Skocz do zawartości
flcf

Maxspect Ethereal - ktoś używa? Opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Maxspect Ethereal - ktoś używa takiej lampy?Jakieś wrażenia? Opinię? Zastanawiam się nad jej zakupem 1f642.png:) Jeszcze ewentualnie biorę pod uwagę aqua illumination hydra 26 hd. Będę bardzo wdzięczny za opinię 1f642.png:) Z góry dzięki wszystkim za pomoc! 1f642.png:)

maxspectethereal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ja 3ci miesiąc, wcześniej Maxspect Mazarra P. Dwie lampy oświetlają mi 425l, 120x55. lampy maja bardzo dobre rozprowadzenie światła, świetnie dociera do dna. łatwe zarządzanie prze aplikację, 5 kanałów i możliwość ustawienia dowolnego periodu dziennego. Dodatkowa część z wentylatorami emituje dowolny kolor światła o dowolnej porze. W nocy świetnie sprawdza się jako oświetlenie nocne. 

Tutaj link do mojego tematu i filmu z tego oświetlenia robione już w trakcie "zachodu"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega używa. Możesz podpytać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, firefighter1 napisał:

Mam ja 3ci miesiąc, wcześniej Maxspect Mazarra P. Dwie lampy oświetlają mi 425l, 120x55. lampy maja bardzo dobre rozprowadzenie światła, świetnie dociera do dna. łatwe zarządzanie prze aplikację, 5 kanałów i możliwość ustawienia dowolnego periodu dziennego. Dodatkowa część z wentylatorami emituje dowolny kolor światła o dowolnej porze. W nocy świetnie sprawdza się jako oświetlenie nocne. 

Tutaj link do mojego tematu i filmu z tego oświetlenia robione już w trakcie "zachodu"

 

Dzięki śliczne za info :) Przepiękne masz akwarium! Ja właśnie potrzebuję tą lampę do Red Sea Reefer  170 to myślę, że jedna powinna wystarczyć :). A czy da się ściągnąć jakieś gotowe "presety" ustawienia dzień/noc z internetu? Czy coś takiego? Na bank ktoś stworzył już coś bardzo fajnego i kreatywnego? :). A co do oświetlenia nocnego to poza tą diodą z wentylatorka jest jakaś opcja z samej lampy? Pozdrawiam :) 

15 minut temu, maciej01 napisał:

Tu kolega używa. Możesz podpytać 

 

Dzięki śliczne za info :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ściągać z internetu, ustawianie jest banalnie proste do tego w trakcie ustawiania lampa od razu reaguje więc widać jak wygląda. Można na koniec ustawień uruchomić timelaps i zobaczyć w kilka minut jak lampa świeci w ciągu doby. Można ustawić nocne z samej lampy ale nie ma sensu bo światło z wiatraka jako nocne jest bardzo jasne i ja wybieram najciemniejsze barwy niebieskiego na noc i rano odcienie żółci zanim lampa wystartuje. Coś pięknego.

Mój period dzienny, masz 12 slotów do zapisania ustawień. Nie wiem po co tyle :). Zawsze możesz dokonać korekty światła i zapisać w nowym slocie żeby w razie czego wrócić do wcześniejszego.381acf9762039624c4731f19635b841b.png


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z efektami specjalnymi? ;) Chodzi mi np o odwzorowanie pogody: Zachmurzenie, burze itp. WIem, ze to tylko bajer ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ta lampa ma coś takiego? Czy np. fazy księżyca itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest informacja od dystrybutora skopiowałem tekst.  "

