Skocz do zawartości
bakuba

Niezidentyfikowane drivery Led w rękach amatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Potrzebuję lampy do zbiornika 400l, to co mam to są drivery kupione okazyjnie - bez opisu, o których wiem, że mają po cztery wyjścia, 2x1A i 2x900mA.. Okazało się, że jest ciut inaczej - ale to nawet lepiej bo wiem coś potrzebnego bez grzebania o tym. 01e6e874326f711308a35c194a4c8341.jpg8d91ce23c9b35b4d87e798eb3890b795.jpg2b2b43a075031aa8cadcbacfa2662aeb.jpg tylko teraz pytanie( aż mi głupio że nie wiem) ale ile mogę podłączyć takich diod(350). 15? Czy lepiej to przerobić tak aby był ten 1A? I mam jeszcze inny driver od Dareltek'a http://www.dareltek.pl/pliki/PI5V1.pdf. Czy ja mogę podłączyć do tych driverów coś takiego:
 
PIERWSZY
6x
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6396121744
Diody będą typu RGBW
DRUGI
te same diody i tyle samo,ale właśnie... Jakie kolory 3 paski niebieskiego( a niebieski to normalny czy royal blue bo nie znam różnicy?) i jeden białych(i tu też[emoji4], których?)
TRZECI(od Darelteka)
(I tu tez boje się sam liczyć. Jest napisane, że mógłbym podłączyć do 49 diod 3W, ale to nie znaczy, że udźwignie 14 tych
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6703086116 ?[emoji4]

Nie jestem też pewny jak to podłączyć. Te pady na dole, to podejrzewam - na podstawie tego co wyczytałem z noty katalogowej, że zasilanie od 9 - 36v.

a3dfb973d76386ab8028a7d4937bb500.jpg

Z prawej to piny do sterowania. A u góry?

Tak wiem, ale trzy?

Od mrawej może plus, i środkowa też plus??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat na "eletrode" i też nie wydaje mi się żeby ktoś za darmo wyrysował schemat i dtr na podstawię płytki za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niekoniecznie na "eletrode"

tyle że kolega dość chaotycznie zadał kilka pytań ... o wszystko na raz np. pyta p 3 rodzaje diod lecz nic nie wiemy o napięciu jakie chce podać i prądzie na jaki jest ustawiony driver/drivery

co do drivera http://www.dareltek.pl/pliki/PI5V1.pdf  schematy jak łączyć diody - są na 3ciej stronie instrukcji (link powyżej nie otwiera PDFa) zależy na jaki prąd jest wysterowany driver, jakie masz diody i jak chcesz je połączyć - tylko szereg czy kombinowane szereg/równolegle

a długość nitki/nitek ledów zależy od napięcia (dla każdego/obu driverów)

dla modułu 4x CREE (tego z allegro) napięcie 12V - więc żeby w szeregu dać 2 takie moduły, trzeba zasilić napięciem 24V (nie biorę pod uwagę spadku napięcia na driverze)

jeżeli driver wytrzyma więcej (czyli 3x12 = 36V) to można dać 3 moduły - ale w instrukcji napisano jakie napięcia driver wytrzyma więc sprawa jest jasna,

jeśli driver jest ustawiony/wysterowany na 1A (1000mA) to podłączasz 2 diody/moduły w szeregu i koniec, jeżeli na więcej to można kombinować z łączeniem równoległym (nie polecam bo w razie spalenia jednej diody prąd na innej wzrośnie i .. tez ją spali )

w tym driverze z fotek rozumiem że prąd jest zmierzony miernikiem

Dnia 13.08.2017 o 16:28, bakuba napisał:

 tylko teraz pytanie( aż mi głupio że nie wiem) ale ile mogę podłączyć takich diod(350). 15?

jak pisałem wyżej ilość diod w nitce zależny od napięcia , a ilość nitek (równolegle) od natężenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie na "eletrode"
tyle że kolega dość chaotycznie zadał kilka pytań ... o wszystko na raz np. pyta p 3 rodzaje diod lecz nic nie wiemy o napięciu jakie chce podać i prądzie na jaki jest ustawiony driver/drivery

Zgadzam się, że mam pokręcony styl wypowiedzi:). Drivery są ustawione i opisane na wyjściach - przez autora płytek. Według tego :
4fea0427a61c2ad3568dccba332fb1db.jpg .
Kiedyś już lutowałem takie małe elementy i nawet gdzieś mam trochę rezystorów smd. Więc wydaje mi się, że mogę je sobie wysterować wedle potrzeby. Tylko skoro do wyjścia 1A można było podłączyć 6 diod o poborze 1000mA to jeżeli z takiego samego elementu wychodzi prąd 350mA to ile tych diod mogę podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie z tej strony liczysz i tu i tu można dać 6 diod jak dasz napięcie 24V - to napięcie spada na diodzie a nie prąd

żeby do 1000mA drivera podłączyć diody 350mA trzeba zrobić 3 nitki równoległe

zerknij np. tu

 

 

driver ma tak dobrać (zmniejszyć / zwiększyć) napięcie żeby dać "tyle a tyle" mA (na ile jest ustawiony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.