Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

No mam dwa ;)

Wrzucę jeszcze raz fotki co ktoś mi wczoraj usunął. Podejmę to ryzyko, nie wiem co z nimi nie tak. Może to jakias kategoria hydraulicznej erotyki, rurofilia czy coś takiego.

ee932e46f6855016e6d43277e5bf309a.jpg

d9bf577eb75f852a7dcb16a6a779302b.jpg

118b960c3c8659ba35855843ed684c62.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Coltrane napisał:

Wrzucę jeszcze raz fotki co ktoś mi wczoraj usunął. Podejmę to ryzyko, nie wiem co z nimi nie tak. Może to jakias kategoria hydraulicznej erotyki, rurofilia czy coś takiego.

Zapewne chodzi o twoją gołą nogę.Widać że niewydepilowana,pewno za to usunęli.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grzegorz77 napisał:

Zapewne chodzi o twoją gołą nogę.Widać że niewydepilowana,pewno za to usunęli.:D

juz po sezonie kolarskim to nie golę :D


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale paznokcie mogłeś pomalować.Ogólnie okazuje się że jako "miszcz" drugiego planu zbereźnik jesteś, i widocznie jakiemuś adminowi się to nie spodobało.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, grzegorz77 napisał:

Ale paznokcie mogłeś pomalować.Ogólnie okazuje się że jako "miszcz" drugiego planu zbereźnik jesteś, i widocznie jakiemuś adminowi się to nie spodobało.:D

ten kto usuwa lub moderuje post powinien zostawiać info o sobie i z jakiego powodu to zrobił, troszkę było by jaśniejsze a tak dzika samowola 

43 minuty temu, Coltrane napisał:

No mam dwa

hehe no spoko a jaki cel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


@Coltrane

aby sprawiedliwie było to może od początku
po pierwsze nikt nie usuwa twoich zdjęć z tego co sobie kupiłeś, piszesz tak nie wiem w jakim celu? robisz zdjęcia i film zaczynający się od reklamy sklepu w Szczecinie, resztę poczytaj regulamin.
wystarczyło napisać że kupiłem tam i tyle, robienie zdjęcia sklepu z jego reklamą na tle twoje zakupy, sorry ale to reklama! Posty z filmem i foto są schowane dla admina jeśli masz wątpliwości.

Wiec bardzo Cię proszę bez zbędnych komentarzy

z calym szacunkiem do Was  wszystkich,ale pierw robicie coś  co wymaga interwencji  moderatora czy admin ,potem są  pretensję  i żale, wystarczy się dostosować do regulaminu i nikt Wam nie będzie niczego usuwał.

 



@grzegorz77 opanuj spamy bardzo Cię proszę, pogaduszki o kolankach i paznokciach na pw.

 

5 godzin temu, Paragon napisał:

ten kto usuwa lub moderuje post powinien zostawiać info o sobie i z jakiego powodu to zrobił, troszkę było by jaśniejsze a tak dzika samowola 

nie wymaga pisemnego uzasadnienia zgodnie z regulaminem, ale proszę  czemu nie.., :)bardzo Was proszę  o zrozumienie, ktoś  stworzył  regulamin i szanujmy to, jest jaki jest, bez niego będzie  jeszcze gorzej. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik jest bezgłośny, wodajednak chlupie, pierwszego udało mi się ustawić tak  przepływ że po zamknięciu szafki nic nie było słychać, teraz jak dołożyłem drugiego to się rozjechało i przelewa się wszystko jak w pralce, czekam aż zarośnie i będę ustawiał przepływy.

5 godzin temu, @Beti napisał:


@Coltrane

aby sprawiedliwie było to może od początku
po pierwsze nikt nie usuwa twoich zdjęć z tego co sobie kupiłeś, piszesz tak nie wiem w jakim celu? robisz zdjęcia i film zaczynający się od reklamy sklepu w Szczecinie, resztę poczytaj regulamin.
wystarczyło napisać że kupiłem tam i tyle, robienie zdjęcia sklepu z jego reklamą na tle twoje zakupy, sorry ale to reklama! Posty z filmem i foto są schowane dla admina jeśli masz wątpliwości.

