Skocz do zawartości
Gość laszek

Mała hanna Kh

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=14778]Miklas[/mention] a jaka cena ?[emoji4] ile czasu masz sprzęt?
PW

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło, może ktoś się wypowie czy warto kupować Hankę 772 czy też lepiej 755 ?


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 755 i po pewnym czasie nie ma dla Ciebie problemu z przeliczeniem w głowie jakie dKH jest na podstawie ppm- przy stabilnym zbiorniku wartości względnie te same są. Fakt mierzyłem codziennie przez 1,5 miesiąca teraz z 2 razy na tydzień i parametry pokazują niemal tyle samo +/- 1 ppm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając Kh często porównując sobie Salifierta i Hanna 772 miałem zawsze prawie,albo identyczne wyniki,ale od kilku dni się rozchodzą.Hanny mam końcówkę a Salifiert w sumie też,otwarty w połowie maja.Ciekaw jestem,który oszukuje,czy Hanny z czasem jeśli jest dłużej otwarty i rzadko używany traci swoje właściwości ? W poniedziałek wysyłam ICP więc przed wysyłką zrobię testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw, a duże są przekłamania? I w którą stronę?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednorodnej tendencji, raz zawyża, raz zaniża. O ile wahania takie dzienne nie są jakąś tragedią, o tyle, jeśli ktoś na podstawie tego reguluje reaktor, można wprowadzić niepotrzebne zmiany. Też mam ten problem, z tym że ja reaguje dopiero przy kolejnej zmianie, to znaczy np. zwiększam odciek, jak mi dwa kolejne dni spada kH...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to duże przekłamanie. Jak dla mnie akceptowalne. W takiej sytuacji trzymałbym się jednego urządzenia by Kh było stałe.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność hanki to +/- 0.3 dkh, saliferta - trudno powiedzieć, ale pewnie nie lepsza. Więc nie są to jakieś duże rozbieżności tak naprawdę. Jak kupiłem hankę, często dodatkowo sprawdzałem salifertem i potem dumałem, który wynik lepszy (zwykle były dość zgodne). Aż stwierdziłem, że wydałem 3 stówy, żeby mieć wygodniej, a nie robić podwójnie, a 0.3dkh to w sumie tyle co nic. Przestałem sprawdzać salifertem, zaufałem hance, i jakoś wszystko ma się dobrze.

Aczkolwiek, w jakichś skrajnych sytuacjach, nagle bardzo dziwne wyniki, bardziej bym ufał salifertowi.

1 minutę temu, Steron napisał:

W takiej sytuacji trzymałbym się jednego urządzenia by Kh było stałe.

O właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Hanna jak i Salifert przekłamują. Pytanie jakie mi się nasunęło, to - co za różnica, czy jest 7,7, czy 7,3, czy nawet rzeczywiste 7...moim zadanie powinna nas interesować tendencja (rośnie/spada), a nie dokładny wynik.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dale napisał:

Też mam ten problem, z tym że ja reaguje dopiero przy kolejnej zmianie, to znaczy np. zwiększam odciek, jak mi dwa kolejne dni spada kH...

Ja leję balinga, ale także nie tykam ustawień, jak mi raz wyjdzie odchyłka o kilka dziesiątych dkh, tylko czekam do kolejnych pomiarów.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbi2222 dokładnie, też tak uważam

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak jest ze stałą dokładnością pomiaru kh przez kh keeper lub alkatronic . Tam trzeba kalibrować pompy i elektrodę pH . Podejrzewam ze po dwóch tygodniach od kalibracji wyniki więcej sie rozjadą niż 0,3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, inmar napisał:

Mam wynik ICP  8,4 i komu wierzyć ?

Myślę że hanka, i tego się trzymać, tak bym zrobiła. 

jest tak mała różnica wartości że nie powinna wpłynąć na akwarium, nawet wyciągnąć średnią z trzech ostatnich pomiarów. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczególarzem i wkurza mnie ta rozbieżność a powiedzmy przez rok oba wyniki mi się pokrywały prawie idealnie.Kupiłem nowy test Salifierta i nowy płyn do Hanki i tak ,stary Salifiert  6,7 nowy 6,7 a Hanna dwa razy 7,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą polecacie hanna do kH 772 czy 755. Jest jakaś różnica po za tym że jedna podaje w ppm a druga dKH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minutes ago, mikas said:

Którą polecacie hanna do kH 772 czy 755. Jest jakaś różnica po za tym że jedna podaje w ppm a druga dKH ?

Miałam obie, zostałam przy 772 nie musisz przeliczać więc jest wygodniejsza. Innych różnic nie ma, wyniki dają takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.