Skocz do zawartości
Tapajos32

Kolejne (które to już) 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Wycięcie pod kaskadę to pestka dla szklarza i domyślam się ze nie weźmie więcej niż 5-10zl. Plus jest taki ze Kaskada nie zabiera miejsca w zbiorniku i dalej zawsze trochę więcej wody w systemie. Tutaj chyba sam musisz sobie odpowiedzieć czego chcesz, czy nie kombinować wrzucając filtr wewnętrzny godząc się na zmniejszenie miejsca w akwa, czy troszkę pomyśleć, pokombinować, mieć kaskadę i więcej miejsca w środku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to takie małe akwarium prowadzić na regularnych cotygodniowych podmiankach i nie musisz główkować gdzie i jaki filtr zamontować. Podstawa to umiarkowana obsada do karmienia i umiarkowane karmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎01‎.‎11‎.‎2017 o 23:03, maciej01 napisał:
Najprościej to takie małe akwarium prowadzić na regularnych cotygodniowych podmiankach i nie musisz główkować gdzie i jaki filtr zamontować. Podstawa to umiarkowana obsada do karmienia i umiarkowane karmienie.

Odnawiam swój wątek jako że cały czas kompletuje sprzęt.
Przypomnę że akwarium 30l kupiłem cyrkulację jebao SW 2 teraz chce kupić kaskadę myślę o seachem tidal 55 ale nie wiem czy nie będzie za mocny razem z tym cyrkulatorem, może wybrać coś mniejszego? Albo zrezygnować z kaskady? Pomóżcie utknąłem :)

Wysłane z mojego BG2-W09 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Tapajos32
literówka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Tapajos32 napisał:

Odnawiam swój wątek jako że cały czas kompletuje sprzęt.
Przypomnę że akwarium 30l kupiłem cyrkulację jebao SW 2 teraz chce kupić kaskadę myślę o seachem tidal 55 ale nie wiem czy nie będzie za mocny razem z tym cyrkulatorem, może wybrać coś mniejszego? Albo zrezygnować z kaskady? Pomóżcie utknąłem :)

Wysłane z mojego BG2-W09 przy użyciu Tapatalka
 

Nad Tidalem zastanów się dwa razy na forach opisany jest jako dość głośny.  Moim zdaniem lepiej kupić sprawdzony FZN Aquaela. Można dorwać używane za spoko pieniążki.  Czy rezygnować z filtra???Raczej nie,  małe zbiorniki są trudne w utrzymaniu równowagi.  Odpowiednia filtracja np.  ceramik itd.  daje nam dodatkową powierzchnię dla bakterii.  Gdybyś zdecydował się na filtr i SW to cyrkulacja byłaby za mocna. Sam dojdziesz co jest najlepsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao SW-2 za mocna nie będzie bo ma regulację od 500l/h. Jak chcesz dać do kaskady siporax, jakieś absorbery i inne wynalazki to kaskada się przyda. Nadal twierdzę, że takie akwarium można prowadzić  bez dodatkowej filtracji, tylko na regularnych podmiankach i przy odpowiednio dobranej i umiarkowanej obsadzie. Przykład akwarium, które nigdy nie miało filtra kaskadowego i żadnego innego 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, maciej01 napisał:

Jebao SW-2 za mocna nie będzie bo ma regulację od 500l/h.

Będzie ok , pod koniec szła już prawie na max . 
Co do drogi z zbiornikiem jak zwykle jest wiele .
Mój był z Multikiani .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie ok , pod koniec szła już prawie na max . 
Co do drogi z zbiornikiem jak zwykle jest wiele .
Mój był z Multikiani .
A co oznacza ze pod koniec szła prawie na max ? I w jakim zbiorniku ją miałeś / masz ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie zabrakło merytoryki jak już SU1 doradzasz [emoji14]

Mamy Cię Hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Tapajos32 napisał:

A co oznacza ze pod koniec szła prawie na max ? I w jakim zbiorniku ją miałeś / masz ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
 

Jakoś tak pośpiesznie  wyszło  .
Jest założona w 40L które postawiłem koleżance , szła by na 3 biegu ale że akwa puste prawie i na 3-ce w nocy głośniejsza ,  pracuję  na pierwszym .
Jak zwykle bywa korali dochodzi i mocy więcej potrzeba . 
 

