Skocz do zawartości
Engell1

jak zasiedlić Nemo w ukwiale

Rekomendowane odpowiedzi

Moje błazny z hodowli po 1,5 roku w dalszym ciągu nie nauczyły się siedzieć w ukwiale. Wystarczyło wpuścić dwie następne z odłowu i po 5 minutach wszystkie siedziały razem.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 1,5 roku  Amphiprion frenatus (błazenki pomidorowe) hodowlane które  mieszkają na zmianę w 3 ukwiałach Entacmaea quadricolor  a zasiedliły pierwszy  po tygodniu pobytu w zbiorniku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazna siedziały w rhodaktisie i do ukwiału z 2 miesiące się przekonywały . Teraz siedzą wszystkie trzy i jeszcze ikre razem pilnują.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troszku temat.

Moje błazny siedzą w euphylii. Praktycznie w 2 dobie juz zaczeły się ocierać.

Teraz zauważyłem ciemne kropki na obu błazenkach. Regularnie śpią w koralu i dopiero teraz wyskoczyły te kropki.

Mogą to być poparzenia po takim czasie?

 

11003911_IMG_20180301_180314.jpg

11003913_IMG_20180301_180334_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Leonkrwawy napisał:

Odświeże troszku temat.

Moje błazny siedzą w euphylii. Praktycznie w 2 dobie juz zaczeły się ocierać.

Teraz zauważyłem ciemne kropki na obu błazenkach. Regularnie śpią w koralu i dopiero teraz wyskoczyły te kropki.

Mogą to być poparzenia po takim czasie?

 

11003911_IMG_20180301_180314.jpg

11003913_IMG_20180301_180334_1.jpg

nic im nie będzie, rosną, ciemne plamki to wynik burzy hormonów. Gender i te sprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że macie po więcej niż para w zbiorniku, jak z agresją między nimi?
Mam parę a myślałem o dołożeniu dwóch osobników :) tylko mam obawy, że będą się gonić i nic z tego nie będzie.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odpowiednio duże akwarium i trochę szczęścia możesz mieć więcej niż parę. Na początku na pewno będzie dym, ale z czasem powinny się wyciszyć, a nowe znaleźć swój kąt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje leciutko "przeganiałem" po akwarium aż otarły się o ukwiał i zaskoczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się naprowadzić Nemo na ukwiały u Ciebie? Ja wiedząc że są z tym problemy nakupiłem różnych euphyli żeby się może "pomyliły" albo miały wybór miedzy ukwiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, morski napisał:

Udało się naprowadzić Nemo na ukwiały u Ciebie? Ja wiedząc że są z tym problemy nakupiłem różnych euphyli żeby się może "pomyliły" albo miały wybór miedzy ukwiałem :)

Moje błazenki ukwiała nie mają, ale znalazły sobie dom w xeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem. Pewnego dnia po prostu w nim pływały jak gdyby nigdy nic. Najwyraźniej zapędziły się do ukwiału w pogoni za jedzeniem. Kupiłem młodziki, a zajęło im to pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja ze swojej strony dodam, że początkowo moje błazenki uciekały od ukwiału więc któregoś dnia zaopatrzyłem się w pustą butelkę 1,5 litra PET, następnie obciąłem oba końce tak by powstała tuba. Dalej przyłożyłem jeden koniec butelki do ukwiału, tylko delikatnie a drugim końcem wpuściłem Błazenki (nie mogę znaleźć zdjęcia z moich prób). Dalej poczekałem około 30 minut, one w tym czasie się trochę poobcierały  o ukwiał. Dalej delikatnie podnosiłem moją konstrukcję do góry myśląc, że one tam już zostaną :D . Trwało to może 5 sekund i błazny nawiały. Mam je od około 3 miesięcy i dopiero od tygodnia same zdecydowały się na zamieszkanie w ukwiale (same bez mojej ingerencji). Razem z żoną obserwowaliśmy jak próbują go zasiedlić widok jest rewelacyjny i warty czekania prawie trzech miesięcy (żartowaliśmy sobie że czekaliśmy tyle lat na ten widok :D). Teraz jak się czegoś przestraszą to od razu lecą do Quadri.

Jednym słowem cierpliwości, bo warto.

PS Quadri bardzo się zmienił od momentu zamieszkania w nim Błazenków jest zdecydowanie większy i ładniej polipuje.

received_198791347594294.jpeg


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 miesiące to trwało i jak weszły to siedzą po dziś dzień :)

_20180419_092607.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.