Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po morskiej przygodzie trwającej od 2013 czas na coś przemyślanego i nie na hurrra!

9303406_1.PNG

9303401_komin.PNG

akwarium to :
szyba 10-12mm jeszcze nie wiem co Przemek wsadzi, full opti, opaski i komin zewnetrzny

stelaż będzie z profila stalowego
szafka i korona czarny lacobell

generalnie ze sprzętu to wszystko mam z aktualnego setupu

obieg DCP6500
odpieniacz 200mm na tunze 9420
sump zostanie tymczasowo ten sam
cyrkulacja RW15+RW20
grzałka marki grzałka
lampa 12x39W t5 z planem na 12x54W t5
Balling DP4 z planem na reaktor wapnia
Dolewka aquatrend

odnośnie skały to nie mam jeszcze pomysłu ani nowej skały, prawdopodobnie wpadnie to co mam i za jakiś czas wymienię całkowicie skałę

na dno dam białe PCV 3mm, nie będę wtedy miał problemu z mocną cyrkulacją bo jak gdzieś wydmucha piasek to nie będzie się to tak rzucało w oczy

5656c71866e73c01ca854569d45100e9.jpg

Na ten moment zebrałem dodatkowe 150l wody i krąży ona w systemie

d14087648d140b3d1897b8e22029dd30.jpg

obsada na początek to co mam czyli głównie proste SPS,

więcej wkrótce :)

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fotel sobie zostaw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi poważnie. Cyrkulacji będzie chyba trochę za mało. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłes nieco zaczekać. Byśmy razem startowali.


dzisiaj poszła zaliczka na akwarium do Akwarium Szczecin. Parę tygodni i będzie. Jakie otwory dajesz?

Ja się zastanawiam, czy zamiast dwóch mocnych cyrkulatorów nie dać 3-4 słabszych lub 1 mocny + 2 słabsze.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, szutarek78 napisał:

Brzmi poważnie. Cyrkulacji będzie chyba trochę za mało. Trzymam kciuki.

to moje pierwsze akwa nie kostka, mam nadzieję że cyrkulacja będzie dużo łatwiejsza do ustawienia. dodatkowe dmuchadła można szybko dołożyć :)

 

8 minut temu, katani napisał:

Mogłes nieco zaczekać. Byśmy razem startowali.


dzisiaj poszła zaliczka na akwarium do Akwarium Szczecin. Parę tygodni i będzie. Jakie otwory dajesz?

Ja się zastanawiam, czy zamiast dwóch mocnych cyrkulatorów nie dać 3-4 słabszych lub 1 mocny + 2 słabsze.

spokojnie, akwarium działające mam i nawet je lubię, nowy projekt musi być na tip top
otwory 3x 32mm

z cyrkulacją to loteria, metoda prób i błędów aby wszystkim lokatorom było dobrze


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacny projekt obstawiam 12mm szybe.to ja u siebie zaszalalem z otworami 2x40 i 1x32.pompa dcp10000 chodzi na 87% i zdmuchuje piach.twoja to na pelnej mocy bedzie leciec.u mnie dwie rw8 okazuja sie za slabe jak sie zabrudza po w tyg.wyczyszczone zgarniaja piach jak jada na maxa.Mysle ze 3xrw by wystarczylo.Czekam kiedy Przemek zrobi szkielko i jak to bedzie sie prezentowac na czarnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio i oglądałem tę skałę na żywo. Fajne mniejsze kawałki można powybierać. Będzie się nadawać do tego co zaplanowałem. Po obejrzeniu w realu jeszcze bardziej podoba mi się ta skała.

EDIT:

Swoją żywą z obecnego przekładasz?

Ja się zastanawiam nad żywą ultra premium z JM, ale tylko do sumpa. Tak z 2 kawałki, żeby zaimportować życie.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem ostatnio i oglądałem tę skałę na żywo. Fajne mniejsze kawałki można powybierać. Będzie się nadawać do tego co zaplanowałem. Po obejrzeniu w realu jeszcze bardziej podoba mi się ta skała.
EDIT:
Swoją żywą z obecnego przekładasz?
Ja się zastanawiam nad żywą ultra premium z JM, ale tylko do sumpa. Tak z 2 kawałki, żeby zaimportować życie.



Jeszcze nie wiem, wolałbym miec jednakowa skale. Prawdopodobnie obecna bedzie połamana i wyląduje w sumpie. Nie potrafiłem sobie wyobrazić jak objętość/waga wypada ta marco rocks teraz wiem ze drugie 15kg załatwi sprawę.

Biorąc juz zwykle szczepki ze sklepu importujesz zycie do akwa ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom w sklepie w którym byłem, są piękne kolonie valonii w zbiornikach ze szczepkami.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom w sklepie w którym byłem, są piękne kolonie valonii w zbiornikach ze szczepkami.

No i co z tego? Myslisz ze będąc ostrożnym nic nie przyniesiesz? Mylisz sie ;)

Trzeba miec dobra obsadę w akwa i nie bedzie to problemem.

Tymczasem u Przemka w lakierni...

16f6488d7e4ab8f0e2f9519f49b1c48a.jpg

62c345f3b4734a5e9a2097b8648f80f6.jpg

34d41cd94f97c677d17b0b5a4032d537.jpg

440a985ff13c170879f699508d208fca.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to plag w pełni się zgadzam...zawsze coś przyniesiesz. Czy to valonia, czy róże...czasami gorsze cholerstwo...

A stelaż bardziej pasuje do wozu straży pożarnej ;-) 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje szkiełko i stelaż też już czekają u Przemka w kolejce,  więc jak Wy będziecie kończyć dojrzewać, to ja się będę zalewać. Ze 20 kg marco rocks już mam w pudle. Plus kilka kilogramow gorszej skały, którą zamierzam zużyć do budowy podstawy konstrukcji. 

