Skocz do zawartości
M@te

problem z odpieniaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów potrafi odpowiedzieć co może być przyczyną mojego problemu? Mianowicie mój odpieniacz nie pieni, zachowuje się ciągle tak jak zaraz po odpaleniu nowego, czystego itp, tzn buzują jakieś tam babelki, czasami mu się zdarza coś wypienić ale to i tak jest odrobinka rzadkiej piany, mam ten problem od kilku tygodni, wcześniej wariował, potrafil przelać, ale coś tam odpieniał i było tylko gorzej teraz już nie odpienia wogóle nic, no3 już mam niemal 50ppm wg saliferta a odpieniacz ani drgnie, dodam, że juz próbowałem innym i to samo czyli coś jakby z wodą, dozuje obecnie tylko probioS oraz NPpro, do tego węgiel siedzi w sumpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wlaśnie nic tam nie grzebię, kiedyś taki temat był ale nie został rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej jaki model odpieniacza, jaka pompa, jaka głębokość zanurzenia pienidła, jak masz ustawione powietrze. Jaka obsada. Ile ma akwarium. Czy już po dojrzewaniu? Możesz dać zdjęcie pienidła. Im więcej danych podasz tym łatwiej będzie doradzić.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

body jakies diy fi150 cos na wzor H&S, pompa podpięta devil sp3 (podpinana była również ATI power cone - to samo) głębokość zanurzenia ok 25cm, powietrze skręcone delikatnie na zaworku wejściowym, gdyż wizualnie widać dużo więcej bąbli w komorze reakcyjnej po tym manewrze, awarium stoi 2 mies po przeprowadzce z 75l, pojemność 270l plus sump, ok 30kg zywej skaly, woda i skała z działającego zbiornika, obecna obsada to 2 pokolce, 2 blazny, bicolor i jeszcze cos tam malego nazwy nie pamiętam:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz czyms zatluszczone body a probowales wsadzic odpieniacz do wody z octem moze byc cos wyplukalo a pienic na occie musi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie próbowałem:) jutro chyba to przetestuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasoliłeś wodę ?

 

a tak poważanie 

sprawdź wirnik może się ślizga na ośce ?  

zapodaj  foto odpienka w sumpie 

może pompa za mocna do odpienka i przelewa więcej powierza miej wody  

może nie to zanurzenie  


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba masz na myśli to czy wirnik się nie odspoił od igiełki tak? Na foto widać burza w nim jest dosyć ładna a gęstej piany niet:)

IMG_20170818_190824.jpg

W odpieniaczu raczej nie ma co szukać przyczyny bo instalowałem do tego body inną pompę oraz inny odpieniacz był testowany, w każdym z wariantów to samo, jakby woda była bez syfu, co jest nierealne oczywiście

Edytowane przez M@te (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

próbowałeś regulować zanurzeniem ? podnieś go ze 2cm wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanurzeniem nie bawiłem się dlatego iż dodałem zaworek na wlocie powietrza, ale oki jeszcze spróbuje go podnieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Mialem podobny problem w ati 250 pompa 4000, pienil tak ze prawie nie bylo widac ze cos pieni, chyba wszyskie filmy na youtube ogladaelm jak powinien pienic ale nie moglem tego zrobic u siebie i  dosc dlugo tak mialem. W tym czasie walka z dino i  pewnego dnia troche przedmuchalem sakly i podkrecilem pompe powrotna jebao dc 12000 z 4 poziomu na 10 z celu szybszego usuniecia syfu z akwa ktory plywal sobie po awka a do  sumpa dalem wate,  i tu stal sie cud odpeiniacz ruszyl jak szalony piana jest do teraz mysle ze u mnie podkrecenie pompy i szybszy przeplyw wody zadzial tak na odpeniacz, tyle co moge dodac z mojej strony pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki za podpowiedź jutro to sprawdzę jak u mnie zareaguje, a powiedz jeszcze do dziś pozostawiłeś ten 10 poziom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, M@te napisał:

hej dzięki za podpowiedź jutro to sprawdzę jak u mnie zareaguje, a powiedz jeszcze do dziś pozostawiłeś ten 10 poziom?

mala poprawka na 8 pomylilem sie ze skale mam  do 12:D teraz sprawdzilem dokladnie jest na 8, i tak jest caly czas i zostawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z twistman 200 ext. Poprzedni vertex miał mega pianę i po 3 dniach juz kawa była. Vertex 180i był mniejszy i na słabszej pompię. Przez Twistmann wkleilem wyższa przegrodę żeby uzyskać 26cm głębokości i pieni niesamowicie ale przelewa się do Kubka prawie nic.biega juz półtorej tygodnia i prawie nic w kubku.bawiłem się zaworem wiec nie wiem czy nagle woda mi się oczyścila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie właśnie widze, że zaskoczył podniosłem go co prawda odrobinę ale chyba po wlaniu ampułki bio digest ruszył, wcześniej też zwiększałem obieg ale bez efektu, a więc piana jest ładna gęsta, zobaczymy co dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.