Skocz do zawartości
hajtaler

Fauna Marin Bacto Reef Balls

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uzywa ktoś tych magicznych kulek Fauna Marin Bacto Reef Balls i mógł by ktoś cos o nich więcej powiedzieć ?

 


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Używam, na chwile obecną mam wyciągnięte bo poszedł mi zakwit. Nie mają co konsumować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy one magiczne, nie wiem :rolleyes:  ale produkt oceniam bardzo wysoko:

1. praktycznie nie mam dedytrusu, akwarium wygląda sterylniej

2. mniej paprochów pływa w toni (tutaj jeszcze mogła mieć wpływ zastosowana w tym samym czasie owata)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Napewno mogę powiedzieć, że odpieniacz pieni jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem taki temat, okazało się że bardzo mocno podnoszą PO4. Jeśli ktoś ma absorbery, może tego nie zauważyć. Producent jednakże nabiera wody w usta.

Testy zarówno Triton, jak ICP marine Lab potwierdzają różnice w wodzie po zastosowaniu 1 kulki :)
I parę osób te dane u siebie potwierdziło.

Kolejną wpadkę niedawno zaliczyli z solą, jej KH było 1, nie dali zareklamować wadliwej soli czy wymienić - też głośny temat był na tym forum, który czytałem.
Więc osobiście skreśliłem firmę i jej bazę produktów jako wiarygodnych i że mają ciągle taką samą jakość w każdej partii.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Pirotechnic said:

Ostatnio robiłem taki temat, okazało się że bardzo mocno podnoszą PO4. Jeśli ktoś ma absorbery, może tego nie zauważyć. Producent jednakże nabiera wody w usta.

Testy zarówno Triton, jak ICP marine Lab potwierdzają różnice w wodzie po zastosowaniu 1 kulki :)
I parę osób te dane u siebie potwierdziło.

Kolejną wpadkę niedawno zaliczyli z solą, jej KH było 1, nie dali zareklamować wadliwej soli czy wymienić - też głośny temat był na tym forum, który czytałem.
Więc osobiście skreśliłem firmę i jej bazę produktów jako wiarygodnych i że mają ciągle taką samą jakość w każdej partii.

możesz dać linka do twojego tematu ? dzieki


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję i nie zauważyłem wzrostu PO4,cały czas mam 000 i wrzucam 6 kulek co 2 tygodnie.Jedyny minus to kulki nigdy nie rozpuszczą się do końca tylko do połowy i koniec


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pirotechnic napisał:

Ostatnio robiłem taki temat, okazało się że bardzo mocno podnoszą PO4. Jeśli ktoś ma absorbery, może tego nie zauważyć. Producent jednakże nabiera wody w usta.

Robiłeś doświadczenia, jakie ? też z  ciekawości po testuję.

Wypowiadam się tylko wyłącznie na moim przykładzie i  nie mogę potwierdzić: akwarium nie ma absorberów, akwarium nie ma odpieniacza a NO3 i PO4 już przestałem regularnie mierzyć od 3 miesięcy - bo są "same zera". 

Z drugiej strony to młody produkt i trzeba być czujnym niezależnie czy niemiecki czy polski ;)

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Po4 miałem prawie 2 miesiące zerowe. Wrzuciłem na próbę z 10kulek ale po4 dalej 0 było. Nie używam żadnych adsorberów. Wyciągnąłem ze względu zakwitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, laszek napisał:

Wyciągnąłem ze względu zakwitu.

Nie znam sprawy ale myślę, że wstrzymanie podawanie bakterii (jakie by nie były) to jednak przerwanie pewnych niewidocznych procesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nie podaje już 3 tydzień całkowicie. Zero negatywnych skutków. Woda kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przełom  w akwarystyce morskiej jeżeli chodzi o utrzymanie zerowych N,P .Stosuje od 9 miesięcy nie leje żadnej pożywki  ,w postaci węgla

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna stosowac te kulki z bakteriami innej firmy?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tego nie wiem, ale osobiście nie mam takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu u Ciebie doszlo do zakwitu? Zastosowales za dużą ilosc kulek?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Miałem po4 0 no3 0 i dalem najpierw polowe dawki, później po 2 tygodniach znowu połowe i woda mleko. Wyciągnąłem kulki po 2 dniach kryształ. No3 mam 0 od ponad 2 miesięcy, po4 na poziomie 0.05, i po 3 tygodniach wczoraj dałem 2 kulki na prawie 500l obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dajemy ponownie linki do tematów

oraz ten temat o ich soli :)



Czyli w ""pupci""

mają klienta, byle coś kupił, reszta się dla nich nie liczy.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zrobilem sobie tescik. Po4 0.05. 3 dni temu dałem 2 kulki. Dzisiaj zmierzylem po4 dwa razy mala hanka i wynik 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie można zobaczyć wyniki pracy tych kulek ? jakieś dwa tygodnie temu dałem dawkę kulek - ale No3 nie spadało za mocno, Po4 też nie i musiałem dodać absorber Po4 bo już widziałem po koralach że jest nie ciekawie :(

To moje drugie podejście do kulek - pierwsze się nie liczy bo miałem nie miarodajny test na No3 i w sumie nie wiem czy działały czy nie, później była odstawka kulek, i teraz dałem nowe kulki już druga dawka się kręci w panelu filtracyjnym - latają sobie po powierzchni a po jakimś czasie opadają na dno, i tam oblepiają się paprochami :) nie rozpuszczają się bardziej niż do połowy. 

Po4 mam teraz 0,01 - niby salifert wskazuje zero zabarwienia, ale wtedy wiem że to jest napewno więcej niż zero - jak znajdę czas to zrobię test na Reef Analitycs tam jest lepsza skala ale test upierdliwy maksymalnie w robieniu.

No3 mam wg saliferta w okolicach 50 :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja po 3 tygodniach wrzucilem 3 dni temu 2 kulki jak test pokazal tylko 0.05 w po4. A dzisiaj znowu 0. Specjalnie 2 razy mala hanka robilem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl juz temat...

 

tutaj:

Po dluzszym czasie... nie dziala, albo nie dziala tak dobrze jak pro bio s z -np pro. Na produktach AF glony zeszly, no3 i po4 praktycznie niewykrywalne. Po przejsciu na kulki no3 i po4 wyraznie widoczne, jak i poczatek wysypu glonow. 

 

Kluki leza w kominie i praktycznie sie nie rozupuszczaja, leza takie pokurczone troche rodzynki...

 

Ja wracam do AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie działały aż. Rozpuszczają się do połowy, lekko za. 23.10.2017 dałem ostatnie 4 kulki. Od tamtego momentu nie dozuje bo mam od razu zakwit. Zacząłem na tych kulkach i 5 miesiąc leci po4-0 mała hanka, no3-0 salifert i colombo. Jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.