Skocz do zawartości
Mat_Mat

Korale LPS i miękkie Premium i Super premium

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, Koleżanki chciałem Was zapytać jakie sklepy detaliczne w europie mają w swojej ofercie korale LPS i miękkie Premium i Super premium. Przeglądam dość często google w poszukiwaniu sklepów ale póki co nic a nic, no może prócz De Jong Marinelife ale to jest hurtownia. Whitecorals ma coś ciekawą ofertę ale raczej trzeba siedzieć non stop, żeby coś fajnego kupić. Przeglądam rynek w USA i oczy mnie pieklą, oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa, od ofert i okazów korali. Ceny też mają super. Szkoda tylko, że kupować się nie da stamtąd podobno?...

O rynku Pl nie wspominam nawet. Czasem trafi się coś fajnego ale to bardzo rzadko... Szukam od dłuższego czasu np. euphyllia glabrescens golden torch i jedna wielka masakra o innych koralach nie wspominam nawet. Dostaje często rozpiski ze sklepów życia do zamówienia, wybieram, przychodzi dostawa a tam jak zwykle 0 tego co się zamawiało albo jakieś 5% więc odpuściłem tematy. Szkoda się napalać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli mnie pamięć nie myli to w crazycoral ją ostatnio mieli. Większość sklepów stacjonarnie ma dużo więcej korali niż to co na stronie. Więc musisz złapać za telefon i obdzwonić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten koral na stronie jadwigimorskiej

 

Whitecorals ma chyba własną hodowle m.in. Acan, wiec pewnie warto tam sie wybrać osobiście. Zaraz obok nich są też 2 inne ciekawe sklepy, np. z Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamawiał ktoś może z whitecorals jakieś acany? Bo ceny mają naprawdę przyzwoite za bardzo ładne okazy :) Ciekaw jestem czy przetrwają przesyłkę bo kawałek drogi do nich mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności się zgadzam, że oferta korali online jest średnio może w max 60% w stosunku do stock'u stacjonarnego. Natomiast powiem szczerze, że w kilku renomowanych sklepach w PL poszedłem na układ, że jak będzie rozpiska korali np. premium ( nie mówię już o super premium ) to wybiorę co mnie interesuje do zamówienia. Na 10 takich podejść 1 zakończyło się odebraniem 1 z 8 zamówionych korali ( reszta standardowo nie doszła ). Odpuściłem tematy tak jak pisałem powyżej. Euphyllia glabrescens golden torch to tylko jeden z wielu które szukam. Np. Acany też słabo stoją w sklepach ogólnie a tych super premium nie ma w ogóle... Od 2 lat próbuje załatwić w kilku sklepach w PL ukwiała dywanowego dokładnie Stichodactyle RED. Był zamówiony pode mnie już z 20 razy przez ten czas bo były na rozpisce. Nigdy dotąd nie przyszedł. Taki De Jong bierze całą partię od ręki więc z gościem który chce 1 sztukę w ogóle się nie liczą i to jest norma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze extremecorals.eu ale tylko osobiście bo przy wysyłce coś kombinuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobisty odbiór też nie idzie się dogadać kiedy jest dostępny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mat_Mat napisał:

W zupełności się zgadzam, że oferta korali online jest średnio może w max 60% w stosunku do stock'u stacjonarnego. Natomiast powiem szczerze, że w kilku renomowanych sklepach w PL poszedłem na układ, że jak będzie rozpiska korali np. premium ( nie mówię już o super premium ) to wybiorę co mnie interesuje do zamówienia. Na 10 takich podejść 1 zakończyło się odebraniem 1 z 8 zamówionych korali ( reszta standardowo nie doszła ). Odpuściłem tematy tak jak pisałem powyżej. Euphyllia glabrescens golden torch to tylko jeden z wielu które szukam. Np. Acany też słabo stoją w sklepach ogólnie a tych super premium nie ma w ogóle... Od 2 lat próbuje załatwić w kilku sklepach w PL ukwiała dywanowego dokładnie Stichodactyle RED. Był zamówiony pode mnie już z 20 razy przez ten czas bo były na rozpisce. Nigdy dotąd nie przyszedł. Taki De Jong bierze całą partię od ręki więc z gościem który chce 1 sztukę w ogóle się nie liczą i to jest norma :)

...swego czasu odwiedzałem hurtownie w Niemczech i Holandii ....

stock premium trzeba wybierać / odbierać osobiście w hurtowni , bo w opcji z przesyłką nie ma większych szans żeby posłali jakieś super rarytasy...

zresztą naprawdę rzadkie egzemplarze mają rezerwację dla Klientów Premium.

ceny na zachodzie poszły teraz mocno w górę (z uwagi na wysoki kurs euro i dolara), dodając do tego opcje transportu do Polski , zwyczajnie się

nie opłaca.... ładna acanthastrea australijska - (rainbow premium) wielkości 10cm - kosztuje 300 Euro - plus transport / marża / VAT - masz minimum 2000zł

Łatwiej sprzedać u nas 10 tańszych korali niż taką acanę .... podobna sprawa z micromussami , scolymiami, blastomussami....

Euphyllia gold - 150 Euro średniej wielkości (kilka główek) ... plus koszty / marża ...

Czerwony ukwiał dywanowy - pojawia się -  cena 350 - 500 Euro ... plus koszty / marża ...

