Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt goniopory są śliczne, ale kapryśne :) Najłatwiejsze są chyba zielone i beżowe, te są ciągle napompowane...ale czerwona to już inna bajka :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Coltrane napisał:

byłem dzisiaj w reefguardzie na Malczewskiego miałem tylko oddać koronki do wiercenia w szkle a wyszło jak zawsze [emoji5]

tak się prezentowały w sklepowym

10397152_IMG_0232.jpg

10397153_IMG_0230.jpg

10397154_IMG_0231.jpg

 

a tak w moim [emoji6]

 

10397150_IMG_0490.jpg

10397151_IMG_0485.jpg

10397155_IMG_0486.jpg

10397156_IMG_0484.jpg

Ładne. 

Mam zielone  ( zreszta sam wiesz) wiec moze jak twoje podrosna i zaleja skalę to zrobimy wymianę:) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MaciejK napisał:

Ładne. 

Mam zielone  ( zreszta sam wiesz) wiec moze jak twoje podrosna i zaleja skalę to zrobimy wymianę:) ?

właśnie dlatego skałka stoi na podstawkach :D

16 minut temu, Raffy14 napisał:

Fakt goniopory są śliczne, ale kapryśne :) Najłatwiejsze są chyba zielone i beżowe, te są ciągle napompowane...ale czerwona to już inna bajka :( 

w sklepie wyglądają mega, niestety ja mam na ten moment problem z cycloseris a co dopiero za goniopory się brać ;)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwsze zoasy, jakie mi się podobają.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba pierwsze zoasy, jakie mi się podobają.


Witaj w klubie! Przemek jak jedzie po dostawe to mega cukierasy przywozi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ty to masz :) jak nie urok to .... Czekam na efekt końcowy. Ostatnio brat do mnie wpada i pyta gdzie mam sumpa. Bo sobie patrzył na necie i wszyscy mają :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Szkło poszło. Rysa.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

To?26cfa7fce4bca0bcd65c3b9574beb1f3.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadać, żona od razu sie w głowe pukała że jak ja sie biore za takie rzeczy to bedzie kibel ;)
chciałem zaoszczędzić i jak zwykle się nie udało :D
ale teraz sump będzie konkret komora na skałę przyjmie 170litrów wody


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku zamów szybkę u Przemka nie musi być gruba i przyklej na tą pękniętą szybę sumpa smarując silikonem całą powierzchnią. Uszczelnisz i będzie dobrze a sump jest pod akwarium i nie musi być piękny!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym waszym Przemkiem to jest jak jest. Jego niesłowność i nieterminowość jest tak samo legendarna, jak jakość. I o ile przez jakiś czas można tłumaczyć, że warto czekać, bo szkło piękne itd... To prawda, szkło palce lizać, ale po kilku miesiącach jakby efekt pięknego szkła jest przytłoczony innymi rzeczami.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, katani napisał:

Z tym waszym Przemkiem to jest jak jest. Jego niesłowność i nieterminowość jest tak samo legendarna, jak jakość. I o ile przez jakiś czas można tłumaczyć, że warto czekać, bo szkło piękne itd... To prawda, szkło palce lizać, ale po kilku miesiącach jakby efekt pięknego szkła jest przytłoczony innymi rzeczami.

Katani ci co mieszkają na miejscu czyli w Szczecinie tak jak ja czy Tomek mają możliwość podjechania do Przemka osobiście i wyegzekwowanie terminowości! Ja na Przemka nie narzekam i gdzie mogę zawsze go chwalę! Moje ostatnie akwarium oddał przed terminem!!!! A chwalę go bo jakość wykonania jest perfekcyjna.  A tą szybkę o której napisałem 2 posty wyżej Tomek może sobie sam dociąć i wkleić. Skoro obcinał na wysokość swój sklejony sump. To taka szybka to pikuś! he he he.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT.

Również na Przemka narzekać nie mogę. Wszystko w terminie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nigdy nic nie musialem jechac i egzekwować. Akwarium ostatnio oddał grubo przed terminem a rysunek sumpa wyslalem w srode wieczorem i jutro go odbieram. Takze nie wiem o czym mówicie ale chyba nie to jest tematem tego wątku ;)

a95605c5d644b6310c402df0a0e2d0a7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku pochwal się jakie szczepki SPS-ów dziś kupiłeś? Może jakąś fotkę zamieścisz?

