Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Reefbos napisał:

Pewnie poliwęglan. Trudno tylko powiedzieć jak wpływa na światło przechodzące.

Zapryskane to pół biedy. Prawdziwy problem będzie gdy niechcący coś się stłucze i wpadnie do zbiornika. Mam na myśli głównie powłoki wewnętrzne - czysta chemia.

A to przypadkiem nie jest poliwęglan bez filtra uv? Taki co producenci dają do lamp? ;) 

Grubość ma mniejsze znaczenie jak ma się topić to czy 2 czy 5mm i tak się będzie topić. Celem zabudowanej lampy jest chłodzenie przez odpowiedni przepływ powietrza.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sith114 napisał:

A to przypadkiem nie jest poliwęglan bez filtra uv? Taki co producenci dają do lamp? ;) 

Filtr uv na poliwęglanie służy przede wszystkim właśnie ochronie poliwęglanu, który jest dość wrażliwy na to światło i pod jego wpływem szybko kruszeje i matowieje. Także, poliwęglan średnio się nadaje na osłonę do lampy. Najlepsza była by hartowana szyba. Nawet jakiś czas temu była wzmianka na forum o problemie z którymś tam starszym modelem lampy PS, że były osłony z poliwęglanu i potem serwis wymieniał je na szklane, bo matowiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Filtr uv na poliwęglanie służy przede wszystkim właśnie ochronie poliwęglanu, który jest dość wrażliwy na to światło i pod jego wpływem szybko kruszeje i matowieje. Także, poliwęglan średnio się nadaje na osłonę do lampy. Najlepsza była by hartowana szyba. Nawet jakiś czas temu była wzmianka na forum o problemie z którymś tam starszym modelem lampy PS, że były osłony z poliwęglanu i potem serwis wymieniał je na szklane, bo matowiały.

Ati daje poliwęglan 

PS do althei tez daje poliwęglan ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to git, popytam po szklarzach o hartowaną szybę, ze zwykłą strach bo jak pęknie na pół, pójdzie w wodę to może zbić całe akwaium a tak zamieni się w groszek i będzie robiła za piach ;)

1 minutę temu, sith114 napisał:

Ati daje poliwęglan 

PS do althei tez daje poliwęglan ;) 

orientujesz się jaka grubość przy 12rurach?


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej lampie jest pleksi, na oko 3 mm.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Coltrane napisał:

no to git, popytam po szklarzach o hartowaną szybę, ze zwykłą strach bo jak pęknie na pół, pójdzie w wodę to może zbić całe akwaium a tak zamieni się w groszek i będzie robiła za piach ;)

orientujesz się jaka grubość przy 12rurach?

Zadzwon do ps i spytaj oni jakieś diuny robili na większość ilość rur. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sith114 napisał:

Ati daje poliwęglan 

PS do althei tez daje poliwęglan ;) 

Na lampach na świetlówki się nie znam, nie mam żadnej;-) Co do poliwęglanu, na pewno jest on wrażliwy na uv i ustępuje szkłu, za to jest lżejszy i się nie tłucze tka łatwo.

A chodziło mi o to:

Jeszcze kwestia pewnie taka, czy osłona osłania led, czy świetlówki, i ile tych świetlówek. Dla led i mniejszej  mocy lamp na świetlówki to może i pleksa wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku ja w swoich starych lampach ATI Sunpower miałem szyby z poliwęglanu na 8 świetlówek grubość 5mm.  Były to fabryczne szyby.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, waldek123blau napisał:

Tomku ja w swoich starych lampach ATI Sunpower miałem szyby z poliwęglanu na 8 świetlówek grubość 5mm.  Były to fabryczne szyby.

dzieki Waldku!


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ręcznie, docelowo pompą. Tylko zastanawiam się jak ja kalibrować na tym płynie. Nie wleje go z powrotem do woreczka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Coltrane napisał:

Na razie ręcznie, docelowo pompą. Tylko zastanawiam się jak ja kalibrować na tym płynie. Nie wleje go z powrotem do woreczka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kalibracja na wodzie a potem metodą prób i błedów np podać pompą 1ml i zobaczyć czy jakoś mocno odbiega od tego 1 ml :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja bym się cykał :D
Wanadu masz za mało!!! :clowning
@=Fresz= tu jest ekspertem :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takei krzaki ci porosły w 8 tygodni? :P

Czarny błazenek piękny

 

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, katani napisał:

Takei krzaki ci porosły w 8 tygodni? :P

Czarny neon piękny

 

to korale ze świątecznej orkiestry pomocy akwarystom ;) 3x80ml ballinga juz leci więc coś tam się kalcyfikuje...
wypatrzyłem już dwa samce anthiasów


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Coltrane napisał:

wypatrzyłem już dwa samce anthiasów

Na filmiku jeszcze zmian nie widać. Wydaje mi się, że twoje anthiasy dosyć spore są. Jest szansa, że się ładnie wybarwią.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, katani napisał:

Na filmiku jeszcze zmian nie widać. Wydaje mi się, że twoje anthiasy dosyć spore są. Jest szansa, że się ładnie wybarwią.

właśnie wczoraj na to zwróciłem uwagę kręcąc filmik, na razie tylko pierwszy promień górnej płetwy ładnie urósł. Anthiasy na wypasie, z 21sztuk mam 100% przetrwania, brałem je prosto z worka, warte każdej złotówki.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza ze z worka to po mega rabacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 godzin temu, Coltrane napisał:

widziałeś paragon?

:ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.