Skocz do zawartości
kuba1985

Prawidłowe parametry wody - Marinlab - laboratoryjne testy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wygrałem w konkursie testy firmy Marinlab i zdecydowałem się z nich skorzystać, woda została pobrana ze zbiornika na 1 dzień po podmiance i napełnieniu zbiornika RO. Patrząc na wyniki testów wiele z parametrów mam za wysokich. Czy ktos może zerknąć i podsumowac mi te wyniki fachowym okiem. 

Z góry dzięki za opinie i sugestie dotyczące poprawy warunków w moim zbiorniku. Podmianki robie co 1 - 1,5 tygodnia po 90l, zbiornik razem z sumpem ma +/- 800L. Życie ma się dobrze, wszystkie miękkie korale cały czas się rozrastają, a inne dobrze wyglądają. Z rybkami też wszystko OK.

IMG_8755-2.JPG

IMG_8756-2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...masz za słoną wodę...zmień zasolenie na 35ppt a parametry będą optimum. Ale zwróć uwagę na kh ponieważ będziesz musiał delikatnie je podbić wtedy. 

Ps. No i musisz zacząć walczyć z fosforem, bo nie widzę na teście wyniku z azotu...

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej utrzymuje zasolenie na poziomie 1,026-1,027 które sugerowano mi, że jest idealne do życia w moi zbiorniku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmoza zaczyna lekko przepuszczać , to może być sygnał do wymiany membrany  . Dość wysoko trzymasz Ca , Mg  , nie ma powodu do zmartwień poza tym . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, egon24 napisał:

Osmoza zaczyna lekko przepuszczać , to może być sygnał do wymiany membrany  . Dość wysoko trzymasz Ca , Mg  , nie ma powodu do zmartwień poza tym . 

Wymieniałem membranę i całą resztę jakeś 2 miesiące temu, TDS zamontowany na stałe pokazuje 1. Korzystam z soli aquaforest reef salt i od dawna mam wysoki poziom Mg i Ca. Chociaż na testach salifert wychodziły mniej :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 1,5 miesiąca max 2 dolewam Kent essential elements i coralline algae accelerator od Micrbe-lift. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizując zasolenie to faktycznie koledzy dobrze radzą , zejdz do 35 ppt pilnując przy tym Kh   , obecny poziom 37 ppt to już prawie 1.028 SG . Czy te produkty które dolewasz nie zawierają przypadkiem wapnia i magnezu oraz pierwiastki których masz podwyższoną ilość ?  ,  porównaj skład z wynikami ICP 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.W moich testach jest wszystko ok poza jednym ale.Po4 w teście Marinlabu wynosi 0,00 a gdy mierzę wodę małą hanką to wyświetla ona zakres 0,06-0,04.Jak sprawdzam hankę  wodą RO zawsze pokazuje wynik 0,00. W sumie to nie wiem jak interpretować różnicę pomiędzy dwoma testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
4 minuty temu, robbi2708 napisał:

Dołączę się do tematu.W moich testach jest wszystko ok poza jednym ale.Po4 w teście Marinlabu wynosi 0,00 a gdy mierzę wodę małą hanką to wyświetla ona zakres 0,06-0,04.Jak sprawdzam hankę  wodą RO zawsze pokazuje wynik 0,00. W sumie to nie wiem jak interpretować różnicę pomiędzy dwoma testami.

Pamiętaj, że hanka ma zakres błędu -+0,04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tolerancji hanki,ale 0.06 to już jest za granicą błędu. W dodatku jak mierzę np 4 razy i mam zakres 0,06-0,04 to trochę dziwne jest że ani razu nie wyświetlała 0,00 jak to jest w przypadku wody z kranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała Hanka jest na diodzie stąd jej dokładność przy niskim zakresie jest już dyskusyjna to samo tyczy się Milwaukee , duża Hanka jest na lampie a wynik pokrywa się z ICP. Przy bardzo precyzyjnych pomiarach klasa sprzętu zaczyna mieć większe znaczenie  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, egon24 napisał:

Mała Hanka jest na diodzie stąd jej dokładność przy niskim zakresie jest już dyskusyjna to samo tyczy się Milwaukee , duża Hanka jest na lampie a wynik pokrywa się z ICP. Przy bardzo precyzyjnych pomiarach klasa sprzętu zaczyna mieć większe znaczenie  . 

Czyli sądzisz że hanka  pokazuje bzdury,a ja walczę z wiatrakami próbując zjechać z parametrami? Najwyżej poproszę któregoś ze znajomych o pomiar na dużej hance.Ale dalej zastanawia mnie fakt że nawet teraz mierzyłem czystą solankę i jest 0,00 a woda z baniaka ma 0,04.OCB? A czy czas w jakim próbka wędruje do laboratorium ma jakieś znaczenie dla poziomu PO4 i późniejszych wyników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może różnica bierze się stąd , iż mała Hanka na fosforany nie jest dedykowana do wody morskiej, tylko powinno się mierzyć małą Hanką na fosfor i przeliczać..? choć sam mierzę małą Hanką na fosforany ;)


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest ze stroną Marin Lab chciałem się zarejestrować chęcią zrobienia testu i lipa. Ani linku nie odeslali do potwierdzenia rejestracji. Kolega ma to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tomi1140 napisał:

Co jest ze stroną Marin Lab chciałem się zarejestrować chęcią zrobienia testu i lipa. Ani linku nie odeslali do potwierdzenia rejestracji. Kolega ma to samo.

Przenoszą się z Nowego Sącza do Brzeska to pewno z tego powodu mogą być problemy z kontaktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się rejestrowałem to też nie dostałem linka ale z ciekawości wpisałem moje hasło i sie zalogowałem. Po wysłaniu próbki odczekałem 2 dni i zadzwoniłem do aquaforestu gdzie miła pania podeszła do labu , spytała mnie o nr próbki i następnego dnia miałem wyniki. Ale po zalogowaniu się wyników nie było więc poprosiłem o przesłanie mailem i po chwili dostałem. Jak widać jakieś kłopoty są ale da się to sprawnie ogarnàć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, czupacabra napisał:

Jak się rejestrowałem to też nie dostałem linka ale z ciekawości wpisałem moje hasło i sie zalogowałem. Po wysłaniu próbki odczekałem 2 dni i zadzwoniłem do aquaforestu gdzie miła pania podeszła do labu , spytała mnie o nr próbki i następnego dnia miałem wyniki. Ale po zalogowaniu się wyników nie było więc poprosiłem o przesłanie mailem i po chwili dostałem. Jak widać jakieś kłopoty są ale da się to sprawnie ogarnàć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skoro nie widziales wyników w systemie to oznacza, że nie zarejestrowałeś próbki w systemie. Tu cudów nie ma- wystarczy zarejestrować kod próbki w systemie i będziesz otrzymywać na bieżąco informacje co się dzieje z próbką.

10 godzin temu, tomi1140 napisał:

Co jest ze stroną Marin Lab chciałem się zarejestrować chęcią zrobienia testu i lipa. Ani linku nie odeslali do potwierdzenia rejestracji. Kolega ma to samo.

Próbowałeś się zalogowac?

Strona działa poprawnie, rejestracje przebiegają poprawnie. Napisales moze wiadomość do MarinLab w formularzu kontaktowym?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dwa maile i cisza 0 odpowiedzi, próbkę rejestrowałem na stronie i dopiero za 3razem udało mo się skutecznie to zrobić. Musicie się przyjżeć waszej aplikacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.