Wiec bardzo Cię proszę bez zbędnych komentarzy

z calym szacunkiem do Was  wszystkich,ale pierw robicie coś  co wymaga interwencji  moderatora czy admin ,potem są  pretensję  i żale, wystarczy się dostosować do regulaminu i nikt Wam nie będzie niczego usuwał.


@grzegorz77 opanuj spamy bardzo Cię proszę, pogaduszki o kolankach i paznokciach na pw.

 

rozumiem, forum prywatne cyfra musi się zgadzać, oczywista oczywistość, ile by mnie kosztowało miesięcznie aby robić sobie zdjęcia w reefguardzie i wrzucać na forum?


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, @Beti napisał:

nie wymaga pisemnego uzasadnienia, ale proszę bardzo.

nie wymaga pisemnego uzasadnienia, ale wymaga aby atmosfera była jasna i klarowna nie uważasz że znikając posty bez uzasadnienia są irytujące i prędzej czy później doprowadzą do GB jak to forum ma to już w zwyczaju, nikt nie posądza ze usunięte posty wynikają ze złej woli ale zwykła notka i jest dużo milej nie ma pretekstu do szukania spiskowych teorii :)

 

4 minuty temu, Coltrane napisał:

silnik jest bezgłośny, wodajednak chlupie, pierwszego udało mi się ustawić tak  przepływ że po zamknięciu szafki nic nie było słychać, teraz jak dołożyłem drugiego to się rozjechało i przelewa się wszystko jak w pralce, czekam aż zarośnie i będę ustawiał przepływy.

wszystko ok tylko po co masz dwa strasznie mnie to intryguje jaki cel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Coltrane napisał:

ile by mnie kosztowało miesięcznie aby robić sobie zdjęcia w reefguardzie i wrzucać na forum?

zapytaj właściciela forum.

 

1 minutę temu, Paragon napisał:

nie wymaga pisemnego uzasadnienia, ale wymaga aby atmosfera była jasna i klarowna nie uważasz że znikając posty bez uzasadnienia są irytujące i prędzej czy później doprowadzą do GB jak to forum ma to już w zwyczaju, nikt nie posądza ze usunięte posty wynikają ze złej woli ale zwykła notka i jest dużo milej nie ma pretekstu do szukania spiskowych teorii

nie mnie oceniać Leszku, nie ja tworzyłam regulamin, na obecną chwilę tak to wygląda.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, @Beti napisał:

nie mnie oceniać Leszku, nie ja tworzyłam regulamin, na obecną chwilę tak to wygląda.

nie no spoko rozumiem to Beatko w 100% mi twoja praca się bardzo podoba robisz kawał dobrej i przez nikogo docenianej roboty i wiem że nie na wszystko masz wpływ to tylko taka moja sugestia i tyle bo widzę jak są postrzegane takie akcje na forum zresztą sama pewnie to zauważyłaś nie raz i nie dwa po co dawać komukolwiek pretekst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

 

wszystko ok tylko po co masz dwa strasznie mnie to intryguje jaki cel ?

już tłumaczę :)

mój obieg to 2x jebao DCP10000l, 50litrów siporaxu wymaga przepływu wody aby się nie kisić, do tego zamiast odpalać grzałkę to lepiej grzać wodę pompami obiegowymi

Te rollery przyjmują ograniczoną ilość wody, przy jednym sporo musiałem puszczać bokiem aby obmywać siporax ale zauważyłem że już mi się zbiera syf w sumpie, na razie mam 21anthiasów a chcę mieć więcej. Dlatego 2 rollery, cała woda idzie teraz przez włókninę, siporax czysty, woda ciepła, grzałka mało chodzi.

To są przyczyny, czy to dobry tok rozumowania to nie mam pojęcia, zobaczymy po efektach.

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Coltrane napisał:

już tłumaczę :)

mój obieg to 2x jebao DCP10000l, 50litrów siporaxu wymaga przepływu wody aby się nie kisić, do tego zamiast odpalać grzałkę to lepiej grzać wodę pompami obiegowymi

Te rollery przyjmują ograniczoną ilość wody, przy jednym sporo musiałem puszczać bokiem aby obmywać siporax ale zauważyłem że już mi się zbiera syf w sumpie, na razie mam 21anthiasów a chcę mieć więcej. Dlatego 2 rollery, cała woda idzie teraz przez włókninę, siporax czysty, woda ciepła, grzałka mało chodzi.

