Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Coltrane napisał:

@waldek123blau szukaj szukaj ale tanio nie będzie ;)

Póki co u mnie dojrzewanie, okrzemki mam już chyba za sobą, kolegowaliśmy się przez 2 dni, teraz widzę gdzieniegdzie kępki zielonych glonów. NO3 nie zabarwia testu, PO4 dość wysoko na Hance bo 0,132 PPM . Dozuję C2H5OH 5ml 20% roztworu oraz przedawkowuję bakterie :)Aquaforest, PRO BIO F wsypałem całe pudełko w 2tygodnie, BIO S poszły mi 2 butelki i już z nim skończyłem, PRO BIO S podaję około 20kropli dziennie aż mi się skończą, później normalnie. Odpieniacz wali na mokro, muszę zrobić mu podstawkę aby trochę osuszyć pianę. Karmię 3 kostkami płukanych mrożonek. Namiętnie rozglądam się za anthiasami w dobrej cenie... Widziałem ciekawe na stronie @eRybka-sklep ale na @ nie odpisują i na fb tak samo od prawie tygodnia pomimo ponawiania zapytań, nie wróży to zbyt dobrze więc chyba ich odpuszczę. Jeżeli ktoś widział gdzieś TUKA, EVANSI lub cos innego kolorowego w ilości 20szt to proszę o namiar :)

Twój lokalny sklep nie jest w stanie z de jonga ogarnąć? ;)  bo może ich po prostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sith114 napisał:

Twój lokalny sklep nie jest w stanie z de jonga ogarnąć? ;)  bo może ich po prostu nie ma.

teoretycznie i praktycznie jest, te rybki jednak są trochę problematyczne i loteria z przeżywalnością, zamówienie byłoby pode mnie więc mój lokalny dostawca mógłby trochę wtopić  przy kwarantannie :) Mamy jeden sklep w Szczecinie i trzeba o niego dbać. Sam do końca nie jestem przekonany czy to nie będzie spuszczenie kasy w kiblu ale to jedyny moment aby podjąć to ryzyko, teraz jest największa szansa powodzenia. Później gdy już będą inne ryby konkurencyjne dla Tuka to szanse będą zerowe.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Jestem posiadaczem pary Mocha Storm jak również Premnas Gold Nugget i jeszcze dwóch innych par.

Z tego co wiem to Mocha Storm jest jedyna para w PL.

845-E2-F9-D-7-A6-F-47-A1-9-AF7-E7014-E21


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzym napisał:

Tak to prawda. Jestem posiadaczem pary Mocha Storm

Jak byś chciał sprzedać pisz na priva.

W sklepie są ale nie w Polsce

https://aquariumcarecenter.com/product/mocha-storm-clownfish-pair/


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, waldek123blau napisał:

Jak byś chciał sprzedać pisz na priva.

W sklepie są ale nie w Polsce

https://aquariumcarecenter.com/product/mocha-storm-clownfish-pair/

To sa ceny jak i „stany magazynowe” Amerykańskie. W Europie cena jest inna tak samo jak ich dostępność i wynika to z faktu sprowadzenia. Na chwile obecna nie chce się ich pozbywac - czekają na oddzielne akwarium - ale będę miał na uwadze.

5 godzin temu, Coltrane napisał:

@dzym piękne!

Dziekuje. Trzeba przyznać ze wzbudzają zainteresowanie :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzym napisał:

To sa ceny jak i „stany magazynowe” Amerykańskie. W Europie cena jest inna tak samo jak ich dostępność i wynika to z faktu sprowadzenia.

W niemczech za parkę wołają 349 euro i są te ryby w sprzedaży aktualnej tu masz link:

https://www.unter-wasser-freiburg.de/Amphiprion-ocellaris-mocha-storm-Anemonenfisch-Paar-PreisNZ


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, waldek123blau napisał:

W niemczech za parkę wołają 349 euro i są te ryby w sprzedaży aktualnej tu masz link:

https://www.unter-wasser-freiburg.de/Amphiprion-ocellaris-mocha-storm-Anemonenfisch-Paar-PreisNZ

Właśnie o tym pisałem cena Europą va USA to prawie x2 jeżeli chodzi o zakup.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na takie trochę większe. Masz już z nimi doświadczenie, wiesz jak karmić i podejrzewam, że sobie dobrze u ciebie poradzą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Coltrane napisał:

nie są duże, takie do 7-8cm ale bardzo tłuste, w nocy od razu już je nakarmiłem, jadły że hej!

Czyli są duże, bo w większości przypadków są 5cm ;]

Czym karmisz?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, katani napisał:

Czyli są duże, bo w większości przypadków są 5cm ;]

Czym karmisz?

