Skocz do zawartości
emler233

Węgiel GROTECH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam węgiel GROTECH CocoCarbon i mam pytanie jak go przygotować do użytku w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze żeby trzymać w akwarium 2-3 dni. Ale nie pisze jak przygotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"It should be used max. 50 g CocoCarbon per 100 l of water.
CocoCarbon should be strongly flows through 2-3 days during the aquarium use and discarded afterwards.
This process should be repeated every 4 weeks."

czyli płukać 2-3 dni a wymieniać co miesiąc

a tu masz temat i opsi jak inni przygotowują

http://nano-reef.pl/forums/topic/30406-węgiel-aktywny/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silva - raczej trzymać w akwarium przez 2-3 dni pod dużym przepływem i potem wywalić, powtarzać cały proces co 4 tygodnie. To co cytujesz nic nie ma do samego przygotowania węgla.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, Gothmog napisał:

To co cytujesz nic nie ma do samego przygotowania węgla.

Na logikę biorąc skoro nawet producent nie podał ? szczegółowej instrukcji co jak w jakiej temp. i ile wody - tzn. że to nie apteka i czy zaleje wrzątkiem czy osmozą kilka razy - nie powinno mieć znaczenia , podałem linki do testów i wyników - w/g mnie ten węgiel oddaje za dużo PO4 i bym gonie kupił , i od razu nasuwa się pytanie dlaczego nie jest gotowy do użycia po pierwszym czy drugim płukaniu ... z pyłu ? są inne węgle (kokosowe też) i w 5 minut do przygotowania a cena o wiele niższa

w sklepach w opisie produktu stoi napisane - np.

"GroTech - Coco Carbon

Super aktywny węgiel produkowany z łupin orzechów kokosowych.
Wolny od fosforanów, wysokiej jakości węgiel aktywny. Przed użyciem należy dokładnie płukać węgiel przez 2-3 dni.
Nie należy przekraczać dawki 50g na 100l wody."

" GroTech Cococarbon
Ten wysoko-wydajny węgiel aktywowany jest wyprodukowany ze skorup kokosowych, bezpośrednio po produkcji jest umieszczany i przechowywany w mieszance wody zmineralizowanej. Cococarbon charakteryzuje się ekstremalnie szybką i dużą absorpcją. Przy użyciu Cococarbon stosowane dawki mogą być o ok. 50% mniejsze w porówaninu do innych produktów.

Stosowanie:
Maksymalna dawka produktu to 50g na 100 litrów wody. Cococarbon powinien być przemieszany co 2-3 dni podczas stosowania. Produkt należy wymieniać co 4 tygodnie. "

sprzedawcy sami nie wiedzą jak to przygotować i używać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynikami takich "testów" kompletnie bym sie nie sugerował. Pomijając fakt że nie wiem jak były przeprowadzane, w sensie jakim testem to PO4 było mierzone, to pich wyniki były miarodajne na tamten moment, a to było kilka lat temu :) Tak czy siak, węgiel, jaki by nie był, to nie wiem ile należałoby go użyć na jaki litraż, żeby znacząco wpłynęło to na poziom PO4 w systemie jako całości.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.