Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak trafisz na złej jakości suchą skałę to też będą zielone łąki ;). Ogólnie jak czytam, to Marco Rocks jest dość dobra no i ma fajne kształty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też mam Marco Rocks i nie miałem ani gramika glonu na starcie. Jest to chyba najtańsza sucha skała i to sprawdzona. W akwartstyczny24 mają najtaniej i możesz napisać żeby Ci dobrali takie kawałki jakie Ci się podobają.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do skały to proponuję kupić dwa trzy razy więcej skały co potrzeba i umówić się ze sprzedawcą o zwrot po aquascapingu. Na pewno się zgodzi. Po powrocie do domu układać przekładać, układać przekładać itd. Dłuto młotek się przydadzą, dodatkowe otwory w skale bardzo przydatne. ryby wam podziękują. Oddać naddatek do sklepu i a wybraną skałę długo płukać  RO  i robić pomiary. Powodzenia Roman. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja Marko Rocks nie płukałem w ogóle ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dewoitine.roman napisał:

A ja jednak mocno doradzam chociażby profilaktycznie. A ryby bez kwarantanny też, bez sprawdzenia czy wszystko ok.

Ale po co płukać suchą skałę? Co chcesz z niej wypłukać? U mnie po zalaniu skały prosto ze sklepu sypnęło pyłem - podłączyłem filtr z watą i na drugi dzień był klar...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też użyłem marco rocks i się bardzo zdziwiłem jak test na amoniak był bardzo wysoki a azotyny w tym momencie sobie odpuściłem. do czasu kilkukrotnego płukania. Może kiepsko trafiłem. Doradzam z mojego doświadczenia. Może to była skała z jakiegoś zlikwidowanego akwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowa skała jest biała a Twoja skąd była?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Ja też użyłem marco rocks i się bardzo zdziwiłem jak test na amoniak był bardzo wysoki a azotyny w tym momencie sobie odpuściłem. do czasu kilkukrotnego płukania. Może kiepsko trafiłem. Doradzam z mojego doświadczenia. Może to była skała z jakiegoś zlikwidowanego akwa. 

Zaraz zaraz - skoro to była skała z działającego akwa to nie mogła być sucha, tylko już używana...

Ja miałem czyściutką, białą, suchą skałę prosto ze sklepu...

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

skałę kupiłem w sklepie. 

Ale co z tego że w sklepie? Skała sucha to "skała sucha". Jałowa, sucha, biała, bez żadnej organiki. Skała która była używana obrosła życiem. Nawet jeżeli została wysuszona z powrotem, to resztki życia na niej zostały i po włożeniu do wody uwolniły azot.

Edytowane przez ranma11 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

skałę kupiłem w sklepie. 

skała była sucha.

To, że ona była sucha ze sklepu to nie znaczy, że była czysta... Kupiłeś WYSCHNIĘTĄ skałę wyjętą z innego baniaka...

My piszemy o skale Marco Rocks, kóra jest bielutka, czyściutka - coś jakby poddana oczyszczeniu - jałowa zupełnie, która nigdy nie była w żadnym akwarium wcześniej...

I stąd może te rozbieżności w tej skale - jedni piszą, że wali amoniakiem i innym syfem - a inni nie mają z nią problemów.

U mnie po tygodniu od zalania parametry zerowe i wszystko było w porządku...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dewoitine.roman napisał:

ja tylko doradzam, jeszcze raz, nie wiem skąd były takie wyniki na NH4 

Możliwe, że to była skała wyjęta z innego akwarium, albo poddawana jakiemuś moczeniu w inny sposób w innych warunkach i wrzucona do sklepu...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na różnych forach, jak dobrze pamiętam był ot chyba pan Stańczyk zwany tester ostrzegał i napisał,  że test traw tylko chwilę a kłopoty długo. Warto testować przekonałem się w tym przypadku na własnej skórze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dewoitine.roman napisał:

na różnych forach, jak dobrze pamiętam był ot chyba pan Stańczyk zwany tester ostrzegał i napisał,  że test traw tylko chwilę a kłopoty długo. Warto testować przekonałem się w tym przypadku na własnej skórze. 

OK - ale nie pisz, że czysta, sucha, "nowa" Marco Rocks wywala amoniak? Bo niby skąd ten amoniak miałby tam się znaleźć?

Też spotkałem się ze skałą Marco Rocks, która jak się potem okazało nie była skałą Marco Rocks, tylko jakimś betonowym syfem przypominającym tą skałę...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akwarystczny2490ad15df5e57c052bc620e59f73e0606.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dewoitine.roman napisał:

We Wrocławiu.

A masz jakieś zdjęcia tej skały zanim ją włożyłeś do baniaka?

8 minut temu, fresz33 napisał:

Akwarystczny2490ad15df5e57c052bc620e59f73e0606.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

No - to jest Marco Rocks - mojo była identyczna...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło o oczy, że marco rocks wydobywana jest,  jak w kopalni odkrywkowej. Już nie pamiętam, czy z oceanu, czy z obszarów, gdzie tysiace lat temu był ocean, w każdym razie jest to skała koralowa, która przez długi czas się "umartwiała" naturalnie. Nie jest ona poddawana oczyszczaniu przez ludzi, bo przez te tysiące lat zakopana gdzieś głęboko bez dostępu do światła, tlenu, wszelkich organizmów sama się wyjałowiła. Faktycznie, nie ma w niej zupełnie nic. Mam te skałę nawet z dwóch różnych sklepów i każda jest tak samo czysta. Nawet wielkie bryły rozłupane na części w środku są idealnie czyste. To zupełnie coś innego, niż sucha skała, która przed wydobyciem była żywa i została oczyszczona przez człowieka. W tej skale w środku jest masa organiki, przez co ma taki specyficzny "zapaszek" i ta organika rozkładając się powoduje tak burzliwe dojrzewanie i plagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jest dosyć ciężka i robi wrażenie jakby była z betonu :) Ale jest idealnie czysta nawet w środku. A jej układanie bez kleju w baniaku to czysta przyjemność...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z pudła nie mam. Tylko po włożeniu do zbiornika. Po zbudowaniu tła z najtańszej suczej skały i uciążliwym płukaniu co trwało długo, zdecydowałem się na Marko Rocks ze względu na to że, można łożyć od razu do akwarium. I moje zdziwienie na pomiar NH4. Dlatego ostrzegam innych. Miała by och ach a tu :o.

Skały zaznaczone.

tło 1 a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.