Mrożonkami, cyklop, artemia. Wkrótce dojdą suche i docelowo karmnik tylko musze mieć pewność że wszystko wciągną zanim opadnie na dno. Jest ich 21sztuk :)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Coltrane napisał:

Jest ich 21sztuk

wow kurczaczki pieczone spore stadko będzie. Obstawiam, że więcej niż 1 samiec będzie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Coltrane napisał:

Jest ich 21sztuk :)

Ja mam dwie odmiany barwne tych pseudoanthiasów pomarańczowe i różowe. W tym 3 samce i 11 samiczek. W moim akwarium podzieliły sobie przestrzeń na 3 rewiry i walka między samcami zaczyna się gdy któryś przekracza granicę swojego terytorium.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecimy z tygodniem numero 3

NO3 salifert nie zabarwia
Hanka ...

40793b552ab17d5f25ce91ce3b867f14.jpg

Glonów i innych plag brak, zakwit bakteryjny utrzymany ;) zobaczymy jak długo moja teoria i plan nie legnie w gruzach.

1ca4625b7038360ecf41565cd00de371.jpg

9065dd9a8997210776cb2b97948307ac.jpg

00b787ff4a582e686839dd6e06dfb4ef.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już zielone glony :) korale rosną ballinga daje już 3x30ml bo kh spada, dzisiaj jadę do reefguardu po drugiego rollermata i dwie babki do piachu


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę filtrujesz jakoś dwa razy czy każdy część wody opędza?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownolegle, siporax potrzebuje przepływu. Gdy puszczałem wodę bokiem ze pół przez rollera a pół bezpośrednio to już widziałem syf w sumpie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rownolegle, siporax potrzebuje przepływu. Gdy puszczałem wodę bokiem ze pół przez rollera a pół bezpośrednio to już widziałem syf w sumpie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2019 o 22:39, Coltrane napisał:


1ca4625b7038360ecf41565cd00de371.jpg

9065dd9a8997210776cb2b97948307ac.jpg

00b787ff4a582e686839dd6e06dfb4ef.jpg
 

large.peter.jpg.1b2e696c0f666ff877184fd4

Skała zrobiona extra. Fajnie, że zdecydowałeś się na taką wysokość. Nie jest łatwo z tym żyć na co dzień, ale atrakcyjność +100 już na starcie. Sprzęt trochę nie moja bajka, ale rożne drogi prowadzą do sukcesu ;)

Łagodnego dojrzewania i samych sukcesów  :cheers:

P.S. Tytuł zmień :welcome:

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, snocho napisał:

large.peter.jpg.1b2e696c0f666ff877184fd4

Skała zrobiona extra. Fajnie, że zdecydowałeś się na taką wysokość. Nie jest łatwo z tym żyć na co dzień, ale atrakcyjność +100 już na starcie. Sprzęt trochę nie moja bajka, ale rożne drogi prowadzą do sukcesu ;)

Łagodnego dojrzewania i samych sukcesów  :cheers:

P.S. Tytuł zmień :welcome:

huhu widze że admin ładnie przetrzebił mój wątek, chyba nie wolno pisać gdzie i co się kupuje, może dla równowagi napiszę że w refshopie kupiłem filtr Pacific Sun, to na pewno nie bedzie skasowane ;)

Aktualnie zbieram każdą ilość sps i faktycznie cyce mokre przy klejeniu ale udaje się bez maski. Nawety było pierwsze wycieranie podłogi. moja piramida z krzeseł i stopnia córki runęła... razem ze mną, ja wpadłem w worki z koralami i tak jakoś się rozlało tej wody trochę :D muszę zainwestować w drabinę.

Co do sprzętu nie wiem czy ta droga zaprowadzi do sukcesu, ze skarpety byłem zadowolony, roller to taka skarpeta 2.0 :) oby tylko woda nie była zbyt wyprana i koralowce nie głodowały. Pożyjemy zobaczymy


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Coltrane napisał:

moja piramida z krzeseł i stopnia córki runęła... razem ze mn

mam nadzieję, żesię obeszło bez złamań i siniaków!

4 minuty temu, Coltrane napisał:

huhu widze że admin ładnie przetrzebił mój wątek, chyba nie wolno pisać gdzie i co się kupuje, może dla równowagi napiszę że w refshopie kupiłem filtr Pacific Sun, to na pewno nie bedzie skasowane

Czekałem kiedy wkroczy cenzor ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
33 minuty temu, Coltrane napisał:

huhu widze że admin ładnie przetrzebił mój wątek, chyba nie wolno pisać gdzie i co się kupuje, może dla równowagi napiszę że w refshopie kupiłem filtr Pacific Sun, to na pewno nie bedzie skasowane

wolności Ci się zachciało :P może być że któremuś ze sponsorów się nie spodobało co napisałeś nie zawsze to mod czy admin :) 

 

W dniu 22.11.2019 o 21:41, Coltrane napisał:

Ciach i siedzi

22040aed160e76941e8bde967170bee5.jpg

fd66de3da6cf3e8d3eb2bac5812d07e7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

masz dwa rollery hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
42 minuty temu, Coltrane napisał:

oby tylko woda nie była zbyt wyprana i koralowce nie głodowały. Pożyjemy zobaczymy

Tak się właśnie zastanawiałem na co Ci tyle tego :P będzie nadfiltracja hehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.