Skocz do zawartości
pokson

Lampa 600W pomoc w ogarnięciu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
38 minut temu, maciej01 napisał:

 jak ktoś ma tylko jeden rodzaj diod i nie ma pewności jakie ma. Jak ma rozpoznać, które ma?

to niech sprawdzi rachunek co kupował albo poszuka kogoś np. ze spektroskopem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rachunek "na papierze" to jedno, a rzeczywistość może okazać się inna. Najbardziej ciekawi mnie to"albo przysłonisz kilkoma kartkami papieru" co napisałeś wcześniej, jak rozpoznać royal blue od blue? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2018 o 20:37, pokson napisał:

 

Druga sprawa to chińskie kolory LEDów :D Zamówiłem UV 410nm RB 450nm i Blue 470nm i jak dla mnie wszystkie świeca takim samym kolorem. No może te UV trochę bardziej podkreślają kolory korali.

22 godziny temu, silvia napisał:

bez filtra - "na oko" jeżeli masz wszystkie trzy w tej samej nitce

UV można rozpoznać od razu - "słabiej świecą"

RB od Blue odróżnisz dopiero jak skręcisz mocno kanał (albo przysłonisz kilkoma kartkami papieru)

 59bbb19b0edb9_rbvsblue.jpg.6fba8800214e7b1758f6b84b6b2679e0.jpg

 

Dasz odpowiedź? Ale taką, żebym mógł rozpoznać (ja wiem jakie diody mam, ale może są tacy co nie wiedzą, nie mają pewności?). Powiedziałeś A to powiedz B. Dla mnie taka odpowiedź mało znaczy, mało z niej rozumiem. Cytat Twój "

UV można rozpoznać od razu - "słabiej świecą"

RB od Blue odróżnisz dopiero jak skręcisz mocno kanał (albo przysłonisz kilkoma kartkami papieru)" . Co to znaczy? Jak to rozpoznać? Opisz to lepiej dla mniej wtajemniczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Dasz odpowiedź? Ale taką, żebym mógł rozpoznać (ja wiem jakie diody mam, ale może są tacy co nie wiedzą, nie mają pewności?). Powiedziałeś A to powiedz B. Dla mnie taka odpowiedź mało znaczy, mało z niej rozumiem. Cytat Twój "

UV można rozpoznać od razu - "słabiej świecą"

RB od Blue odróżnisz dopiero jak skręcisz mocno kanał (albo przysłonisz kilkoma kartkami papieru)" . Co to znaczy? Jak to rozpoznać? Opisz to lepiej dla mniej wtajemniczonych.

dałem odpowiedź a jeżeli to dla Ciebie za mało - to Twój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką odpowiedź, konkretnie. Załóżmy, że jestem laikiem i nie mam bladego pojęcia. To gdzie jest ta odpowiedź? Tu cytat "to niech sprawdzi rachunek co kupował albo poszuka kogoś np. ze spektroskopem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna dysputa ,wręcz bzdura  bez logiki . Bez badania widma odpowiednim sprzętem to nie realne rozpoznać co masz za LED .W przybliżeniu , jeśli się ma  do czynienia, jako tako ,można gdybać czy 450 czy 460 i to  przy teście porównawczym .To nie cm , miarką w domu nie zmierzysz . 

29 minut temu, maciej01 napisał:

Jaką odpowiedź, konkretnie. Załóżmy, że jestem laikiem i nie mam bladego pojęcia. To gdzie jest ta odpowiedź? Tu cytat "to niech sprawdzi rachunek co kupował albo poszuka kogoś np. ze spektroskopem"?

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, maciej01 napisał:

Jaką odpowiedź, konkretnie. Załóżmy, że jestem laikiem i nie mam bladego pojęcia.

możesz dokładnie opisać czego nie zrozumiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest prawie zawsze. Napiszesz A, a nie potrafisz powiedzieć B. Potem kręcisz, kombinujesz, odwracasz kota ogonem.

1 godzinę temu, maciej01 napisał:

Dasz odpowiedź? Ale taką, żebym mógł rozpoznać (ja wiem jakie diody mam, ale może są tacy co nie wiedzą, nie mają pewności?). Powiedziałeś A to powiedz B. Dla mnie taka odpowiedź mało znaczy, mało z niej rozumiem. Cytat Twój "

UV można rozpoznać od razu - "słabiej świecą"

RB od Blue odróżnisz dopiero jak skręcisz mocno kanał (albo przysłonisz kilkoma kartkami papieru)" . Co to znaczy? Jak to rozpoznać? Opisz to lepiej dla mniej wtajemniczonych.

 

22 minuty temu, SU1 napisał:

Dziwna dysputa ,wręcz bzdura  bez logiki . Bez badania widma odpowiednim sprzętem to nie realne rozpoznać co masz za LED .W przybliżeniu , jeśli się ma  do czynienia, jako tako ,można gdybać czy 450 czy 460 i to  przy teście porównawczym .To nie cm , miarką w domu nie zmierzysz . 

 

No i właśnie odpowiedź "przysłonisz kilkoma kartkami papieru". Co to znaczy, jak to zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, maciej01 napisał:

No i właśnie odpowiedź "przysłonisz kilkoma kartkami papieru". Co to znaczy, jak to zrozumieć?

