Skocz do zawartości
Rito

Wysoki poziom magnezu

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, mihow1979 napisał:

A widzisz... Co moge zrobic z takim poziomem magnezu? Wyrowna sie z czasem?

Podmianka na solance z normalnym poziomem Mg powoli ci wyrówna poziom, jak jest dużo twardych korali to wyciągną z wody ale trzeba by zmniejszyć ilość podawanego ballinga, to dość upierdliwe jest, bo wymaga stałego mieszania w pompkach i częstych testów Ca Mg i Kh . 

Jak rozrobisz świeżą solankę to można sprawdzić testami jakie są jej parametry, tylko musi trochę postać by się dobrze rozpuściło. 

Duże opakowania soli dobrze jest mieszać, można toczyć beczkę i poobracać ją do góry wieczkiem i opukać i znów toczyć itp. Ja toczyłem a i tam mam na dnie sól o zbyt niskiej zawartości magnezu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaow1969 a czym mierzysz poziom zasolenia? bo testy to wiem, że salifert chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bienki napisał:

Michaow1969 a czym mierzysz poziom zasolenia? bo testy to wiem, że salifert chyba.

Refraktometrem... :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mihow1979 napisał:

Refraktometrem... :)

No to przesolenie odpada (w 99%)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bienki napisał:

No to przesolenie odpada (w 99%)...

Odpada - zasolenie sprawdzam skrupulatnie i często :)

Jeżeli wysoki poziom Mg nie jest szkodliwy to olewam temat... Do następnej podmiany mam ok 2 miesiące więc spuszczam wodę na razie :)

Bardziej martwi mnie teraz trochę mleczna woda... Ale z dnia na dzień jest lepiej - myślę, że do niedzieli będzie klar...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sól zwłaszcza w dużych opakowaniach lubi się rozwarstwiać na frakcje związane jest to z waga i wielkością poszczególnych granulek - jest to mieszanina niejednorodna [emoji4] no i tak jest że mg lubi sobie siedzieć na wierzchu wiadra a na dnie go prawie nie ma [emoji20] w mojej soli 25 KG Tropic Marin pro reef - na dnie magnezu jest może 1100 

A ja się zastanawiałem dlaczego u mnie leciało w dół tez przy tej soli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozwiązanie to chyba rozpuszczać całą paczkę soli naraz i gdzieś przechowywać tylko czy taka wcześniej przygotowana się nie "popsuje"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rito napisał:

Jedyne rozwiązanie to chyba rozpuszczać całą paczkę soli naraz i gdzieś przechowywać tylko czy taka wcześniej przygotowana się nie "popsuje"?

 

Niestety popsuje się :) tzn zamieszka w niej życie - musiała by być ciągle mieszana pompą taka woda, widuje się w sklepach wielkie zbiorniki z solanką i kręci się tam pompa - takie 1000L beki tylko kto miał by miejsce na trzymanie takiego kloca. 

Ja doprawiam czasami taką wodę dodaję Mg z Ballinga osobno - ale trzeba by dobrze dobrać dawki, bo przy jednej podmiance coś mi się pomyliło z dawkami i sobie podbiłem magnez zamiast wyrównać :)

albo używać mniejszych opakowań do podmian, ale cenowo to wychodzi słabo, albo wysypać całe wiadro na folię w jakimś pomieszczeniu, delikatnie wymieszać plastikową łopatką ( tak jak się miesza cement z piachem ) i znów do worka i do wiadra - tylko w pomieszczeniu musi być sucho, i bez przeciągów, bo pyli ta sól makabrycznie - a wdychanie pyłu jest szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałbym odświeżyć temat :)

Od dawien dawna mam wysoki poziom MG (1500 - 1650). Używam soli ROYAL NATURE. Akwariu 415 L w obiegu, obsada mieszana (SPS,,LPS i trochę miękasów). 

Dozuję ATI Essentials : KH - 117 ml/doba, CA - 75 ml, Mg - nie dozuję (ze względu na wysoki poziom.

Zasolenie utrzymuję stałe w granicach 1.024 - 1.025, mierzę refraktometrem. Testy Mg robiłem zarówno Salifertem, AF jak i COLOMBO.

Obecne parametry: KH - 7.4, Ca - 355, MG - 1650.

Skąd taki wysoki poziom magnezu?

Dodam, że oprócz bakterii raz na dwa tygodnie i regularnych podmian (10% co dwa tygodnie) nie dozuję żadnych preparatów.

Chciałbym obniżyć poziom MG aby dozować ATI Essentials równomiernie ze wszystkich butelek.

dzięki za pomoc :) 


1935e5648c0982e3bca0900bd4d0a36au1569a14

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo magnez poszedł w górę jak podnosiłem wapń. O ile można przyjąć, że magnez masz sprawdzony dwoma testami, to wapń wnioskuję, że mierzyleś jednym testem. Możesz mieć walnięty test na wapń, którego dozujesz a w rzeczywistości może być go duuużo za dużo i dźwiga Ci magnez, którego faktycznie nie podnosisz. Zweryfikuj dla pewności czy test na wapń jest ok. Druga możliwość to defekt skały, ktora po jakimś czasie oddaje magnez do wody. 

Godzinę temu, Pawecki1984 napisał:

Koledzy chciałbym odświeżyć temat :)

Od dawien dawna mam wysoki poziom MG (1500 - 1650). Używam soli ROYAL NATURE. Akwariu 415 L w obiegu, obsada mieszana (SPS,,LPS i trochę miękasów). 

Dozuję ATI Essentials : KH - 117 ml/doba, CA - 75 ml, Mg - nie dozuję (ze względu na wysoki poziom.

Zasolenie utrzymuję stałe w granicach 1.024 - 1.025, mierzę refraktometrem. Testy Mg robiłem zarówno Salifertem, AF jak i COLOMBO.

Obecne parametry: KH - 7.4, Ca - 355, MG - 1650.

Skąd taki wysoki poziom magnezu?

Dodam, że oprócz bakterii raz na dwa tygodnie i regularnych podmian (10% co dwa tygodnie) nie dozuję żadnych preparatów.

Chciałbym obniżyć poziom MG aby dozować ATI Essentials równomiernie ze wszystkich butelek.

dzięki za pomoc :) 

Ps jak miałem test walniety na wapń to napompowalem go do 680 a magnez skoczył mi z 1305 do 1440 bez dozowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić wypowiedzi poprzedników odnośnie soli. 300 litrów świeżej solanki Aquaforest Reef Salt z wiadra 22kg. Rozrabiane 1 miarka na 10l wody. Wynik testów: kH 8, CA 465, MG1650! Testy Colombo.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.