Skocz do zawartości
brzuchal1987

Co pierwsze

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zakładaniu zbiornika co pierwsze piasek czy skala ?i dlaczego? Jakie cyrkulatory zbiornik 128l bez sumpa na odpieniaczu hydor 250 wymiary akwa 80x40x40

Edytowane przez brzuchal1987 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała bo jeszcze może Ci coś z niej wydmuchać.Jak już będziesz widział że nic z niej nie leci to pozbieraj syf i dodaj piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze świeżej skały z frachtu wychodzi masa organiki i detrytusu całe górki się tworzą , z odgazowanej żywej już naprawdę mało, a z takiej z aktywnego zbiornika nic.

Jak masz skałę syntetyczną albo suchą to nic z niej nie wychodzi i śmiało można dawać razem z piaskiem.

 

Ja dałem najpierw piach a później skałę z frachtu zaraz po dostawie, nie spodziewałem się takiego syfienia ze skały, sprzątanie i przedmuch były upierdliwe, dobrze że dodałem sporo zwierzaków kopiących piach, ale jeszcze takie podejście jak moje może się zemścić jak jakieś pokłady No3 wyskoczą z piachu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Ura napisał:

ze świeżej skały z frachtu wychodzi masa organiki i detrytusu całe górki się tworzą , z odgazowanej żywej już naprawdę mało, a z takiej z aktywnego zbiornika nic.

Jak masz skałę syntetyczną albo suchą to nic z niej nie wychodzi i śmiało można dawać razem z piaskiem.

 

Ja dałem najpierw piach a później skałę z frachtu zaraz po dostawie, nie spodziewałem się takiego syfienia ze skały, sprzątanie i przedmuch były upierdliwe, dobrze że dodałem sporo zwierzaków kopiących piach, ale jeszcze takie podejście jak moje może się zemścić jak jakieś pokłady No3 wyskoczą z piachu :(

No sucha skała nie zawsze jest taka czysta:) Ja swoją myjką czyściłem i już wtedy dużo syfku poleciało A potem kilkudniowe moczenie i dokładne czyszczenie.Po oczyszczeniu myjką wyleciał nawet kraba wysuszony.Warto napisać o jaką skałe pytasz:) Dodam że miałem suchą fiji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj jako pierwszą skałę. Ustaw cyrkulacje i zobacz co będzie się działo. Ja już w akwarium po kilku dniach od włożenia skały chwyciłem cyrkulator i z bliska podmuchałem na skałe. Woda szybko zrobiła się mętnia, tyle syfu jeszcze było że szok, a wcześniej ją czyścilem :| 

Piach daj nie wcześniej niż po dwóch tygodniach.

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw stabilnie skalę na szkle a potem dodaj piasek. Niektóre zwierzaki kopia w piachu pod skałami. Skala może się przewrócić albo osunąć jeśli położysz ją na piachu.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.