Skocz do zawartości
Gość laszek

Mała hanna Kh

Rekomendowane odpowiedzi

Używam,jestem zadowolony. Powtarzalność pomiarów dobra. Do przeliczania na dkh nie potrzebujesz tabelki. Mnożysz wartość wyświetloną x 0,056 i otrzymujesz wynik


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, jestem zadowolona. Jak ktoś  robi notatki pomiarów w AquaCalculator to jest tam automatyczne przeliczanie, podobnie jak dla Hanki na fosfor...

Ogólnie powtarzalność dobra, różnice na poziomie 0,1 na 3 pomiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam i z całą pewnością jest to lepsza metoda niż kropelkowanie. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać z tego warto zakupić :) Też właśnie problem z tymi kropelkowymi - czy to już ten kolor co trzeba czy jeszcze nie ;) a jak inne Hanki? Też warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
8 minut temu, Coltrane napisał:

Mam i polecam ale wstrzymaj sie bo widzialem na necie juz Hanna marine do kh ale wyniki w dkh a nie ppm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A cena przyzwoita? Bo jak tak to sie wstrzymam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, metmez napisał:

Z US jeszcze spore koszty przesyłki dojdą. Od nas już nie koniecznie:

http://www.hanna-shop.com/Mini-fotometry-Checker-HC-Checker-HC-Mini-fotometr-zasadowoci-p-884.html

ale nie o tym mierniku mowa przecież ...

można kupić w DE:

https://hannainst.de/2088-hi772-checker-hc-alkalinitaet-meerwasser-dkh.html?c=105

lub na amazonie, wysyłka niecałe 8 dolców (+ew. vat ;)

https://www.amazon.com/Hanna-Marine-Alkalinity-dKH-Checker®/dp/B01G969YA0

Problem będzie tylko z odczynnikami, trzeba by od razu zamówić zapas (chyba że pasują te od HI755)

musze sprawdzić czy mogę odmówić zamówienie HI755;)

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hanna-shop.com/Mini-fotometry-Checker-HC-Checker-HC-Mini-fotometr-wap-p-2272.html

ale właśnie chyba jednak o tym. To jest to samo co laszek podawał w linku - czyż nie?

Edytowane przez metmez (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do Hanna instruments Polska i dostalem informacje, ze mozna zamowic juz u nich ten fotometr w dKh.

Nie ma go na stronie www ale moga go sprowadzic. Cena jak tego ppm czyli 205zl netto, odczynniki rowniez beda dostepne.

Teraz to i ja sie zastanawiam czy nie odejsc od saliferta :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest dobra nowina ;) a mówili może jak zamówić jeśli na stronie nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja nie jestem wyznawca saliferta czy colombo, bo tych testow aktualnie uzywam. Dlaczego jeszcze nie zainwestowalem w hanki? Mam niewielkie akwarium, w ktorym nie mam super wymagajacych spsow stad w moim przypadku wazne zeby parametry byly na stalym poziomie, a czy jest jakies przeklamanie +/- to nie jest az tak istotne. Co nie zmienia faktu, ze prawie zakonczylem wydatki zwiazane z zyciem i sprzetem stad po glowie zaczynaja chodzic gadzety :)

 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 u mnie na Hannie ppm różnica na 3 pomiarach wynosi 0 lub 0,05 dkh ;) czyli prawie nic . Polecam . Jeśli chodzi o testy kropelkowe najwiekszym mankamentem jest to ze wraz z wydłużającym się czasem po otwarciu testy pokazują zaniżone bądź zawyżone parametry  np testy colombo na kh pokazuja kh 7,4  a jak otworzyłem nowy okazało się że jest 8,2  z magnesem i calcium jest to samo tylko w drugą stronę ;) 

 

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem ze hanki to dobre sprzety. Dla mnie czy bedzie 8.2 czy 7.4 pewnie nie ma wiekszego znaczenia wazne zeby bylo caly czas tak samo i te roznice nie byly wieksze. Najwiekszy plus hanek to cyfrowy wynik i nie trzeba sie domyslac jaki to odcien rozu, blekitu itp Pewnie zaczne je powoli kupowac. Szkoda, ze nie ma na no3 chyba ze o czyms nie wiem


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Hanna Ca. Test jest upierdliwy, chyba równie skomplikowany co saliferta i odczynniki ponad dwa razy droższe niż testy saliferta, nie pamiętam jak to wychodzi z wydajnością, ale mam wrażenie, że salifert jest bardziej wydajny. Test jest powtarzalny i równie czytelny jak pozostałych testów Hanna, wynik cyfrowy, ale ze względu na cenę odczynników przerzuciłem się na salifert.

Jeśli jednak cena odczynników Cię nie przeraża, a zależy Ci na czytelności, to chętnie swój sprzedam. :-)

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.