Skocz do zawartości
Iceberg

Easy Booster Gel

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nasze pompy pewnie też dało by się przerobić mniejsze objętości. Zmiana wężyka na mniejszy, modyfikacja bieżni  i powinno dać radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, sosna napisał:

a ktora pompa daje realnie 0,1ml dawkowanie oprocz tego drogiego dozownika koral 5th?

Używam Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump  dokładność 0,01 i o dziwo to działa  .Jedna kropla  fito (zależnie od średnicy wężyka ) u mnie to 0.04ml .

W sumie nasze pompy pewnie też dało by się przerobić mniejsze objętości. Zmiana wężyka na mniejszy, modyfikacja bieżni  i powinno dać radę...

Jeśli grubość ścianki wężyka jest taka sama to nic nie trzeba przerabiać .No może mocowanie wężyka . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wersja już rozcieńczona do NANO

https://erybka.pl/product-pol-16647-easy-reefs-Easybooster-Nano-250-ml.html

P.S. To maił być post do innego wątku ale i tu widzę wpisy z problemem dozowania w mniejszych zbiornikach

Edytowane przez smash (wyświetl historię edycji)

400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziś kupiłem filo w żelu sprzedawca zagwarantował ze po 14 dniach będzie widać znacząca poprawę wyglądu korali Ok wszystko gra ale jest jedno ale mam dość silny odpieniek moje akwarium to 165+40 a odp do 500 l i teraz moje pytanie .Stosujac żel co dobę 2 ml odrazu odpieniek mi nie wybije porzywienia czy lepiej jak kolega wyżej pokazał kupić ekstra pompę do tego żelu i podawać po kropli 8razy dziennie .Jezeli tak to jaka pompę kupić tylko na żel bo balinga nie podaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziś kupiłem filo w żelu sprzedawca zagwarantował ze po 14 dniach będzie widać znacząca poprawę wyglądu korali Ok wszystko gra ale jest jedno ale mam dość silny odpieniek moje akwarium to 165+40 a odp do 500 l i teraz moje pytanie .Stosujac żel co dobę 2 ml odrazu odpieniek mi nie wybije porzywienia czy lepiej jak kolega wyżej pokazał kupić ekstra pompę do tego żelu i podawać po kropli 8razy dziennie .Jezeli tak to jaka pompę kupić tylko na żel bo balinga nie podaje .

Z definicji powinno sie dodawać fito w nocy i wyłączny na 0,5 godziny odpieniacz.

Jednak wygodniej oczywiście jest podłączyć to pod pompę i rozbić na kilka razy, dozując w komorze zaraz za odpieniaczem i nadal w nocy.

Są na rynku pojedyncze pompy dozujące, ale nie wiem czy to jest ekonomicznie opłacalne. Spróbuj używane Jebao z forum lub często jest na eBayu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz problem jest tego typu ze ciężko znaleść pompę dozującą która podaje mniej jednorazowo jak 1 ml a ja potrzebuje  minimum 0,4ml  na 5 dawek w ciągu doby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pompę dp4 można skalibrować metodą prób i błędów do podawania poniżej 1 ml. Mi się udało swego czasu ustawić 0.6ml.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 godzin temu, Uri napisał:

Dziękuje za odpowiedz problem jest tego typu ze ciężko znaleść pompę dozującą która podaje mniej jednorazowo jak 1 ml a ja potrzebuje  minimum 0,4ml  na 5 dawek w ciągu doby 

to lej z ręki, czyli strzykawką odmierzaj. JEst to upierdliwe ale na początek przynajmniej sprawdzisz jak się sprawdza fito w twoim akwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpocząłem dawkowanie z ręki rano i wieczorem po 1 ml problem pojawi się jak będzie trzeba wyjechać na tydz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pompy np dp4 można ustawić żeby dozowała np. co drugi dzień. Lepiej mniej jak przedawkować.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, Uri napisał:

Właśnie rozpocząłem dawkowanie z ręki rano i wieczorem po 1 ml problem pojawi się jak będzie trzeba wyjechać na tydz 

dawkę którą dozujesz to taka jaka podaje producent ?   bo na początku to bym był ostrożny i podawała połowę dawki, którą producent zaleca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka na 100 l to 1ml mając akwarium 165 plus sump bo i tam życie 40 l i dodatkowo za mocny odpieniacz wydaje mi się ze 1ml rano i 1ml wieczorem to w sam raz a jak namnoży się życia to według instrukcji do 4ml na 100 l po conajmniej 4 tygodniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Skopiowane ze strony sklepu:


Docelowa dawka dla zbiornika 1000 litrów powinna być osiągana wg schematu:
1 tydzień - 2 ml dziennie
2 tydzień - 4 ml dziennie
3 tydzień - 6 ml dziennie
4 tydzień - 8 ml dziennie

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka zależna od tego czy mamy booster nano czy zwykły (2 ostatnie posty zawierają różne dawkowanie)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  boostera  Nano 

11189109_928FA213-9055-4C62-92CB-E6997DB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2018 o 22:04, laszek napisał:

Skopiowane ze strony sklepu:


Docelowa dawka dla zbiornika 1000 litrów powinna być osiągana wg schematu:
1 tydzień - 2 ml dziennie
2 tydzień - 4 ml dziennie
3 tydzień - 6 ml dziennie
4 tydzień - 8 ml dziennie

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Ja kupiłem easy Booster 28 saszetek po 1,5ml

w ulotce pisze 1 saszetka na 300l dziennie stopniowo co tydzień dzwigac dawkę o 25%

finalnie dojdzie do jednej saszetki na 100-200l dziennie

Czyli moje akwarium brutto 130 litrów minus skały i reszta daje ???100 -110 l netto .

Na pierwszy tydzień 1 saszetka na trzy dni ?I tu pytanie rozpuszczę jedną saszetkę z wodą z baniaka jedną trzecią do zbiornika a pozostałe dwie porcje zostawiam na kolejne dwa dni .Przechowuję otwarte?zamknięte szczelnie? na szafce  czy w lodówce??

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.