Skocz do zawartości
MaciejK

Cicha pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba za wcześnie pochwaliłem tą pompę. Po kilku godzinach pracy na wyświetlaczu pokazał się komunikat ERR 1 i pompa stanęła :-(. Co gorsze w załączonym tłumaczeniu instrukcji obsługi nie ma opisanych błędów i nie mam pojęcia o co chodzi. :-(

Może ktoś ma oryginalną instrukcje i mógłbym podesłać opisy błędów?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
33 minuty temu, Walker napisał:

Chyba za wcześnie pochwaliłem tą pompę. Po kilku godzinach pracy na wyświetlaczu pokazał się komunikat ERR 1 i pompa stanęła :-(. Co gorsze w załączonym tłumaczeniu instrukcji obsługi nie ma opisanych błędów i nie mam pojęcia o co chodzi. :-(

Może ktoś ma oryginalną instrukcje i mógłbym podesłać opisy błędów?

 

 

 

 


The manual states for Er01: "Abnormal working current; check if the pump short of voltage or the controller broken".

0b76f35f87c3ed156c10208164565a95.jpg

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. Dziękuję bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DCS 3000 która przez pierwsze 2 tygodnie chodziła jak traktor. Teraz jest nie słyszalna, głośniej się woda w sumpie przelewa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Walker napisał:

O widzisz. Dziękuję bardzo

Restet systemu i jedziesz dalej, też tak miałem 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochęsłabo jak się obiegówka tak zwiesza :/


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, katani napisał:

Trochęsłabo jak się obiegówka tak zwiesza :/

Raz tak mialem, wyskoczył blad, więcej się nie powtórzyło ale wybaczam jej za tą ciszę i sterowanie :-)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Restet systemu i jedziesz dalej, też tak miałem 

 

Tak też zrobiłem. Ale co jeśli problem się powtórzy jak mnie nie będzie w domu dzień czy dwa? Albo na urlopie? Obieg musi śmigać bez względu na wszystko. Tymbardziej że wylot mam tak zrobimy że dodatkowo wspiera cyrkulację.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak to nie będzie pojedynczy przypadek to ... reklamacja - skoro zawiesza się sterownik tzn. że produkt jest wadliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Walker napisał:

 


Tak też zrobiłem. Ale co jeśli problemy się powtórzy jak mnie nie będzie w domu dzień czy dwa? Albo na urlopie? Obieg musi śmigać bez względu na wszystko. Tymbardziej że wylot mam tak zrobimy że dodatkowo wspiera cyrkulację.

 

Poprzednia pompa mi się przytykała, szybko się zasyfiała, non stop czyszczenie i awarie, strata wydajności, ciągła regulacja zaworem szlak mnie trafiał.

Teraz nie robię nic, raz ustawiłem i jest git, raz się zawiesiła jak dla mnie rewelacja


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam poprzednia Blau 3k przez 2 lata nawet jej nie czyściłem nigdy mnie nie zawiodła i była naprawdę cicha. Teraz zmieniłem konfigurację wylotów i potrzebna była dużo mocniejsza pompa więc wybór padł na tą DCP i zawiodła w ciągu pierwszych 12h. Dla mnie to słabo. Jak stanie jeszcze raz będzie zmiana na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Walker napisał:

Ja miałam poprzednia Blau 3k przez 2 lata nawet jej nie czyściłem nigdy mnie nie zawiodła i była naprawdę cicha. Teraz zmieniłem konfigurację wylotów i potrzebna była dużo mocniejsza pompa więc wybór padł na tą DCP i zawiodła w ciągu pierwszych 12h. Dla mnie to słabo. Jak stanie jeszcze raz będzie zmiana na coś lepszego.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak się przesiądziesz z Ferrari do malucha to powiesz fuj a jak z wigry 3 do malucha to powiesz wow.

 

A tak na marginesie to mi się wydaje że poprostu miałeś luźną wtyczkę.

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe dlatego dostała jeszcze jedną szansę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd wyskakuje jak jest luźna wtyczka napięciowa, która wchodzi do kontrolera - spróbuj ja wyjąć podczas pracy powoli, delikatnie i wyskoczy ten błąd. Coś nie stykało. Pokręć nią i będzie ok. Za takie pieniądze wykonanie zostawia trochę do życzenia, ale i tak warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stało się tak już po raz drugi. A wtyczka siedzi ciasno więc nie wydaje mi się że to ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nikt nie namówi mnie na nic innego niż RD. Miałem i Jebao i AQuaBee i AM, ale RD4500 to bajeczka :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja masz fundusze to kupuj red dragon bez zastanowienia. W wersji budżetowej to tunze lub jebao. Ja mam tunze, po dotarciu (3 tygodnie) chodzi bardzo cicho

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jeden duży minus tej pompy Jebao. Odkąd jej używam temperatura w akwarium wzrosła średnio o 1st. I o ile o tej porze roku to nie jest większy problem to wiosną zaczną się schody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Walker napisał:

Znalazłem jeszcze jeden duży minus tej pompy Jebao. Odkąd jej używam temperatura w akwarium wzrosła średnio o 1st. I o ile o tej porze roku to nie jest większy problem to wiosną zaczną się schody

Pisałeś że jest mocniejsza( o ile )  od poprzedniej , to nic dziwnego że bardziej grzeje .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałeś że jest mocniejsza( o ile )  od poprzedniej , to nic dziwnego że bardziej grzeje .
Miało by to duże znaczenie w przypadku pompy AC a nie w pompie DC gdzie to co się najbardziej grzeje jest poza akwarium. Zresztą nie chcesz mi chyba powiedzieć że pompa która nagrzewa prawie 400l do 26 stopni (bez oświetlenia!) jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Walker napisał:
15 minut temu, SU1 napisał:
Pisałeś że jest mocniejsza( o ile )  od poprzedniej , to nic dziwnego że bardziej grzeje .

Miało by to duże znaczenie w przypadku pompy AC a nie w pompie DC gdzie to co się najbardziej grzeje jest poza akwarium. Zresztą nie chcesz mi chyba powiedzieć że pompa która nagrzewa prawie 400l do 26 stopni (bez oświetlenia!) jest spoko.

Czy AC czy DC cała moc silnika  idzie w ciepło do wody .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka moc? O czym mówisz? Tam jest cewka tylko przecież jak jest dobrze nawinieta i dobrze dobrany drut to nie robi za grzałke w akwarium tylko za pompę. Jak Chińczyk słabo nawijał to mamy dwa w jednym pompa + grzałka niestety. I tak jest w porzypadku tej pompy. Jest faktycznie cicha ale ma swoje wady - moim zdaniem bardzo duże ale może zbyt wiele wymagam od sprzętu za taką kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.