 

 

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme było ale dla mnie się skończyło. Nie przywykłem do proszenia się kogoś o coś więc black list. Co do opłacalności. Zgaszam się, że rynek PL jest trudny i to bardzo. Natomiast nie znam nikogo kto prowadziłby farmę korali. W USA rynek wygląda jak wygląda nie dzięki temu, że no właśnie co? mają większe sklepy? więcej kupują? mają więc pierwszeństwo w kupnie z listy? Raczej jak na to patrzę to stwierdzam, że rynek tam jest bogaty bo ludzie mają mentalność zrobić z 1 korala 3,4,5 itd. i dopiero sprzedają. Niejednokrotnie też się wymieniają okazami do farmy. Np. https://www.reef2reef.com/threads/9-16-17-aqua-sd-super-weekend-update-and-sale-hot-stuff.325496/page-4 nie wiem co za gość znaleziony na szybko ale korale ma takie, że ślina idzie i ceny powiedziałby śmieszne niskie. Byłem w kilkunastu sklepach w PL i poruszając kwestię hodowli, fragowania słyszę, że lepiej zamówić i sprzedać. Szkoda czasu, utrzymanie ryzykowne i drogie co winduję cenę. Nie wiem czy to prawda. Wiem, że odrzucając nawet kwestię ceny ( ostatnio 2 miesiące temu Stichodactyle czerwoną miałem wycenioną na 2800 zł ) mówię ok ale ściągnij. Ni widu ni słychu. Może nie opłaca się ściągać na stock ale nawet pod Klienta nie idzie nic załatwić choćby to i 5 tys kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Mat_Mat napisał:

Extreme było ale dla mnie się skończyło. Nie przywykłem do proszenia się kogoś o coś więc black list. Co do opłacalności. Zgaszam się, że rynek PL jest trudny i to bardzo. Natomiast nie znam nikogo kto prowadziłby farmę korali. W USA rynek wygląda jak wygląda nie dzięki temu, że no właśnie co? mają większe sklepy? więcej kupują? mają więc pierwszeństwo w kupnie z listy? Raczej jak na to patrzę to stwierdzam, że rynek tam jest bogaty bo ludzie mają mentalność zrobić z 1 korala 3,4,5 itd. i dopiero sprzedają. Niejednokrotnie też się wymieniają okazami do farmy. Np. https://www.reef2reef.com/threads/9-16-17-aqua-sd-super-weekend-update-and-sale-hot-stuff.325496/page-4 nie wiem co za gość znaleziony na szybko ale korale ma takie, że ślina idzie i ceny powiedziałby śmieszne niskie. Byłem w kilkunastu sklepach w PL i poruszając kwestię hodowli, fragowania słyszę, że lepiej zamówić i sprzedać. Szkoda czasu, utrzymanie ryzykowne i drogie co winduję cenę. Nie wiem czy to prawda. Wiem, że odrzucając nawet kwestię ceny ( ostatnio 2 miesiące temu Stichodactyle czerwoną miałem wycenioną na 2800 zł ) mówię ok ale ściągnij. Ni widu ni słychu. Może nie opłaca się ściągać na stock ale nawet pod Klienta nie idzie nic załatwić choćby to i 5 tys kosztowało.

W Stanach jest wielu zapaleńców / kolekcjonerów ale

przede wszystkim Stany to trochę inna bajka bo oni mają "swoje korale" (Floryda / Hawaje)

bez konieczności wchodzenia w przepisy UE / dodatkowych opłat itd... korale są dostępne

w wodach ich kraju.... i oczywiście mają swoje farmy :-)  do tego blisko jest Kuba / Bahamy...

 

parę fotek premium z Niemiec - takie korale są tam dostępne ale cena to 300+  a czasem 500+.....

large.5.jpg.99316df9c0642d6af128bd20e46be1f2.jpglarge.2.jpg.be8f004c050ff2f609dcd379880e3978.jpglarge.3.jpg.15a50cf3e907d660f1a8e24d17d505e2.jpglarge.1.jpg.90c4c52dd3b49fcaef794e98d4601248.jpg

 

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W crazycoral acan do koloru do wyboru ale na miejscu bo na necie takiej ilości nie widzę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze fresz33 skontaktuj się z crazy coral. Strona internetowa jest uboga, ale w sklepie stacjonarnym jest spory wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acany bez jakiegoś szału więc jeżeli cena ich to 500 Euro+ to lekko pojechali z koksem ale rozumiem bo duże kawałki są w cenie. Co do crazy to na bieżąco jestem w kontakcie. Niebawem też będę na miejscu bo jest to sklep czołówka dla mnie.

 

Moja acana ta większa:

 

acana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep czołówka i jedyny w kujawsko-pomorskim:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mat_Mat napisał:

Acany bez jakiegoś szału więc jeżeli cena ich to 500 Euro+ to lekko pojechali z koksem ale rozumiem bo duże kawałki są w cenie. Co do crazy to na bieżąco jestem w kontakcie. Niebawem też będę na miejscu bo jest to sklep czołówka dla mnie.

 

Moja acana ta większa:

 

acana.jpg

Super sztuka , 500 euro to cena za naprawdę duże okazy rainbow premium choć są nawet sztuki po 1000euro , ja mam 2 takielarge.WP_002509.jpg.0431504cae9ea662b7db874f2642f944.jpg

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale Twoje to nie rainbow.

Ale ładne duże sztuki, rosną ci bez podstawki ? Bo u mnie robią się w kulki


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CoralHouse napisał:

A taka szt :)

acan.png

Zrób zdjęcie ale nie pod niebieskim :) 

Masz więcej ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Crazycoral też miał tą odmianę kolorystyczną ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoralHouse ale to u Was jest ta acana? :-) Super okaz. Trzeba wybrać się do Was ponownie w odwiedzinki:-)

 

PS. Może ten temat podpiąć i używać jako informacje o posiadaniu jakiś fajnych korali Premium lub super Premium w ofercie i wstawiać zdjęcia z cenami? Przydałby się taki temat a wiem, że sporo osób jest chętnych na korale z tej najwyższej półki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Coralhouse w piątek i korale wypas. Fajne jest to, ze maja sporo małych szczepek korali premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.