 

54 minuty temu, fresz33 napisał:

No właśnie zabrakło merytoryki jak już SU1 doradzasz [emoji14]

Mamy Cię Hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Noo .. już niebawem przekroczysz 2000 postów :googleye.


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciej01 napisał:

Jebao SW-2 za mocna nie będzie bo ma regulację od 500l/h. Jak chcesz dać do kaskady siporax, jakieś absorbery i inne wynalazki to kaskada się przyda. Nadal twierdzę, że takie akwarium można prowadzić  bez dodatkowej filtracji, tylko na regularnych podmiankach i przy odpowiednio dobranej i umiarkowanej obsadzie. Przykład akwarium, które nigdy nie miało filtra kaskadowego i żadnego innego 

 

Jak nie miało ? Zaraz na wstępie napisane jest "Filtracja Hagen AquaClear 300"

11 godzin temu, natan2012 napisał:

Nad Tidalem zastanów się dwa razy na forach opisany jest jako dość głośny.  Moim zdaniem lepiej kupić sprawdzony FZN Aquaela. Można dorwać używane za spoko pieniążki.  Czy rezygnować z filtra???Raczej nie,  małe zbiorniki są trudne w utrzymaniu równowagi.  Odpowiednia filtracja np.  ceramik itd.  daje nam dodatkową powierzchnię dla bakterii.  Gdybyś zdecydował się na filtr i SW to cyrkulacja byłaby za mocna. Sam dojdziesz co jest najlepsze 

jeśli chodzi o FZN czytałem że też bywa głośny

i bądź tu mądry.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tapajos32 napisał:

Jak nie miało ? Zaraz na wstępie napisane jest "Filtracja Hagen AquaClear 300"

jeśli chodzi o FZN czytałem że też bywa głośny

i bądź tu mądry.....

Fzn3 jest na tyle ciche ze spałem pół metra od akwarium bez problemu. Płynąca po niej woda jest głośniejsza :D fakt, silniczek bywa głośny kiedy ślimak wejdzie do wirnika lecz po 3 minutach ustaje jak juz pogruchota mu muszle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mareczek232 napisał:

Fzn3 jest na tyle ciche ze spałem pół metra od akwarium bez problemu. Płynąca po niej woda jest głośniejsza :D fakt, silniczek bywa głośny kiedy ślimak wejdzie do wirnika lecz po 3 minutach ustaje jak juz pogruchota mu muszle ;)

mareczek a miałeś dodatkowo cyrkulacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jvp 110 ale po 2 godzinach wyjąłem bo robiło mi pralkę w akwarium. Fzn 3 wystarcza w zupełności, sam miałem moc skręcona do połowy i zoasy razem z rico były przeszczęśliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sw2 + kaskada może być ? Kupiłem już te cyrkulacje i nie wiem czy to  był przemyślany zakup .....

W sumie kaskade mógłbym skręcić na minimum tak samo jak sw2 - nie chce efektu pralki....

A co powiecie o automatycznej dolewce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mareczek232 napisał:

Fzn3 jest na tyle ciche ze spałem pół metra od akwarium bez problemu. Płynąca po niej woda jest głośniejsza :D fakt, silniczek bywa głośny kiedy ślimak wejdzie do wirnika lecz po 3 minutach ustaje jak juz pogruchota mu muszle ;)

To musiałeś mieć fuxa i dobrze  trafić  , łącznie z kilkoma wpisami na forum i testem u mnie ,to jest traktor .
 

2 godziny temu, Tapajos32 napisał:

Czyli sw2 + kaskada może być ? Kupiłem już te cyrkulacje i nie wiem czy to  był przemyślany zakup .....

W sumie kaskade mógłbym skręcić na minimum tak samo jak sw2 - nie chce efektu pralki....

A co powiecie o automatycznej dolewce ?

