Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 21...

Tak wiem wiem - SPSy w 3 tygodniowym baniaku oraz LPS... No cóż - pojechałem do kolegi po parę miękkich i dostałem sporo innych w tym SPS - miałem odmówić? :) Jak na razie jest ok...

Wszystkie parametry w normie. Wyskoczyło troszeczkę zielonego nitkowatego glona. Ale jest go baaardzo mało. Skała na środku baniaka troszkę zbrązowiała - pewnie okrzemki.

NO2 - 0
NO3 - 5
PO4 - niewykrywalne
pH - 8
kH - 7
Ca - 420
Mg - 1450
Temp - 25-26stC
Sól - 1,025

glossy_reef_200_day_21.jpg

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że to 3ci tydzień. Chodzi o to że jeszcze może ci wywalić jakimiś glonami które mogą być "nieprzyjemne" dla korali.

Ja przed koralami wrzucił bym jakiegoś mobilnego zwierza (rybe/krewetke/ekipe sprątającą) i zaczął karmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. A zawsze mi mówili, że najpierw korale :)

Zamówiłem sobie Salariasa Fasciatusa - podobno pomaga z glonami nitkowatymi...

Potem pewnie wejdą 2 krewetki czyszczące oraz 2 błazenki + może jakiś ukwiał...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo miękasy typu xenia czy capnella jak najbardziej najpierw*. Ale nie SPSy i LPSy...

*-żeby sprawdzić czy cokolwiek jest w stanie przeżyć. wiecie... tak jak starzy górnicy nie wchodzą do szybu jak szczura nie zobaczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2017 o 10:29, mihow1979 napisał:

Skoro NO2 jest zerowe to cykl azotowy sie zamknal. Plagi moga pojawic sie znacznie pozniej. Proponuje poczytac co to jest cykl azotowy. 

Cykl azotowy zamyka się z chwilą procesów denitryfikacyjnych zatem skoro masz w wodzie jeszcze NO3 to nie można mówić o jego zamknięciu. Z twardymi koralami bym trochę poczekał niech sobie spokojnie akwarium dojrzeje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co te krewetki czyszczące będą czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarde korale dostalem jakby na sile. Byla okazja to bralem. 

Wczoraj np dostalem tel, ze koledze ulamalo sie niechcacy 13 glowek zielonej Euphylii Paraancora i nie ma co z tym zrobic. Mialem odmowic?

Z tym no3 to tak nie do konca... :)

Krewetki czyszczace maja byc do dekoracji. A Salarias na glony :)

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że krewetki czyszczące mają być do dekoracji, ozdoby ale wolałem się upewnić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy przyjaciel...

_DSC8625.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Minął 4 tydzień istnienia akwarium. Sporo się wydarzyło od ostatniego update'u.

1. Sprzęt - doszła 4 belka LED 16W 20000K - nadal miałem za mało niebieskiego. Niestety po jej dołożeniu ilość niebieskiego światła nadal była niezadowalająca. Ale już nie miałem miejsca na dołożenia 6 belki, więc zdecydował się trochę ograniczyć światło białej w jedynej belce białej jaką mam. Co 4cm belkę owinąłem czarną izolacją i tym sposobem zmniejszyłem ilość białego o ok. 50%. I dopiero teraz stosunek białego do niebieskiego mnie zadowala. Obecnie w baniaku mam ok 70W światła LED ogółem...

2. Dojrzewanie - skała Marco Rocks pokryła się trochę zielonym glonem nitkowatym. Innych objawów dojrzewania nie zauważyłem. Szyby trochę pylą, więc co 2 dni muszę je czyścić. Teraz się trochę uspokoiło...

3. Życie - po 3 tygodniach wpadło trochę korali. Mając sporo znajomych, którzy mają solniczki zostałem obdarowany szczepkami różnych korali: trochę miękkich, trochę LPS i nawet trochę SPS. Będąc uprzejmym i nie chcąc odmawiać pomocy wszystko chętnie przyjąłem :) Ok 25 dnia do akwarium trafił mały Salarias fasciatus oraz 3 kraby pustelniki. Jakież było moje zdziwienie jak po 3 dniach skała stała się czysta :) Salar i kraby wzięły się ostro do roboty i pięknie wyczyściły akwarium. A przez to też sporo nasrały :)

4. Parametry - wszystko jest w idealnej normie: NO2 0, NO3 niewidoczne, PO4 niewidoczne, Ph 8, kH 7, Ca 420, Mg 1500...

Tak więc pierwszy miesiąc miesiąc minął raczej spokojnie i bez niespodzianek. Woda klarowna, wszystko żyje i się rozwija. Nawet SPS'y nie narzekają ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przekroczyłeś limit. Jest 25mb na użytkownika.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon D7000 + Nikkor 17-55 2.8 :) Potem trochę suwaczków w Photoshopie, żeby kolorki się zgadzały ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mihow1979 napisał:

Nikon D7000 + Nikkor 17-55 2.8 :) Potem trochę suwaczków w Photoshopie, żeby kolorki się zgadzały ;)

u mnie D5100 + Nikkor 18-105 3,5-5,6. to kwestia moich umiejętności czy sprzętu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej umiejętności ;)

Ja mam takie ustawienia: tryb M, ISO 100, F/4, 1/60s, WB 10000K. Ustaw sobie tak aparat - jeżeli fotki będą wychodziły za ciemne to zwiększ ISO - reszty nie ruszaj...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium! także dopinguję i śledzę poczynania już od dawna na Youtube :)

Też będę za niedługo startował i zastanawiam się właśnie nad tą skałą, którą Ty dawałeś. 

Oczywiście cały czas mam mętlik w głowie typu skała żywa czy nie... ;)

Ale ta mi się bardzo podoba, tylko jak to wygląda? czy ona tak samo będzie porośnięta takim glonek wapiennym różowawo jakimśtam ;) Jak skała żywa? ( chodzi mi o wygląd )?

Bo widzę, że już zaczyna fajnie zmieniać kolor i coś się chyba dzieje ;)

Dzięki za opinię na temat skały :)

Pozdrawiam i dopinguję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na ilosc syfu w zywej skale i zielone laki glonow wybralem sucha Marco Rocks. Jest po prostu rewelacyjna. Po kilku miesiacach bedzie wygladac jak zywa skala...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.