Skocz do zawartości
szutarek78

Barlinecka pięćsetka z SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Piękne. Czemu sbs dajesz mniej boisz się o nalot na szybach czy inny powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, egon24 napisał:

Oby tak dalej szło!

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki wielkie. Jednak zaczynam się bać że coś za dobrze to idzie :)

 

SBS zawiera mikroelementy. Nadmiar mikro w tak świeżym zbiorniku spowodować może jakąś plagę, a tego chciałbym uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, leszekk40 napisał:

Jaka jest nazwa handlowa tej magii od AF PO4NO3 Reducer bo jakoś w ofercie nie widzę?

Z tego co wiem to nie ma jeszcze tego w sprzedaży. Dostałem jeden egzemplarz do testów. 

37 minut temu, laszek napisał:

 

Bakterie i pożywka. 

Szutarek78 powiedz mi, ile w dawce lejesz z pomp w danej dolewce?

Nie bardzo rozumiem  ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zle mi połączyło. Pytam jak masz rozdzielonego ballinga na pojedyncze dawki te 145ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, laszek napisał:

Zle mi połączyło. Pytam jak masz rozdzielonego ballinga na pojedyncze dawki te 145ml.

Pompy podają po równo, każdy z płynów co godzinę. Płyny dozowane są w 15 minutowych odstępach.

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę żyje:). W weekend obiecuje małą foto relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj napisałem. Zbiornik jeszcze trochę żyje :) . Mało tego że żyje, wydaje się że wszystko idzie w dobrym kierunku. Parametry na dziś. CA - 420, KH 7, NO3 - 0, MG 1400. Póki co. Korali jeszcze nie karmię. Ryby dostają 2-3 kostki mrożonki dziennie + mała szczypta pokarmu suchego dla anthiasów, na przemian ze spiruliną. Co drugi dzień daję też na noc całą pipetę AF build.  Z pompy dozującej leci po 150ml CA i KH na dobę. Po większości korali widać wyraźne przyrosty.

20a.jpg

20b.jpg

20c.jpg

20d.jpg

20e.jpg

20f.jpg

20g.jpg

20h.jpg

20i.jpg

W zbiorniku widać też ślady dojrzewania. Całe dno akwarium jest mocno zielone. Do tego na nie których skałkach i podstawkach korali rosną jakby małe, szaro zielone włoski. 

20j.jpg

Duża, ładnie rozgałęziona acropora pulchra niestety dość mocno się podwinęła w miejscu klejenia. Ładnie przy tym polipuje i widać przyrosty. W związku z tym wstrzymuję się z cięciem i mam nadzieję że w przyszłości obleje miejsca w których straciła tkankę.

20k.jpg

20l.jpg

20m.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku. Ty też dbaj o swoje i więcej się już nie przenoś. Za jakiś czas i ja wpadnę po szczepki do ciebie. Miejsca póki co mam sporo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium na się całkiem dobrze. Na niedzielę planuje mała staje zdjęciową wraz z aktualizacją na NR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po 2 tygodniach przerwy, mały update.

Od około tygodnia zacząłem karmić korale. Co drugi dzień, w nocy, wlewam zupkę przyrządzoną z jednej kropli AF Amino MIX, 2 kropli AF Energy, czubatej łyżeczki Power Food i Pure Food. Wymieniłem też cztery świetlówki w jednej z lamp, a dziś leci druga podmiana wody. Zbiornik pomału się buja. 

21a.jpg

 

21b.jpg

21c.jpg

21d.jpg

21e.jpg

21g.jpg

21h.jpg

21i.jpg

21j.jpg

21K.jpg

21l.jpg

21n.jpg

21m.jpg

21o.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła zielona łączka na szybie ba dnie Salarias chyba nie płacze z tego powodu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Wygląda jakby miał lekką niestrawność. Napompowany jest jak balon i ledwo co pływa :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szutarek78 napisał:

A więc po 2 tygodniach przerwy, mały update.

Od około tygodnia zacząłem karmić korale. Co drugi dzień, w nocy, wlewam zupkę przyrządzoną z jednej kropli AF Amino MIX, 2 kropli AF Energy, czubatej łyżeczki Power Food i Pure Food. Wymieniłem też cztery świetlówki w jednej z lamp, a dziś leci druga podmiana wody. Zbiornik pomału się buja. 

 

 Odpieniacz włączony podczas karmienia czy wyłączasz- jeśli tak to na jak długo?

Edytowane przez Edue (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas karmienia korali zatrzymuje cały obieg  na 15-20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Radek, coś mi się czuje, że to nie jest Twoje ostatnie słowo co litrażu. Jak to porośnie to palca pomiędzy koralowce nie wetknie :-) Bardzo łądne kolory jak na tak krótki czas od przeprowadzki.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.