Skocz do zawartości
Cichyppg

Beczka do przewiezienia wody 400l. Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem ze wyprowadzam się do swojego M4 i mam takie pytanie jaka beczka nada sie do przewiezienia wody z miejsca A do B. Na alledrogo są beczki 120l po 35zl takie niebieski czy one się nadają ? Czy może lepiej beczkę z 2 linku ?

http://allegro.pl/beczka-beczki-pojemniki-120l-i6963959670.html

 

http://allegro.pl/beczka-beczki-ok120l-spozywka-kapusta-wino-zacier-i6980425624.html

 

Zamawial bym 4 sztuki żeby mieć gdzie włożyć skale bo nie chce skały narażać na działanie powietrza ponieważ transport będzie trwał z 2h po czym z 4h zanim zacznę zalewać zbiornik. Rybki także trafiły by do beczki a do środka napowietrzacz i grzałka

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza jes z PE-HD więc spoko, jesli jest nowa to bez kłopotu możesz taka kupić, unikaj beczek po czymś... 

druga to jakiś wyeksploatowany syf 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczki są używane po materiałach sypkich napisałem widoków do sprzedającego czy jest w stanie określić co w nich było. Oczywiście pierw bym je wyplukal normalna woda z kranu później woda po rodi a dopiero potem z baniaka. Zobaczymy co odpisze i podzielę się z wami odpowiedzią. Mam nadzieje ze się nadają bo musze się przenieść jak najszybciej a nie jest to łatwe z takim baniakiem. Dodatkowe utrudnienie to sąsiedzi najlepiej jakby wogole nie widzieli zbiornika [emoji14]

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cichyppg napisał:

Beczki są używane po materiałach sypkich napisałem widoków do sprzedającego czy jest w stanie określić co w nich było. Oczywiście pierw bym je wyplukal normalna woda z kranu później woda po rodi a dopiero potem z baniaka. Zobaczymy co odpisze i podzielę się z wami odpowiedzią. Mam nadzieje ze się nadają bo musze się przenieść jak najszybciej a nie jest to łatwe z takim baniakiem. Dodatkowe utrudnienie to sąsiedzi najlepiej jakby wogole nie widzieli zbiornika [emoji14]

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

beczki nie sa od srodka gładkie, cholera wie co zostało w porach, bez pośrednio do beczki nie zaryzykował bym wlania wody ale możesz kupić dodatkowo worki foliowe do kwaszenia ogórków. Kwasiarze często tak robią bo beczek idealnie nie da się wymyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale zastanawiałeś się jak będziesz to transportował? W sensie np. niósł?

Nosiłem kiedyś takie po 30L na 3 piętro i ... było ciężko :) 

A tu ponad 100L???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FishofHex wczoraj dał filmik jak kupił używaną beczkę i o mało nie padł mu zbiornik , oczywiście beczkę płukał RO nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem od tego uzytkownika 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6982987730

Beczki sa nowe, czyste i z atestem, co do jakosci mam mieszane uczucia ale na "jednorazowa" akcje sie nadadza ;) Sprawdz bo byc moze maja sklep w Twojej miejscowosci to bedziesz mogl zobaczyc i odebrac za darmo

Zwroc tylko uwage na pokrywki bo wiem, ze byl tam jakis problem, sie sie nie dokrecaja  zy jakos tak, u mnie akurat jest w miare ok ale jak nalejesz pod korek to pokrywka szczelnie nie trzyma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niebieską beczkę do spożywki - nową. Trzymam w niej wodę RO/DI na dolewkę i spisuje się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak stawiałem zbiornik to kupiłem na jakimś olx beczkę po spożywce (dokładnie soku porzeczkowym). Za beczkę 220L zapłaciłem 50 zł. Przepłukałem tylko zwykła kranówką. W niej zebrałem część wody no nowego zbiornika, potem była używana przy zlaniu wody przed klejeniem skały, a teraz regularnie do podmian.

Wiem, ze takich ogłoszeń jest na olx dużo (Allegro również),sprawdź może gdzieś blisko Twojego miejsca zamieszkania ktoś coś sprzedaje.

I jak słusznie Solo wspomniał, zastanów się nad rozmiarem, a co za tym idzie sposobem transportu, załadunku. Chyba że beczkę "zainstalujesz" w samochodzie i będziesz ją napełniał / opróżniał mniejszymi pojemnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem beczkę 220 L po spożywce za kilkadziesiąt złotych i służy mi do teraz. Jedyne co zrobiłem to umyłem i opłukałem.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczkę przewioze na wózku transportowym mam 2 takie jeden większy drugi mniejszy dodatkowo pospinam pasami żeby nie spadła. Wózek mam taki jak do transportu butli gazowych czy np. Kontenerów z piwem.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.