Skocz do zawartości
szutarek78

Barlinecka pięćsetka z SPS

Rekomendowane odpowiedzi

te moduły LED są na kabelku połączone czy trzeba je jakoś lutować? Wygląda jakby były już gotowe. Dobre to jest w każdym razie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fabrycznie połączone kablem. Na jednym końcu całego szeregu podłączyć trzeba zasilacz stałonapięciowy 12V o odpowiednich amperach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przeszło w niedzielę test szczelności. Wszystko wydaje się być ok. 

7b.jpg

7a.jpg

 

Od niedzielnego wieczora do teraz, ciurkała  sobie woda RO.  Dzisiaj solenie wody. 

 

8.jpg

08.jpg

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gruzowisko wróciło do domu. Obieg odpalony, w sumpie jako filtr biologiczny. Sera siporax, parę kawałków drobnej żywej skały oraz AF Life Bio Fill. Woda w końcu się wykrystalizowała. Jutro będę próbował coś z tego posklejać. Najgorzej że jak na to patrzę to brak mi jakiejkolwiek koncepcji. Założenie jest takie że ma być dużo miejsca dla korali. Może coś podpowiecie  ?. 

Fotka z wczoraj

9.jpg

Fotka z dzisiaj.

09.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam coś z tą skałą pokombinować, a jak już ułożysz to daj zdjęcie i wtedy będzie można ewentualnie coś podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jutro zabieram się za klejenie. Zobaczymy co z tego  wyjdzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw poukładaj bez klejenia. Jak się będzie Tobie podobać i ewentualnie poznasz nasze opinie to dopiero wtedy posklejasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny łuk tam widzę [emoji4]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała poklejona i wstępnie ułożona.  Wydaję się, że dla korali będzie sporo miejsca. Ryby też będą miały gdzie pływać a  między wysepkami jest wiele kryjówek.  Na koniec roboty do filtra przepływowego, trafiło 300ml węgla aktywnego oraz 1000ml phosphate minus. 

10a.jpg

10b.jpg

10c.jpg

10e.jpg

10h.jpg

10j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie Ci to wyszło. Ja bym już nic nie zmieniał, jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gruzowisko bez ładu i składu było a teraz nawet ,nawet. Piasek będziesz dawać?

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, egon24 napisał:

Dobre ułożenie , teraz odczekać i trzeba korale ładować . 

Tylko te czekanie. Cierpliwość nie jest moją najmocniejszą stroną. Dobrze że nie mam źródła korali pod ręką :) 

Godzinę temu, Arturro napisał:

Jak czyścikiem objedziesz dookoła przy założeniu, że rosną tam korale to dla mnie pyszunio :)

Czyścikiem spokojnie dojadę wszędzie. Plan jest jednak taki że na tylnej szybie posadzę montipory talerzowe, oraz byś może montipory superman :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze trochę nad tą skałą...Wydaje się raczej płasko, to znaczy półki są na podobnej wysokości. Teraz tak to nie rzuca się w oczy ale jak postawisz korale będzie to bardziej razić. 

Lewy tylni róg wg mnie powinien być najwyższy, sięgać aż do połowy wysokości akwarium. Reszta aby pasowało. Pomyśl, spróbuj... Zawsze łatwiej teraz niż jak już wprowadzisz życie.

 

Ps: pamiętaj, że czyścik musi przejść obok korali a nie skały!!! Ja zrobiłem ten błąd i potem było trudno to poprawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wybrnąles z tego gruzowiska :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dadario napisał:

Pomyśl jeszcze trochę nad tą skałą...Wydaje się raczej płasko, to znaczy półki są na podobnej wysokości. Teraz tak to nie rzuca się w oczy ale jak postawisz korale będzie to bardziej razić. 

Lewy tylni róg wg mnie powinien być najwyższy, sięgać aż do połowy wysokości akwarium. Reszta aby pasowało. Pomyśl, spróbuj... Zawsze łatwiej teraz niż jak już wprowadzisz życie.

 

Ps: pamiętaj, że czyścik musi przejść obok korali a nie skały!!! Ja zrobiłem ten błąd i potem było trudno to poprawić. 

Dzięki za opinie. Może na fotkach tego tak nie widać ale właśnie lewy tylni róg jest najwyższy. Po za tym całość jest w formie kilku wysp które w razie potrzeby można dowolnie przesuwać czy nawet wyjąć ze zbiornika. W obecnym projekcie starałem się wyeliminować wszystko to co przeszkadzało mi w poprzednim zbiorniku. Mam nadzieję że będzie ok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija jedenasty dzień od zalania zbiornika. Zapaliłem na chwilę światło aby zorientować się w sytuacji :). Woda kryształ, gąbki które były na skale napąpowane i wydają się być zadowolone. Po dnie pełza kilka małych ślimaków turbo które wróciły razem ze skałą do domu. Między skałami pływa małe stadko mysis. Na dnie oraz na pompach cyrkulacyjny lekki nalot bakteryjny.  Parametry które zmierzyłem.

CA - 400, MG-1350, KH 6.9, No3-5, PO4 0.00

W połowie tygodnia na zbiornik założona została korona.

11.jpg 

Dzisiaj planuję wpuścić na próbę ze 2-3 duże ślimaki turbo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisac o koronie? Z czego jak itd.

Też chcę robić koronę, ale zastanawiam się nad konstrukcję. Chciałbym koronę na 20cm, z czego ok 5cm będzie zachodzić na akwarium, żeby ukryć linię wody - podobnie jak u ciebie.

Ale jak założę stałą koronę, to będzie problem z operowaniem wewnątrz akwarium. Będzie za wysoko. Więc dobrze by było jakby przednia część była ściągalna/podnoszona.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona wykonana została z tej samej płyty meblowej co obudowa szafki. Nie jest przymocowana na stałe wiec można ją w każdej chwili zdjąć. Opiera się na górnej krawędzi szyby na drewnianych klockach.  Jest w kształcie litery U (obejmuje front i boki zbiornika). Frontowa, dłuższa część korony jest wyższa od jej boków ze względu na boczny wylot powietrza z lamp.

11a.jpg

11b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo projekt!! Napewno bede sledzic i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.