Masz jakiś pomysł na ułożenie skał? Jakąś inspirację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje szkiełko i stelaż też już czekają u Przemka w kolejce,  więc jak Wy będziecie kończyć dojrzewać, to ja się będę zalewać. Ze 20 kg marco rocks już mam w pudle. Plus kilka kilogramow gorszej skały, którą zamierzam zużyć do budowy podstawy konstrukcji. 

Masz jakiś pomysł na ułożenie skał? Jakąś inspirację?

 

Bedziesz z Przemka na 100% zadowolona!

 

Ja dojrzewania nie przewiduję [emoji6]

 

Ułożenie wyjdzie w praniu [emoji6] podobało mi sie Debory w 420l ale niestety zdjecia juz niedostępne ;(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś czuję, że jak my wszyscy czekamy na sprzęt ze Szczecina, to sobie poczekamy ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

kolorek fajny, lubię czerwony kolor.

Będzie pasował do Pana Anthiasa.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłam zaszaleć i zrobić stelaż na 95 cm wysoki. Teraz mam 80 minus podłoga i czasem się walnę w głowę, choć sump mam niski, a kolejny sump będzie wyższy.

U Przemka fajne jest to, że zrobi mi też zabudowę i koronę, przyklei tło, jedyne, co mi zostanie do roboty, to zabawa z hydrauliką :rolleyes: Bardzo mnie stresowała myśl o samodzielnym robieniu zabudowy, a tak mam problem z głowy. Będzie ładnie zrobione i funkcjonalnie :)

 

Edit: spokojnie Katani, ja Wam w paradę nie wchodzę, nie pali mi się, bo jeszcze podłoga nie zrobiona, także czekam sobie cierpliwie w kolejce :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak potrzebuję 2 miesiące na aquascaping, odebranie szafki, itd.

 

Do brzegu: Coltrane pochwal się projektem sumpa.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja i tak potrzebuję 2 miesiące na aquascaping, odebranie szafki, itd.
 
Do brzegu: Coltrane pochwal się projektem sumpa.

Sump zostaje, docelowo wpakuje jeszcze dodatkowy maksymalnie duzy zbiornik okolo 250litrow (70x70x50cm) i tam bedzie skała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko male ale.mam podobny stelarz i mam maly z nim problem.mianowicie na srodku lekko sie poddal przez brak podparcia belka.mimo ze mam gruba deche pod akwa i pianke czarna.na srodku stelarza mam 3 mm roznicy w stosunku do bokow.stelarz stalowy i scianki 3mm a mimo to na 120cm poddal sie.jak wroce z urlopu to mozesz do mnie podjechac i zobaczyc(8 pazdziernika).Wiem ze tez pewno myslales o wkladaniu sumpa a nie bokiem.U mnie akwa wytrzymuje od marca ale pianka na bokach jest cienka jak papier a na srodku nie zgnieciona.Troche sie balem czy nie pojdzie szklo  i ciezko w nocy bylo spac bo nasluchiwalem.Ja mam wymiar 120x60 i 75 wysokie.Moze przez wysokosc sie odgielo delikatnie.Nastepny stelarz z grubszych elementow albo z przeslami co 60cm.Zaznaczam ze nie mowie ze nie wytrzyma tylko lekko sie poddaje co moze powodowac lekkie napiecie u uzytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko fajnie tylko male ale.mam podobny stelarz i mam maly z nim problem.mianowicie na srodku lekko sie poddal przez brak podparcia belka.mimo ze mam gruba deche pod akwa i pianke czarna.na srodku stelarza mam 3 mm roznicy w stosunku do bokow.stelarz stalowy i scianki 3mm a mimo to na 120cm poddal sie.jak wroce z urlopu to mozesz do mnie podjechac i zobaczyc(8 pazdziernika).Wiem ze tez pewno myslales o wkladaniu sumpa a nie bokiem.U mnie akwa wytrzymuje od marca ale pianka na bokach jest cienka jak papier a na srodku nie zgnieciona.Troche sie balem czy nie pojdzie szklo  i ciezko w nocy bylo spac bo nasluchiwalem.Ja mam wymiar 120x60 i 75 wysokie.Moze przez wysokosc sie odgielo delikatnie.Nastepny stelarz z grubszych elementow albo z przeslami co 60cm.Zaznaczam ze nie mowie ze nie wytrzyma tylko lekko sie poddaje co moze powodowac lekkie napiecie u uzytkownika

Oczywiscie ze sie podda, bez pianki byloby równe a tak calosc pracuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, katani napisał:

 

Ja się zastanawiam nad żywą ultra premium z JM, ale tylko do sumpa. Tak z 2 kawałki, żeby zaimportować życie.

Jak kupiłem żywą skale z JM, to mi tylko z niej wyszły wieloszczety, kiełże i asteriny. Skała z tego sklepu jest ogólnie uboga w życie, ale dojrzewanie na niej przechodzi bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Coltrane napisał:


Oczywiscie ze sie podda, bez pianki byloby równe a tak calosc pracuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zeby nie bylo:to sam zdecydowalem ze nie bedzie belki srodkowej.Przemek robi dobrze swoja robote ale jak klient sie uprze to idzie na reke.Nastepne  akwarium tez z stelazem bedzie u Przemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dopiszesz do tytułu tego tematu "Coltrane"? Bo widać, że ludzie szukają informacji i znaleźć nie mogą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nik@ napisał:

Moze odpiszesz do tytułu tego tematu "Coltrane"? Bo widać, że ludzie szukają informacji i znaleźć nie mogą ;)

odbieram to jako komplement że jest co szukać ;)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.