Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie w doborze aprzetu co mi sie moze przydac z poprzedniego baniaka a co kupic nowe szkielko ma wymiary 95x60x50

Z starego sprzetu posiadam

Rw 4  tu myslalem dokupic do niej rw8 albo 15 ?

Obiegowke jebao 2000 tu raczej za slaba co mozecie polecic cichego i dobrego?

Lampa viparspectra led 165w tu kompletnie nie wiem moze jakies swietlowki do led dolozyc ale czy to gra warta swieczki 

Odpieniacz deltec 600 chyba narazie bedzie git?

Dolewke diy (magu) to akurat wiem ze sie przyda

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w 270l rw4 i rw15 i jest z zapasem mocy; większe jebao, no chyba, że z tego nie byłes zadowolony; lampa i odpieniek to wszystko już zależy od obsady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej dorzucić rw15, bo przy zapasie mocy nie będzie buczeć jak traktor... Z tego co piszą koledzy na pełnej mocy jebałki troche słychać, chociaż sam mam dwie rw8 na ful falowania i jakoś ich specjalnie nie słychac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rw8 na pełnej mocy z fala pulsacyjna i słychać charakterystyczne wu wu jak włącza się na chwilę pompka.z obiegowe to ja mam dcp jecod i jest nieslyszalna ale chodzi na 75%mocy.sprawdzilem i przy pełnej mocy ja słychać juz.mam tez dct do filtrów i tez skręcone jest cicho.weź sobie z zapasem mocy to będzie cicha na dolnych biegach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao jako obiegówka jest dość cicha tylko z czasem dość szybko traci swoją moc więc warto wziąć z zapasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 200L posiadam obiegówkę Jebao DCP 6500 i pracuje w akwarium w sypialni i jest totalnie cicho a akwarium stoi 60cm od łóżka


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzebuje dolozyc swietlowek do tej lampy led z spsow zamierzam raczej te najprostsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te łatwe być może będą rosły bez dodatkowego oświetlenia. Jak już dodawać to 2 X t5 actinic. Może warto zmienić całe światło na 6-8x39 t5 jeżeli chcesz iść w spsy.

Edytowane przez Steron
dodano tekst (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.