Wiem że coś tam kupiłeś bo byłem drugi raz w sklepie!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielki brat czuwa ;)

u Mirka w Zdrojach jednak udało się wyrwać coś czego jeszcze u niego nie znalazłem wcześńiej.

10414786_IMG_0507.jpg

10414788_IMG_0500.jpg

10414787_IMG_0506.jpg

10414789_IMG_0499-2.jpg

10414790_IMG_0503.jpg

 

10414791_IMG_0505.jpg

 

pęknięcie sumpa poszło jednak do końca, mam wyłączony odpieniacz i odciętą komorę z nim. Czekam na jutrzejszy "znak sygnał" od @LLS i gonię po sumpa.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie się u Ciebie robi!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teżtakie mam :P

Twoje to jakaś podróba bo nie ma hologramu hehe.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... wszedzie podróbki z Chin ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teżtakie mam [emoji14]
Twoje to jakaś podróba bo nie ma hologramu hehe.


Nie podskakuj bo mam Twoj stelaż na oku ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2017 o 23:03, waldek123blau napisał:

Katani ci co mieszkają na miejscu czyli w Szczecinie tak jak ja czy Tomek mają możliwość podjechania do Przemka osobiście i wyegzekwowanie terminowości! Ja na Przemka nie narzekam i gdzie mogę zawsze go chwalę! Moje ostatnie akwarium oddał przed terminem!!!! A chwalę go bo jakość wykonania jest perfekcyjna.  A tą szybkę o której napisałem 2 posty wyżej Tomek może sobie sam dociąć i wkleić. Skoro obcinał na wysokość swój sklejony sump. To taka szybka to pikuś! he he he.

 

Dokladnie...!!!  Nie terminowosc zgodze sie...czekalem ponad 3 miesiace... sprawę miałem zgłosić na policję... dopiero był odzew... jakosc...  akwarium Full Opti White... na laczeniu szyb frontowych widać pęcherzyki powietrza... plus frontowa szyba w jednym miejscu z pecherzykami powietrza ...tylko w jednym miejscu Ale.. .  ???Malowanie stelaża ...jakas pomyłka... 

Edytowane przez robert66653 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Coltrane napisał:

Nie podskakuj bo mam Twoj stelaż na oku ;)

Wolałbym go mieć na akwarium :P

Nie ma gdzie lampy ustawić.

16 minut temu, robert66653 napisał:

 

Dokladnie...!!!  Nie terminowosc zgodze sie...czekalem ponad 3 miesiace... sprawę miałem zgłosić na policję... dopiero był odzew... jakosc...  akwarium Full Opti White... na laczeniu szyb frontowych widać pęcherzyki powietrza... plus frontowa szyba w jednym miejscu z pecherzykami powietrza ...tylko w jednym miejscu Ale.. .  ???Malowanie stelaża ...jakas pomyłka... 

Nie no moje akwarium jest wykonane super. Złego słowa nie powiem.

Colt co ty wogóle zrobiłeś, że ci szyba poszła?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, katani napisał:

Wolałbym go mieć na akwarium :P

Nie ma gdzie lampy ustawić.

Nie no moje akwarium jest wykonane super. Złego słowa nie powiem.

Colt co ty wogóle zrobiłeś, że ci szyba poszła?

Zależy kto czego oczekuje...byc może... Ja na początku też tak myślałem. Ale po dokładniejszych oględzinach.... stwierdzam te mankamenty . Jedyne co że nie cieknie... +.

 

Edytowane przez robert66653 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no moje akwarium jest wykonane super. Złego słowa nie powiem.
Colt co ty wogóle zrobiłeś, że ci szyba poszła?


Wywierciłem dwa otwory aby połączyć dodatkowe akwarium do sumpa, nie obrobilem krawędzi otworów gdzie pewnie bylo pełno mikropekniec. Płyta sie ugięła pod akwariami i ciekło spod śrubunków bo je rozciągało. Tak dokręciłem mocno ze juz nie ciekło a po dwoch dniach pojawiło sie pęknięcie ktore sie powiększało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.