Dnia 19.02.2018 o 23:10, silvia napisał:

RB od Blue odróżnisz dopiero jak skręcisz mocno kanał (albo przysłonisz kilkoma kartkami papieru)

 

czyli trzeba to rozumieć dokładnie tak jak jest napisane : skoro nie masz ściemniacza (nie możesz ściemnić diod) to przysłoń kilkoma kartkami np. z drukarki

(przecież gdy świecą pełną mocą to na oko nie odróżnisz jednej od drugiej - więc daruj sobie drążenie tematu bo prościej nie da się tego wyjaśnić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki laik, co mu się ledy rozsypały na podłogę i teraz nie wie które to które, taki kartkowy test jest git. Przynajmniej będzie wiedział że nie podłącza RB i B do jednego kanału. 

W moim przypadku chodziło mi bardziej o to że pomiędzy UV a Blue powinna być różnica widoczna. Przy pełnej mocy różnicy nie widzę ale jak skręcę na te 10% to UV wpadają w taki lekki fiolet, ale tez nie taki jak np. UV 395nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie jest odpowiedź. Dla mnie to nie jest prosta odpowiedź.

22 minuty temu, silvia napisał:

 

czyli trzeba to rozumieć dokładnie tak jak jest napisane : skoro nie masz ściemniacza (nie możesz ściemnić diod) to przysłoń kilkoma kartkami np. z drukarki

(przecież gdy świecą pełną mocą to na oko nie odróżnisz jednej od drugiej - więc daruj sobie drążenie tematu bo prościej nie da się tego wyjaśnić)

No i tu jest sedno, że na oko nie odróżnię. A wcześniej pisałeś, że wystarczy przesłonić kartką papieru? Czym się różni dioda royal blue od blue jak przysłonięte kartką papieru? Wytłumacz  mi to. Dla mnie to jest niezrozumiałe i potrzebuje jasnej, zrozumiałej odpowiedzi. Nie każdy potrafi to zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedne świecą bardziej na niebiesko... A które to które? Teoretycznie RB będą miały mocniejszy, ciemniejszy niebieski kolor a Blue jaśniejszy (błękitny?) Tyle teorii, a w praktyce radze trzymać ledy w oddzielnych opakowaniach i ich nie mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, pokson napisał:

Przynajmniej będzie wiedział że nie podłącza RB i B do jednego kanału.

podłącza się :D o ile obie/wszystkie są na ten sam prąd np 700mA - jeżeli diody są na ten sam prąd kolor nie ma znaczenia

14 minut temu, maciej01 napisał:

Jak dla mnie to nie jest odpowiedź. Dla mnie to nie jest prosta odpowiedź.

No i tu jest sedno, że na oko nie odróżnię.

to poproś o pomoc swą "ładniejszą" połowę (o tym też już pisałem) więc proszę Cie - skończ tą farsę

14 minut temu, maciej01 napisał:

 Dla mnie to jest niezrozumiałe i potrzebuje jasnej, zrozumiałej odpowiedzi. Nie każdy potrafi to zrozumieć.

wygoogluj sobie widmo elektromagnetyczne - zakres widzialny

albo takie "coś"

 

s-l1600.jpg

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jesteś tylko teoretykiem jak napisał VDR. Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, maciej01 napisał:

Dla mnie jesteś tylko teoretykiem jak napisał VDR. Koniec tematu.

Ty zaś (jak widać) nawet z teorią sobie nie radzisz skoro nie rozumiesz że jak przysłonisz diodę kartką/kartkami papieru to (nie wypali Ci oczu i) będzie szansa rozpoznać czy są takie same czy się różnią kolorem ... no cóż niektórzy tak już mają że się czepną ... i tłumacz ... tłumacz ... tłumacz .. a i tak nie dociera więc trzeba zacząć jakieś osobiste wycieczki ? - normalnie piaskownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie, piaskownica to większość Takich wypowiedzi. Jak byś to wytłumaczył, napisał dla kogoś, kto nie ma bladego pojęcia. Ale jak widać to trochę trudno. Ja rozpoznam kolor UV, Blue, royal blue ale jak czytam to niektórzy mają problem i właśnie o nich mi chodzi, żeby to opisać jak to łatwo rozpoznać na podstawie kartki papieru?

25 minut temu, silvia napisał:

Ty zaś (jak widać) nawet z teorią sobie nie radzisz skoro nie rozumiesz że jak przysłonisz diodę kartką/kartkami papieru to (nie wypali Ci oczu i) będzie szansa rozpoznać czy są takie same czy się różnią kolorem ... no cóż niektórzy tak już mają że się czepną ... i tłumacz ... tłumacz ... tłumacz .. a i tak nie dociera więc trzeba zacząć jakieś osobiste wycieczki ? - normalnie piaskownica

Jestem ciemniakiem, nie wiem co do mnie mówisz, nie rozumiem. Więc wytłumacz mi to tak, żebym to zrozumiał. Proste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli ani autor tematu ani załoga nie mają nic przeciwko to ... zacznijmy od początku

9 godzin temu, maciej01 napisał:

Jestem ciemniakiem, nie wiem co do mnie mówisz, nie rozumiem. Więc wytłumacz mi to tak, żebym to zrozumiał. Proste?

czy na tej fotce którą wstawiłem (a ty cytowałeś dwa razy) rozróżniasz dwa różne kolory niebieskich diod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.