Jak dla mnie dolewka nieodzowna .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 8.02.2018 o 11:57, Tapajos32 napisał:

Czyli sw2 + kaskada może być ? Kupiłem już te cyrkulacje i nie wiem czy to  był przemyślany zakup .....

W sumie kaskade mógłbym skręcić na minimum tak samo jak sw2 - nie chce efektu pralki....

A co powiecie o automatycznej dolewce ?

Odpaliłem własnie zbiornik na FZN-3 i jestem mile zaskoczony głośność na poziomie Tunze Silence które jest zamontowane na dnie panelu w większym zbiorniku. Głośniejszy jest już odpieniacz od tego wszystkiego. Myślę że nie ma sensu inwestowanie w Tidala, lepiej różnicę dołożyć do cyrkulacji bądź dolewki. Osobiście mam Koralie i RW-4. Jeżeli miałbym kupić coś następnego to było by to bardziej w kierunku SW/RW niżeli Koralii, nawet jak bym trzymał na zakresie 500-1000. Z prostej przyczyny, koralie dość ciężko się ustawia jeżeli chodzi o kierunek. Do tego masz sterownik i w zasadzie masz dużo więcej możliwości ustawienia cyrkulacji. Co do światła to Sirrius nano jest za około 240zł i masz bardzo dobrej jakości światło. Co do dolewki 

Kwestia zakupu szkła to indywidualna sprawa ale sam drugi raz nie poszedłbym w zakrzywione szkło. 

Ja zaczynałem negocjacje od kostki 30l aquaela, skończyło się na 130l. Myślę że można było zrobić większe akwarium 40l. Różnica w wielkości niewielka. 



 

Edytowane przez SteFun (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proza życia ciagle spowalnia start mojej kostki ale ze mnie twarda sztuka i sie nie poddaje mam juz akwa 30 l kaskade aquael, cyrkylacje jebao, lampke chihirros a301m i wlasnie sie zastanawiam dalej nad oswietleniem, prosze o opinie odnosnie lampki aquamedic ocean light 18w na diodach cree, ktos z Was uzywal?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej01 dzieki za cenną uwage a wiesz może cos wiecej na temat chohiros A301M? Dwa posty wczesniej inny Kolega tez polecal Siriusa faktycznie taki dobry?

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

Ten chihiros co mam ma taką specyfikacje:

 

 

 

 

fb59e0208956869c9d826b8fd9350f2f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirius nano to przede wszystkim ładna lampa z odpowiednim doborem diod. Jest jeszcze jedna ciekawa propozycja do małego akwarium z pełnym sterowaniem wi-fi, wschody-zachody, fazy księżyca, symulacje różnych biotopów zetlight ZA 1201 https://www.coralhouse.pl/zetlight-horizon-za1201-lampa-led-z-wifi-19w-marine-~p73087 . Ma trochę za dużo białego i czerwonego, ale za to można sobie wyregulować kolory jak komu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zerknij jeszcze na specyfikacje tej co mam wstawilem zdjęcie

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tej lampy nie kupił, brak możliwości sterowania kolorami, a trochę kolorów diod ma. Lepiej trochę dołożyć i kupić sirius nano lub zrobić sobie samemu trochę taniej lampę DIY na dwóch kanałach z odpowiednim doborem diod. Widać, że chcesz jak najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie najtaniej ale w miare rozsądnie ta lampa ktorą mam ma dwa niezalezne kanaly ktorymi da sie sterowac osobno niemniej przyjze sie temu siriusowi

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Moze nie najtaniej ale w miare rozsądnie, ta lampka którą mam ma dwa niezależne kanały osobno regulowane niemniej Ten srius faktycznie ciekawy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie, zebralem praktycznie wszystko i w tym miesiacu startuje, mam jednak pewien problem, moj dom ma te wlasciwosc ze pomimo regularnego sprzatania ciagle zbiera sie kurz...
Chcialbym zakupic skimmer pasujacy do kaskady fzn aquael ale ma ona dziwny płaski przekrój rurek i nie wiem jaki skimmer by do niej pasował?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.