

Teraz uzywam dwoch tunze 6040, halas no coz jak przycisne ucho do szyby to slysze szum wody. Jedna miała źle wyważony wirnik, bo po dwóch tygodniach docierania nadal wpadała w wibracje. Wyslalem 30sek film do serwisu i nastepnego dnia kurier dowózł zamiennik wirnika.

Tryby falowania łatwe w regulacji, auto strojenie fali, mocny magnes, amortyzatory z miękkiej gumy i elastyczny długi kabel.

Według mnie glowny minus 6020 i 6040 to brak możliwości kierowania strumieniem w dwóch płaszczyznach. Jednak ten problem duzo lepej od Jebao rozwiazuje 6045 czy inne kulki od Tunze.

Gdy zakladalem akwarium uleglem powszechnej opinii, ze Jebao to dobry wybor za rozsadna cene. Teraz mam wrazenie, ze przy tej jakosci wykonania jest dwa razy za droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sw-2 , jest nie słyszalny .Tylko nie wiem czemu odwala mu co jakiś czas i traci moc , był na gwarancji niestety ciężko jest udowodnić że falownik raz do czasu zdycha tak że woda stoi .Mam drugi i to samo , znów czeka mnie udowadnianie że tego nie zmyślam :banghead .A naprawdę chcę go zostawić .

 I gdyby chodził poprawnie to byłby idealny mały/zgrabny  falownik .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić silniejszą pompę i ją skręcić. 2 x RW-4 powinny być dla Ciebie dobre.

Ewentualnie kup RW-4 i SW-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2017 o 22:01, SU1 napisał:

Mam sw-2 , jest nie słyszalny .Tylko nie wiem czemu odwala mu co jakiś czas i traci moc , był na gwarancji niestety ciężko jest udowodnić że falownik raz do czasu zdycha tak że woda stoi .Mam drugi i to samo , znów czeka mnie udowadnianie że tego nie zmyślam :banghead .A naprawdę chcę go zostawić .

 I gdyby chodził poprawnie to byłby idealny mały/zgrabny  falownik .

Mam to samo w RW-4, po pewnym czasie słabnie i pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ulmar napisał:

Mam to samo w RW-4, po pewnym czasie słabnie i pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki

Dokładnie tak  . Dziwne bo nowy chodzi poprawnie parę tygodni i po tym wywala się coraz częściej .Mimo że jest czysty (czyszczony 3 dni temu na błysk) samo rozebranie i złożenie czasem pomaga i starcza na kilka dni poprawnej pracy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.08.2017 o 16:44, SU1 napisał:

Dokładnie tak  . Dziwne bo nowy chodzi poprawnie parę tygodni i po tym wywala się coraz częściej .Mimo że jest czysty (czyszczony 3 dni temu na błysk) samo rozebranie i złożenie czasem pomaga i starcza na kilka dni poprawnej pracy .

Praca SW2 uległa poprawie, czy nadal mu odwala? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dwie sztuki  , jedna ta co miała problemy nadal się powtarzają , do tego nie działa pauza , wciskasz świeci się FEED a ta zasuwa dalej dalej  .Usterka wyskakuję rzadziej ,bo co kilka tygodni , tam z tyłu ma takie 4 otworki do obmywania komory wirnika . Nie były drożne ,poprawiłem to i jest lepiej , niestety tylko lepiej .Druga sztuka jest głośniejsza ,zwłaszcza na początku ,musiałem ją wyłączać na noc bo nie dała spać .Teraz się wyciszyła , nie ma z nią problemów działa lux. 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rw-4 w 120 l. cyrkulacja ok, jednak mam problem z odgłosami pracy. W trybie pracy "else"to jakieś szaleństwo, pełną gamę gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już na forum ktoś pokazywał co trzeba zrobić żeby nastała cisza przy falownikach jebao ;) między szybę a falownik dajesz gumowe podkładki/nóżki bo niestety ale ta fabryczna izolacja drgań jest do D...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.