Skocz do zawartości
Fireblade

Pure Magnesium i Calcium z firmy Reeflowers

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem Pure Magnesium i Calcium z firmy Reeflowers 

W instrukcja jest informacja że  1 g Pure Calcium podnosi wapń o 3 ppm

Natomiast brakuje mi informacji ile gram proszku mam rozpuścić 1000 ml, 

To samo dotyczy się magnezu 1 g Pure Magnesium podnosi magnez o 2,5 ppm

 

Czy ktoś stosuje ten środek i może doradzić ile rozpuścić proszku w 1 litrze 

Moje parametry

Mg = 1170 

Ca = 380

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja stosowalem mg, ca jeszcze mam ale służa mi do uzupemniania braköw z ręki. To można stosować jako ballinga dokładnie jak wiesz jakie.masz dzienne zapotrzebowanie bo wtedy wiesz ze np na tydzień ubywa ci 30 ca to dajesz na 1 l 10g i rozbijasz na pompe na 7 dni. Przeszukałem zagraniczne fora i nic. W erybce nie dali mi odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Fireblade napisał:

W instrukcja jest informacja że  1 g Pure Calcium podnosi wapń o 3 ppm

Natomiast brakuje mi informacji ile gram proszku mam rozpuścić 1000 ml,

 

czyli jak w litrze rozpuścisz 1g to wlewając cały litr podniesiesz o 3ppm - innymi słowy możesz sobie ustalić dowolną dawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał koś problem z tymi preparatami? odradzili mi w sklepie wersje w płynie bo buforuje wodę na jednym poziomi i ile bym nie lał to i tak nie podniosę parametrów. kupiłem proszki i d*pa parametry po 4 dniach dolewania bez zmian. KH podnoszę innym preparatem i idzie do góry a Ca stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, kupiłem ReeFlowers Pure Magnesium 1 kg, wsypałem do baniaka 5L i zalałem 2 L RODi, woda w baniaku mało się nie zagotowała... Czy to normalna reakcja czy coś popierniczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukas_gr napisał:

Odświeżę temat, kupiłem ReeFlowers Pure Magnesium 1 kg, wsypałem do baniaka 5L i zalałem 2 L RODi, woda w baniaku mało się nie zagotowała... Czy to normalna reakcja czy coś popierniczyłem?

Jest taka zasada że zawsze dodajesz do rozpuszczalnika :) w tym przypadku do wody, najpierw napełniasz RODI a później dosypujesz proszek, ale powoli a nie tak bach 1 kg :) 

czy to dobra proporcje? raczej na 1kg to chyba więcej wody wychodzi, nie używałem nigdy proszków od RF 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z tego co pamiętam to CaCl2 strasznie grzeje w reakcji z wodą, MgCl2 raczej wodę chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnym momencie bałem się, że się baniak plastikowy zacznie topić :) serio, taki roztwór teraz nadaje się do użytku czy lepiej to wylać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam to CaCl2 strasznie grzeje w reakcji z wodą, MgCl2 raczej wodę chłodzi.

MgCl2 też grzeje wodę, tylko do celów akwarytrycznych sprzedawany jest hydrat MgCl2*6H2O wiec nie grzeje bardzo mocno. Sól bezwodna MgCl2 po wsypaniu do wody aż syczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reeflowers jest bezwodna MgCl2, ponawiam pytanie czy po takim czymś ten roztwór mogę podawać do akwarium czy lepiej wylać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK po prostu zrobiłeś hydrat u siebie a że zagotowało baniakiem, wg mnie nie za duża szkoda - jak baniak jest przystosowany do kontaktu z żywnością - inaczej z termolpastów (plastyki popularne) wyłażą do roztworu plastyfikatory i inne dodatki.

Zresztą w tych do żywności też wychodzą ale mniej :) i tak ludzie to piją np w kawie podawanej w plastiku czy herbacie.

Ja bym się nie przejmował, pod warunkiem że się dobrze rozpuściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeliczyłeś ilość soli bezwodnej na hydrat? W większości przepisów na ballinga podają ilość Mg w postaci hydratu.
10g hydratu to 4,68g soli bezwodnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.