To są przyczyny, czy to dobry tok rozumowania to nie mam pojęcia, zobaczymy po efektach.

 

aha spoko dzięki za wyjaśnienie bo myślałem ze jest jakaś wyższa idea niż wydajność rollerów, efekty będą na pewno dobre tylko masę miejsca to zajmuje :ph34r:

a próbowałeś innej włókniny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

aha spoko dzięki za wyjaśnienie bo myślałem ze jest jakaś wyższa idea niż wydajność rollerów, efekty będą na pewno dobre tylko masę miejsca to zajmuje :ph34r:

a próbowałeś innej włókniny ?

jeszcze nie, czekam aż obecna się skończy i jestem już na to przygotowany ;)

630ad3874748e14eab0b613a14dbb978.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, Coltrane napisał:

jeszcze nie, czekam aż obecna się skończy i jestem już na to przygotowany ;)

630ad3874748e14eab0b613a14dbb978.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hehe znajoma włóknina :P

w razie com możesz potestować jeszcze te :

https://www.genesis.de/shop/evo-vliese.html

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo lokowania produktu było. Pewno przepływ miał za mały jeden.stado fajnie wygląda szkoda ze tylko te pomarańczowe a nie inna odmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sosna napisał:

Za dużo lokowania produktu było. Pewno przepływ miał za mały jeden.stado fajnie wygląda szkoda ze tylko te pomarańczowe a nie inna odmiana

Trochę szkoda ale po przemyśleniu to jednak za duża różnica w cenie, lepiej jechać z rowerem na tydzień do Calpe niż utopić w ryby które mało kto utrzymał. Tutaj jest pewnik, 100% przeżyło


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z anthiasami loteria. Ja kupiłem 6 i wszystkie do dzisiaj żyją. Ale szczególnie póki są małe trzeba je często karmić wysokobiałkową paszą. Na rafie anthiasy żerują codziennie od świtu do zmierzchu na zooplanktonie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, katani napisał:

Z anthiasami loteria. Ja kupiłem 6 i wszystkie do dzisiaj żyją. Ale szczególnie póki są małe trzeba je często karmić wysokobiałkową paszą. Na rafie anthiasy żerują codziennie od świtu do zmierzchu na zooplanktonie.

zależy jeszcze jakie anthiasy, zobacz sobie ich budowę ciała, są odmiany grube i są odmiany chude, z tymi chudymi jest problem, z grubymi go raczej nie ma.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ładne stadko , jaka jest dokładna nazwa tech anthiasów ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam

Ładne stadko , jaka jest dokładna nazwa tech anthiasów ?

Pozdrawiam

dziękuję, będzie jeszcze większe ;)
squamipinnis


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2019 o 10:51, inmar napisał:

Ten rolermat jest głośny ? Crarisea jest,słychać jak silnik się załącza.

Nie chcę zaśmiecać wątku i pisać nie na temat, ale napiszę tylko, że mojej sztuki nie słychać (wersja 5000 automat). Ważne żeby zgodnie z zaleceniami producenta przepływ był ustawiony na ok. 4-5 razy litraż/h, a zanurzenie filtra na ok. 10cm (lub inaczej: lustro wody ok. 2,5 cm ponad perforowaną rurką w filtrze). Dzięki temu jest większe ciśnienie słupa wody na włókninę, ta starcza na dłużej (przez 1,5 tygodnia zeszło mi ok. 1/8 rolki i to tej mniejszej fabrycznej czyli 25 metrowej, a syfu miałem masę bo walczyłem z dino i ciągle przedmuchiwałem skałę), a silnik nie załącza się zbyt często. Samego silnika nie słychać przy zamkniętej szafce. Przy otwartej natężenie dźwięku przy jego załączeniu porównywalne z głośnością pompy dozującej. Chyba, że ktoś używa w tak nieprawidłowy sposób jak angielski jajogłowy z filmu poniżej, ale to duży błąd. Najważniejsze odpowiednie zanużenie i przepływ/h.

 

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo złożył go odwrotnie :) Silnik powinien być po lewej stronie(źle złożony korpus) i wtedy kręci się w dobrą stronę. No i jest zdecydowanie za głęboko w sumpie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.