Skocz do zawartości
flcf

Maxspect Ethereal - ktoś używa? Opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety u mnie po aktualizacji/podmianie - Android - lampy nie da się programować.Telefon łączy się ze sterownikiem i nie przechodzi do ustawień lampy, czy ma ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką reakcję.Po powrocie z pracy-dzisiaj/ jutro zadzwonię bo chyba sam tego nie ogarnę:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, firefighter1 napisał:

@Ura możesz dać screen jak wygląda u ciebie wykres, mój widać wyżej. czym się sugerowałeś ustawiając go?

No właśnie nie mam jak wykresu wczytać bo on jest w lampie a nie w sterowniku - tzn wgrało się nowe oprogramowanie do sterownika, i boję się robić synchronizację z lampami bo boje się że mi wczyta jakiś inny wykres do lampy albo mi zniknie moje ustawienie.

Co do wykresu to sugerowałem się krzywą która była w poprzedniej lampie Ecotech Marine Radion G3 - tam miałem ustawiony program shallow reef z tego co pamiętam nazwę i był właśnie taki łagodny, ciepły biały mam skręcony bo robiło się jakoś tak żółto 

Jak znajdę trochę czasu to odpalę od nowa ten program syna G i zobaczę czy mi wykasuje z lamp mój program, a jak tak to trudno będę ustawiał od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie szczęśliwi posiadacze tej magicznej lampy czy jest szansa na umieszczenie kilku zdjęć na ustawieniach lampy niebieskich/aktynicznych - chodzi mi o efekt świecenia korali i jak w ogóle przy tej lampie wygląda zbiornik na tego typu ustawieniach :) A w ogóle na wypasie było by zaprezentowanie kilku różnych opcji kolorystycznych pracy tej lampy :) Osobiście będę niezmiernie wdzięczny i pewnie wiele osób zainteresowanych zakupem również :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, flcf napisał:

czy jest szansa na umieszczenie kilku zdjęć

na YT masz filmy (dużo) - tam zerknij

np takie coś

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem już te wszystkie filmiki :) Są bardzo fajne ale brakuje mi trochę filmu/zdjeć pokazującego dokładnie jedno akwarium na ustawieniach takich wygląda tak, na innych tak itp :) Taka prezentacja/test lampy :). Ale dzięki za nakierowanie :). Jak ktoś jednak może już ma jakieś fotki (zależy mi głównie w paśmie "świecenia" koralów :) Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problem w tym że aparaty nie bardzo radzą sobie z takimi długościami (blisko UV) i trzeba stosować filtry - słowem zdjęcie a faktyczny wygląd ... który także zależy od stanu korali ...

lepiej zobaczyć na żywo (bo można się zdziwić jak zaświeci nad innym zbiornikiem) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wgrałem nową synę-G  mój fotoperiod padł muszę ustawiać od nowa - wczoraj się trochę pobawiłem, ale chyba przedobrzyłem z mocą kanałów - jest jasno jak na stadionie i sporo białego - musze mocno posiedzieć nad tym i pododawać nowe progi :/ kurcze tyle roboty i od nowa bleh.

No i niestety w nowej synie nie da się regulować mocy świecenia wiatraczka - a szkoda bo to było super światło na noc - na 10% mocy, teraz jest za jasno, jak dam jakiś kanał na 1% też jest za jasno.

Czy da się jakoś regulować moc światła wiatraka w nowej Syna-g ? a może macie jakiś inny sposób na oświetlenie nocne - chwilowo jestem bez niego bo się spać nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura w tym kółku do regulacji światła wiatraczka jest cała paleta barw, wybierasz odpowiednio ciemną bliską czerni. Ja mam również wysterowaną noc, od niebieskiego do granatu, w czerwień i rano przez barwę żółtego do zapalenia głównego światła. Na prawdę super to działa. Do tego trochę zmieniłem poziom kanałów po artykule R2R odnośnie oświetlenia LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=29020]Ura[/mention] w tym kółku do regulacji światła wiatraczka jest cała paleta barw, wybierasz odpowiednio ciemną bliską czerni. Ja mam również wysterowaną noc, od niebieskiego do granatu, w czerwień i rano przez barwę żółtego do zapalenia głównego światła. Na prawdę super to działa. Do tego trochę zmieniłem poziom kanałów po artykule R2R odnośnie oświetlenia LED.
A masz może jakiś screen jak to masz ustawione? Krzywe itp? Chodzi mi o oświetlenie dzienne i jak masz ustawione nocne to z wiatraczka? Jest szansa żebys się tym podzielił? :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, firefighter1 napisał:

@Ura w tym kółku do regulacji światła wiatraczka jest cała paleta barw, wybierasz odpowiednio ciemną bliską czerni. Ja mam również wysterowaną noc, od niebieskiego do granatu, w czerwień i rano przez barwę żółtego do zapalenia głównego światła. Na prawdę super to działa. Do tego trochę zmieniłem poziom kanałów po artykule R2R odnośnie oświetlenia LED.