Witam,
oprogramowanie ICV6 przechodzi rozbudowę która zostanie prawdopodobnie udostępniona w 3 kwartale 2017 roku. Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy:
- sterowanie pompami Gyre serii 200 przy pomocy ICV6,
- uproszczony i bardziej rozbudowany system programowania lamp Ethereal,
- możliwość symulacji faz księżyca zgodnie z aktualnymi,
- automatyczne dostosowanie barwy światła do obsady zbiornika poprzez menu aplikacji.
Mam nadzieję że odpowiedziałem na pytanie wyczerpująco i może zachęciłem do rozważenia zakupu sprzętu ze stajni Maxspect. 
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska"  z tego tematu http://nano-reef.pl/forums/topic/87130-maxspect-ethereal-e5-130-w-eteral-nowa-era-oświetlenia-w-morszczyźnie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za pomoc ;) Przekonałeś mnie i to bardzo! :) Brałem jeszcze pod uwagę aqua illumination hydra 26 hd, ale jednak chyba przestanę się zastanawiać i szykać i wezmę tego Maxspecta :) No to teraz przydała by mi się jeszcze taka pompa o której wspominają ;) Ciekawę czy warta zachodu :) Ale na to akwarium 170l to chyba za mocna będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą lampę od 2 miesięcy - wisi nad reefer 170, czyli kostką 60x50x50h. Długo się zastanawiałem czy brać inną lampę, np. kessil, ale przekonało mnie, że to najnowsza chyba na rynku konstrukcja i źródło światło pochodzi nie z jednego centralnego punktu(jak kessil) a z kilku i diody są rozproszone. Wcześniej  pół roku miałem reefmax ze standardowym oświetleniem t5 3x24 wat. Sterowanie lampy jak ogranie się apke jest banalnie proste. Możesz stworzyć sobie swój schemat. Ja na początku przedobrzyłem - wszystkie kanały ustawiłem na 75%. To było chyba za dużo dla ukwiała, bo po dwóch dniach zniknął (myślałem, że go spaliłem) ale ostatecznie po kilku tygodniach okazało, że wychodzi ze skały, ale teraz ich jest trzy:) Tak więc znam już metodę jak rozmnożyć quadri... Po tych dwóch dniach na 75%przestawiłem na 50% na dwówch białych, 60% zielony, 80% niebieski i 60% UV.  Mam jeszcze kilka różnych LPS i one bardzo lubią to swiatło. Pod T5 3x24 marnialy, teraz ruszyły z kopyta(zwłaszcza dunca jak szalona).

O jeszcze jedno. Moim osobistym zdaniem do tej lampy potrzebna jest korona. Bez niej miałem wrażenie, że mnie razi - ma bardzo mocny kanał UV . Po założeniu korony bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam dwie takie lampki nad  90 x 80 x 30 wysokość - trochę sporo ale dzięki temu mam wreszcie doświetlone równo dno - a jest to dość nietypowy rozmiar. 

Fajnie można sobie ustawić fotoperiod że zaczyna się na zmniejszonej mocy i stopniowo rośnie moc kanałów i na noc się zmniejsza - koralowce mają czas na spokojne pompowanie i kurczenie się na noc.

Teraz jest jakaś nowa apka do sterownika, i mam takie pytanie do używających lampy, czy po update apki zapamiętuje ona programy oświetlenia ustawione w starym sterowniku >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura

Witam,
aplikacja przechodzi kolejne fazy Beta testów. Z doświadczenia z nią mogę powiedzieć że nie usuwa ona zapamiętanych programów.
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pawflo napisał:

Mam tą lampę od 2 miesięcy - wisi nad reefer 170, czyli kostką 60x50x50h. Długo się zastanawiałem czy brać inną lampę, np. kessil, ale przekonało mnie, że to najnowsza chyba na rynku konstrukcja i źródło światło pochodzi nie z jednego centralnego punktu(jak kessil) a z kilku i diody są rozproszone. Wcześniej  pół roku miałem reefmax ze standardowym oświetleniem t5 3x24 wat. Sterowanie lampy jak ogranie się apke jest banalnie proste. Możesz stworzyć sobie swój schemat. Ja na początku przedobrzyłem - wszystkie kanały ustawiłem na 75%. To było chyba za dużo dla ukwiała, bo po dwóch dniach zniknął (myślałem, że go spaliłem) ale ostatecznie po kilku tygodniach okazało, że wychodzi ze skały, ale teraz ich jest trzy:) Tak więc znam już metodę jak rozmnożyć quadri... Po tych dwóch dniach na 75%przestawiłem na 50% na dwówch białych, 60% zielony, 80% niebieski i 60% UV.  Mam jeszcze kilka różnych LPS i one bardzo lubią to swiatło. Pod T5 3x24 marnialy, teraz ruszyły z kopyta(zwłaszcza dunca jak szalona).

