Skocz do zawartości
szutarek78

Barlinecka pięćsetka z SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli ryby  ?.  Z poprzedniego zbiornika, przez 2.5 roku wyskoczyła mi jedna ryba. Mam nadzieję że i tym razem nie będzie masowych samobójstw. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Tak zbiornik został zasolony solą Reef Salt

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czemu robiłeś wzmocnienia akwarium skoro robiłeś je ze szkła 12mm?? Potrzebne są?? Może ma to tylko zapobiegać chlapaniu wody przy czyszczeniu.

Sam zamawiam zbiornik długi na 12mm i nie planuje wzmocnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia są zawsze jakimś zabezpieczeniem. Po za tym teraz widzę że ramka do koła zbiornika to naprawdę dobre rozwiązanie. Na powierzchni wody mam sztorm i nic się przy tym nie wychlapuje. Mogę wiedzieć z kąt wziąłeś takie info że przy szybie 12mm wzmocnienia nie są potrzebne ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z trzema firmami - i wszyscy zalecali conajmniej wzdłużne wzmocnienia na szybie 120x65h i przy szkle 12mm. Też będę brał opaskę wokół, zeby zabezpieczyc przed chlapaniem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem. !!!

W dniu wczorajszym, do zbiornika trafiło kilka prostszych szczepek SPS tzw testerów :). Nie był bym sobą gdybym nie dorzucił też czegoś co się rusza. Tak wiec razem z koralami, wróciło z banicji część moich rybek. Jak na razie korale polipują i wyglądają prawidłowo. Ciekawe co będzie się działo dalej :)

12a.jpg

12b.jpg

12c.jpg

12d.jpg

12e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda świeża czy z innego zbiornika??

P.S. Też jednak zdecydowałem się na wzmocnienia. Będzie korona to nie będzie chi widać no chlapać będzie się mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no... Radek, projekt robi wrażenie i wszystko nabiera rozpędu...
Kibicuję i dopisuje do obserwowanych :-) 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MaciejK napisał:

Woda świeża czy z innego zbiornika??

P.S. Też jednak zdecydowałem się na wzmocnienia. Będzie korona to nie będzie chi widać no chlapać będzie się mniej.

Woda w 99% świeża. Skała i cały wkład filtracyjny w sumpie był żywy. 

14 minut temu, twistman napisał:

No no... Radek, projekt robi wrażenie i wszystko nabiera rozpędu...
Kibicuję i dopisuje do obserwowanych :-) 

Dzięki, dzięki Krzysiu,

Dopiero teraz dodałeś do obserwowanych ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstyd się przyznać ale tak. Mniej czasu mam ostatnio na czytanie i wchodzenie na forum :-)
ale już się poprawiam!


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym kleiłeś montipory do szyby? I czy bezpośrednio montipory czy podstawki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem klejem dwu składnikowym (plastelinką) bezpośrednio do szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalcyfikacja ruszyła. Wczoraj KH-7.7 dzisiaj KH-7.1. Rozpoczynam podawanie CA i KH. Na pompach ustawione 50ml na dobę.  Ze złych wieści, niestety dzisiaj wyłowiłem martwą, krewetkę czyszczącą. Miałem ją ok 2.5 roku.

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szutarek78 napisał:

Kalcyfikacja ruszyła. Wczoraj KH-7.7 dzisiaj KH-7.1. Rozpoczynam podawanie CA i KH. Na pompach ustawione 50ml na dobę.  Ze złych wieści, niestety dzisiaj wyłowiłem martwą, krewetkę czyszczącą. Miałem ją ok 2.5 roku.

 

one raczej więcej nie żyją ,więc to zbieg okoliczności ,a nie sprawa przenosin.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie to tłumaczę :). Mam jeszcze 2 sztuki. Jedną czyszczącą i jednego debeliusa. Mam nadzieję że jeszcze trochę pożyją :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zanim zadam pytanie to gratuluję projektu, na pewno wyjdzie super zbiornik :). Moje pytanie dot. oświetlenia. Jakie masz świetlówki w lampach? W mojej lampie też będzie 12 świetlówek ale do końca nie wiem jakie zastosować. Z góry dzięki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sosin napisał:

Witam,

zanim zadam pytanie to gratuluję projektu, na pewno wyjdzie super zbiornik :). Moje pytanie dot. oświetlenia. Jakie masz świetlówki w lampach? W mojej lampie też będzie 12 świetlówek ale do końca nie wiem jakie zastosować. Z góry dzięki  :)

Dziękuję, ale długa jednak droga prze de mną :).  Co do świetlówek. W tej chwili mam  7 niebieskich 3 białe 2 różowe. Co do marek to w tej chwili jest mocno mieszane. Docelowo będzie 7 Narva blue 2, 3 Ati aqua blue special, 2 Ati purple plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika trafiły kolejne 3 małe szczepki korali, w tym jedna Acropora :).  W środę, pod pompę dozującą, podpięty został nowy produkt o kodowej nazwie " AF PO4NO3 Reducer ".  W efekcie, po trzech dniach podawania preparatu w dawce 10ml na dobę, NO3 w zbiorniku obniżyło się z 5 ppm na 2.5 ppm mierzone testem  kropelkowym salifierta. Póki co w akwarium brak jakiś szczególnych oznak dojrzewania. Korale żyją i polipują.

13a.jpg

13b.jpg

13c.jpg

13d.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę, żeby wyszło, że mam coś do AF, bo nie mam i będę używał produktów AF, ale bardzo jestem ciekaw, w jaki sposób ten magiczny środek od AF usuwa NO3 i PO4.

Skoro piszesz, że wlewasz 10ml, to znaczy, że nie jest  to jakiś absorbent, który po pewnym czasie się wyciąga, tylko płyn, który się wlewa. A jeśli płyn, to zostaje w baniaku. O ile azot jeszcze może odparować, to forsfor co najwyżej się odłoży. A jak się odłoży, to zawsze może zostać w przyszłości uruchomiony.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten magiczny płyn jest źródłem węgla dla bakterii (pożywką). Bakterie aby móc się rozmnażać potrzebują związków węgla. Natomiast w procesach metabolicznych zużywają azot i fosfor. I tak namnożone i nażarte no3 i po4 bakterie zostają usuwane z systemu przez odpieniacz białek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne cos jak NOPOX redsea, moge tylko sie domyślać bo na testy do mnie niestety nie trafił ale pamietam dyskusje ze cos takiego mialo powstać.

Radku akwa szykuje sie miazga ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Coltrane napisał:

Zapewne cos jak NOPOX redsea, moge tylko sie domyślać bo na testy do mnie niestety nie trafił ale pamietam dyskusje ze cos takiego mialo powstać.

Radku akwa szykuje sie miazga ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak jest to coś w stylu NOPOX i póki co działa równie skutecznie. Zwykłe VSV niestety u mnie nie działało i skutkowało tylko "wysychaniem korali". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 zjechało do poziomu 0.2-0.5 ppm czytane z testu Salifierta. W związku z powyższym zredukowałem dawkę  AF PO4NO3 Reducer do 1ml na dobę. Wzrosła też kalcyfikacja. Wczoraj na pompach ustawiłem po 80ml CA i KH na dobę. Do zbiornika powróciły też moje dwa pokolce t.j Żółtek i Hepatus. Od dzisiaj planuję też zaprzestać płukania mrożonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.