 

dziękuję za radę, sprawdzę, ale wydaje mi się że moc jest dalej ta sama tylko kolor inny ale mogę się mylić bo nie sprawdzałem tego dokładnie tylko na zaspaniu w nocy bo Żona spać nie mogła i mnie opieprzała że razi w oczy i żebym wyłączył to w cholerę :/ - mam akwarium w sypialni. Poprzednio nie marudziła jak było w starej synie G na 10% mocy. - mam dwie lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia period, głownie niebieskie światło, kolory białego zgodnie z „trendami” świeca max 2 godziny w szczyci, który nie przekracza 50%, u mnie 60% [emoji4]. Co zauważyłem mniej problemów z okrzemkami, choć to może rownież wynikać z innych czynnków, natomiast reakcja korali pozytywna, w tej chwili moje najbardziej marudne korale zaczynają pędzić w górę, wiele poprawek po drodze. Kolejna rzecz to czerwone światło od 1:00 do 6:00, badania naukowców dowodzą że światło powstrzymuje rozsiewanie nasienia przez korale, zwykle świeciłem na niebiesko (nocne) teraz jest część nocny zaczynająca sie na niebiesko, czerwony środek czyli widmo nie do zobaczenia przez życie w akwarium i żółty poranek. Obserwuje zobaczę co z tego będzie. Kolejna zmiana to żywieniowa, zwykle co nic coś „kropliłem” do akwa, obecnie co drugi dzień idzie mix pożywienia dla korali.

 

c215d54248639d49c9e00ba432a2d041.jpg

e8163f54cfa0c22b8aa910d55fe1ac0f.jpg

[mention=29020]Ura[/mention], mocy w suwaku nie ma, wg mnie jak widać moc to barwa od zewnątrz koła do środka, najdalej od środka jest najjaśniej, a im bliżej tym ciemniej.

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki @firefighter1 za screeny fotoperiodu, postaram się dodać swoje jak znajdę trochę czasu, u mnie jest mniej bieli raczej bardziej niebieskawo u mnie. Niestety wiatrak na  najciemniejszym kolorze i tak jest trochę za jasny jak na moje płytkie akwarium.


Mam pewien problem - czy też taki macie, przy braku zasilania, takim na kilka sekund lampy nie odpalają od nowa - tzn nie wczytują programu, dodatkowo jak odpalam SynaG to w zakładce program mam pusto, nie ma nic do edycji, ale lampy działają na moim programie - żeby edytować muszę wczytać program z zapisanego slotu z kontrolera. 

Najbardziej mnie martwi pad po braku zasilania, bo wszystko inne mam na UPSach i do 30 minut śmiga sobie, tylko poza lampami, a tak to jak nie będzie mnie w domu baling będzie się lał a tu będzie ciemność z racji braku konsumpcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem, nie mialem nigdy zaniku prądu czy braku prądu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zaniku prądu sytuacja jak u Uda...lampa nie włącza się zgodnie z programem .Świeca się tylko wiatraczki ....Prośba aby to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2017 o 23:46, firefighter1 napisał:

Moje ustawienia period, głownie niebieskie światło, kolory białego zgodnie z „trendami” świeca max 2 godziny w szczyci, który nie przekracza 50%, u mnie 60% [emoji4]. Co zauważyłem mniej problemów z okrzemkami, choć to może rownież wynikać z innych czynnków, natomiast reakcja korali pozytywna, w tej chwili moje najbardziej marudne korale zaczynają pędzić w górę, wiele poprawek po drodze. Kolejna rzecz to czerwone światło od 1:00 do 6:00, badania naukowców dowodzą że światło powstrzymuje rozsiewanie nasienia przez korale, zwykle świeciłem na niebiesko (nocne) teraz jest część nocny zaczynająca sie na niebiesko, czerwony środek czyli widmo nie do zobaczenia przez życie w akwarium i żółty poranek. Obserwuje zobaczę co z tego będzie. Kolejna zmiana to żywieniowa, zwykle co nic coś „kropliłem” do akwa, obecnie co drugi dzień idzie mix pożywienia dla korali.

 

c215d54248639d49c9e00ba432a2d041.jpg

e8163f54cfa0c22b8aa910d55fe1ac0f.jpg

[mention=29020]Ura[/mention], mocy w suwaku nie ma, wg mnie jak widać moc to barwa od zewnątrz koła do środka, najdalej od środka jest najjaśniej, a im bliżej tym ciemniej.

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

O kurcze... ja jak dam uv na takim poziomie to mam mleko w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Czy jest szansa żebyście się podzielili swoimi ustawieniami lampy jakieś screeny, czy parametry na poszczególnych punktach? :) Będę bardzo wdzięczny! :) Szukam jakiegoś gotowca sprawdzonego żeby ustawić bo próbuje, próbuje ale jakoś mi to nie idzie :( Więc proszę o pomoc jeśli to nie problem :) Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam z tym problem. Moj ethereal wisi nad 200l i co tydzien cos zmieniam. Raz za rozowo raz za ciemno. Wiec od swiatla ide w kierunku chemii wody. Moze pojutrze podlacze kontroler i zrobie zrzut ekranu. Sama lampa cudow nie zdziala jak woda brudna lub wyjalowiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat i wrzucam, mój screen. Dopiero przechodzę na ethereal i chyba korale to odczuwają

 

large.IMG_1359.png.0371388d5e48a7671f687

large.IMG_1366.png.5348bd6513ef0e9d1d932

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tegu82 napisał:

Panowie czy jedna sztuka ogarnie akwa 90x45x45 ?

Nie ogarnie. Boki będą nie doświetlone. Jak już idziesz w maxpecta to lampa do tego wymiaru rsx 150w ze względu na powierzchnię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dla syna napisał:

Nie ogarnie. Boki będą nie doświetlone. Jak już idziesz w maxpecta to lampa do tego wymiaru rsx 150w ze względu na powierzchnię. 

 Ja mam dwie nad 90 x 80 x 30  ( dł szer wys )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ura napisał:

 Ja mam dwie nad 90 x 80 x 30  ( dł szer wys )

Nie taniej i lepiej bylo by kupić recurve R6 060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dla syna napisał:

Nie taniej i lepiej bylo by kupić recurve R6 060?

Nie było ich wtedy :) na rynku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.