O jeszcze jedno. Moim osobistym zdaniem do tej lampy potrzebna jest korona. Bez niej miałem wrażenie, że mnie razi - ma bardzo mocny kanał UV . Po założeniu korony bajka.

Pawflo no właśnie ja się także zastanawiam nad tym samym zestawem z Red Sea co Ty masz (reefer 170). Jeśli to nie problem to poproszę o opinię :) Jesteś zadowolony? Jeśli mogę zapytać to jaki masz w nim osprzęt? Odpieniacz, grzałka, cyrkulatory itp :) a jak była by szansa na jakieś fotki to będę niezmiernie wdzięczny :) Pozdrawiam :)

PS. wiem, że odbiegłem od tematu ;) Sorry :) 

 

1 minutę temu, FREY napisał:

@Ura

Witam,
aplikacja przechodzi kolejne fazy Beta testów. Z doświadczenia z nią mogę powiedzieć że nie usuwa ona zapamiętanych programów.
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska

A kiedy mniej więcej będzie gotowa? :) PS. czy będą jakieś symulację pogodowe? Zachmurzenie, czy wyładowania atmosferyczne? :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co na urządzenia iOS aplikacja została oficjalnie wydana. 
Na urządzenia Android niestety nie jesteśmy w stanie określić kiedy zostanie wydana, ponieważ są pewne problemy techniczne z poszczególnymi wersjami OEM niektórych producentów.
Co do symulacji pogodowych, póki co w tej wersji oprogramowania nie ma tej funkcji. Jeśli się pojawi poinformujemy o tym na naszym Fanpage'u na Facebook'u oraz w naszym temacie na NR.
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FREY napisał:

@Ura

Witam,
aplikacja przechodzi kolejne fazy Beta testów. Z doświadczenia z nią mogę powiedzieć że nie usuwa ona zapamiętanych programów.
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska

Właśnie tak się zastanawiałem, ustawiłem sobie fotoperiod na starej apce, zrobiłem upa do nowej, odpalam, a tam prosi mnie apka o ponowne dodanie kontrolera - tak więc trochę się wystraszyłem że jak dodam kotroler w nowej apce to mi znikną moje ustawienia - więc nie dodałem :) lampa ładnie pamięta moje ustawienie, gorzej jak coś będę chciał zmienić w ustawieniach - a może po prostu nowa apka wczyta moje ustawienia z pamięci kontrolera i będzie możliwość edycji mojego fotoperiodu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flcf  Jestem bardzo zadowolony z reefera. Chciałem kupić solidnie wykonany i estetyczny zestaw i takim jest reefer:) Kupując go musisz mieć świadomość powszechnie wytykanej wady, czyli 5 litrowego pojemnika na dolewkę. To trzeba traktować jako taki gratis, bo i tak będziesz musiał kombinować dodatkowo z dolewką, bo 5 litrów to zapas wody na dwa dni.

Sprzęt to: Lampa jak temat, Odpieniacz Deltec SC 1351, pompa Tunze 1073.020, cyrkulacja tunze 6025, filtr przepływowy deltec fr509 z siporaxem i rową, korona z czarnego pleksi własnego projektu.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawflo - ślicznie dziękuję za odpowiedź i zdjęcia :) Masz przepiękne akwarium! Mam nadzieje, że za jakiś czas uda mi się też coś podobnego osiągnąć ;). PS. a jak Ty poradziłeś sobie z tą dolewką? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flcf Jak nie ma mnie dłużej niż 2 dni dostawiam wiadro 25 litròw i instaluję dolewkę z poprzedniego akwa. Nie mogę jej zainstalować na stałe, bo nie mam absolutnie miejsca. Na szczeście podłaczenie zajmuje mi 5 minut.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawflo powiedz mi jeszcze proszę jak wygląda głośność tego zestawi który Ty masz? ( z Twoimi pompami, tym odpieniaczem itp). PS. i jeszcze jedno pytanko ten odpieniacz którego używasz, nie jest za duży do tego zestawu? To znaczy może taki być? Jak się sprawuję? 

A wracając do tematu głównego lampy Maxspect Ethereal  :) to aplikacja sterująca lampę została zaktualizowana na nową wersję :) Ktoś może napisać co tam pozmieniali? :) Czy doszło coś ciekawego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W założeniach akwa miało być bardzo ciche, to było jedno z głównych kryterium doboru sprzętu. Sporo czytałem różnych for polskich i zagranicznych, który odpieniacz i pompa są ciche i te przez mnie wybrane takie miały być. Okazało się jednak, że głośność to dość subiektywna rzecz...Na początku najgłośniejsza była pompa obiegowa. Na nóżkach firmowych wpadała w straszne wibracje, buczała w bardzo niskich tonach i to buczenie przenosiło się po podłogach, nawet do sąsiedniego pokoju. Frustrowało mnie to, bo sąsiedni pokój to pokój dwuletniego dziecka. Podłączenie było na wężu silikonowym, więc ta przyczyna wibracji odpadała. Zacząłem czytać forum i gdzieś przeczytałem, że ktoś położył pompę na silikonowej podkładce pod garnki. Po przeczytaniu zaraz pojechałem do sklepu-z silikonu były tylko chwytaki do garnków. Zapłaciłem za dwa 8 zł, zdjąłem firmowe nóżki, na plastkowe opaski zainstalowałem je pod pompe i bingo:) Pompa jest ledwo słyszalna. Dodatkowo te nóżki  firmowe są wysokie, przez co pompa była na styk jeśli chodzi o wysokość wody w komorze. Teraz najgłośniejszy jest odpieniacz. Pienienie jest wyraźnie słyszalne. Bardziej niż pompa odpieniacza czadu dają bąbelki, ale to chyba tak po prostu jest, proces intensywnego bąbelkowania chyba musi być słyszalny:) Cyrkulacji w ogóle nie słyszę. Żeby nie było, że pisze nie w temacie:) to lampa z mojego punktu widzenia nie wydaje żadnego dźwięku. Przy moich ustawieniach wentylator się w ogóle nie uruchamia.

 

 

Edytowane przez Pawflo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pawflo napisał:

W założeniach akwa miało być bardzo ciche, to było jedno z głównych kryterium doboru sprzętu. Sporo czytałem różnych for polskich i zagranicznych, który odpieniacz i pompa są ciche i te przez mnie wybrane takie miały być. Okazało się jednak, że głośność to dość subiektywna rzecz...Na początku najgłośniejsza była pompa obiegowa. Na nóżkach firmowych wpadała w straszne wibracje, buczała w bardzo niskich tonach i to buczenie przenosiło się po podłogach, nawet do sąsiedniego pokoju. Frustrowało mnie to, bo sąsiedni pokój to pokój dwuletniego dziecka. Podłączenie było na wężu silikonowym, więc ta przyczyna wibracji odpadała. Zacząłem czytać forum i gdzieś przeczytałem, że ktoś położył pompę na silikonowej podkładce pod garnki. Po przeczytaniu zaraz pojechałem do sklepu-z silikonu były tylko chwytaki do garnków. Zapłaciłem za dwa 8 zł, zdjąłem firmowe nóżki, na plastkowe opaski zainstalowałem je pod pompe i bingo:) Pompa jest ledwo słyszalna. Dodatkowo te nóżki  firmowe są wysokie, przez co pompa była na styk jeśli chodzi o wysokość wody w komorze. Teraz najgłośniejszy jest odpieniacz. Pienienie jest wyraźnie słyszalne. Bardziej niż pompa odpieniacza czadu dają bąbelki, ale to chyba tak po prostu jest, proces intensywnego bąbelkowania chyba musi być słyszalny:) Cyrkulacji w ogóle nie słyszę. Żeby nie było, że pisze nie w temacie:) to lampa z mojego punktu widzenia nie wydaje żadnego dźwięku. Przy moich ustawieniach wentylator się w ogóle nie uruchamia.

 

 

No i super :) Dzięki śliczne jescze raz za cenne rady :) Na pewno wezmę je pod uwagę :). PS. a czy z tego sprzętu jaki kupiłeś jakbyś miał zrobić zakupy drugi raz to czy coś byś zmienił? Bo z tego co patrzyłam to odpieniacz jest chyba do dużo większego akwarium, czy się mylę? :) ( co ile go czyścisz? ). WIem, że już Cię pewnie drażnię, ale jeśli to nie problem to apropo tematu czyli lampy mógł byś podesłać jeszcze jakieś zdjęcia z niebieskim światłem, chodzi mi o efekt świecenie koralowców itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura (z jap. w budo jest to wejście za plecy przeciwnika - ciekawy nik :) ), a wracając do nowej wersji apki. Używam na iOS i po upgrade w apce jest totalne "0". Lampy działają ale nie ma jak pobrać ustawień z lampy do aplikacji. @FREY Panie Mariuszu przydałby się backup, który pozwoli na export ustawień z lampy i ponowny import do apki. Samoe ustawienie nie jest czasochłonne ale szkoda wcześniejszej pracy. Samo dodawanie lamp do kontrolera przebiega teraz znacznie szybciej choć to jednorazowe zajęcie. Kolejna sprawa to sloty i ich nazwy, ponieważ jest ich teraz dużo dobrze jakby można było je nazywać "po swojemu", żeby nie ładować kolejno aż znajdzie się ten który np. ustawiłem do aklimatyzacji korali żeby od razu ich nie prześwietlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@firefighter1
Witam,

producent został już o to zapytany. Funkcja jest planowana ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy wejdzie do użytku jako że wersja na Android nadal jest w trakcie prac. Aplikacja ICV6 dostępna teraz jest półśrodkiem na czas trwania prac nad aplikacją Syna-G. Wszystkie funkcje które Pan opisał zostały potwierdzone przez producenta. Niestety z powodu opóźnień nie mamy nawet szacowanego czasu oczekiwania na ich dostępność.
Pozdrawiam,

Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FREY dziękuję za odpowiedź, u mnie w iOS ICV6 od razu podmieniło na SYNA-G, wersji na Android nawet nie widziałem na oczy :). Zmiany dadzą znaczny komfort. A wracając do wodotrysków, to funkcja pogoda bardzo mi się podobała w poprzedniej mojej lampie mazarra p gdzie patrząc na akwarium widać było przelatujące cienie niczym chmury i zmianę barwy światła, raz było jaśniej innym razem bardziej niebiesko. bardzo to ożywiało akwarium, a lubię sobie przed nim posiedzieć :).
Zatem czekam cierpliwie na kolejne usprawnienia.

Pozdrawiam.

Ps. Jeszcze raz dziękuję za bardzo dobry i szybki serwis!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, firefighter1 napisał:

@Ura (z jap. w budo jest to wejście za plecy przeciwnika - ciekawy nik :) ), a wracając do nowej wersji apki. Używam na iOS i po upgrade w apce jest totalne "0". Lampy działają ale nie ma jak pobrać ustawień z lampy do aplikacji. @FREY Panie Mariuszu przydałby się backup, który pozwoli na export ustawień z lampy i ponowny import do apki. Samoe ustawienie nie jest czasochłonne ale szkoda wcześniejszej pracy. Samo dodawanie lamp do kontrolera przebiega teraz znacznie szybciej choć to jednorazowe zajęcie. Kolejna sprawa to sloty i ich nazwy, ponieważ jest ich teraz dużo dobrze jakby można było je nazywać "po swojemu", żeby nie ładować kolejno aż znajdzie się ten który np. ustawiłem do aklimatyzacji korali żeby od razu ich nie prześwietlać.

:) masz rację jest to z Japońskiego :P którego się uczyłem jakiś czas - a jest to z legendy Japońskiej o Urashima Taro - związane z oceanem można poczytać, a to jest skrócona forma bo prościej zapamiętać innym. O tym znaczeniu w Budo nie wiedziałem.

Ale nie oftopując, mam ten nowy syna-G na iOs i właśnie nie stety brak moich ustawień, ale na szczęście lampy działają na starych ustawieniach, zapamiętanych w lampie, a napracowałem się bo dużo dałem punktów przejścia w mocy diod chyba ponad 10 :) i idzie sobie łagodną sinusoidą bardziej niż trapezem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura możesz dać screen jak wygląda u ciebie wykres, mój widać wyżej. czym się sugerowałeś ustawiając go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.