Skocz do zawartości
maciej01

Nowa lampa Maxspect RSX LED

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa lampa Maxspect następca Razor https://reefbuilders.com/2017/10/03/maxspect-rsx-led/. W opisie jest napisane, że ma więcej kanałów bo cztery,  więcej diod LED i kolorów, chłodzenie pasywne. Więcej w artykule do którego link dodałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozłożenie koloru białego. Większośc ludzi zaleca 10-20k a tu są 2 diody 3k i 2 6,5k


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejrzysz specyfikację innych modeli Maxspect to jest podobnie z białym kolorem diod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
odnośnie lamp RSX muszę trochę sprostować, chłodzenie jest zarówno aktywne jak i pasywne (w artykule nadmienione jest iż "skrzydełka" które zapewniają pasywne chłodzenie zostały przebudowane by mogły rozkładać więcej obciążenia termicznego), moduły LED zostały rozbudowane o dodatkowe diody barwne które w przypadku lamp Recurve(R6) znajdują się w paskach bocznych. Posiadają one również system Master/Slave obecny w lampach R6, co oznacza że w przypadku jeśli mamy wiele lamp które będą pracowały na tym samym fotoperiodzie, lampa Master będzie przesyłać swój program do lamp Slave. Lampy współpracują z dostępnym w sprzedaży osobno sterownikiem ICV6.  Lampy będą w niedługim czasie dostępne do zakupienia. Ceny będą porównywalne do doczesnej serii Razor.
Dodatkowo załączam plik z wykresami widma światła lamp.
Pozdrawiam,
Andrzej Czajka
Zespół Maxspect Polska
59dcdf79be736_Catalog08.thumb.jpg.5f831ab6d6385d97b2e4b87f021d63ff.jpg


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska cena ?


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bez sterownika ICV6 sterowanie będzie identyczne jak w Razor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że po dodaniu sterownika ICV6 dojdą fazy księżyca i inne bajery. Bez tego sterownika wschody, zachody, oświetlenie nocne, ustawienie mocy poszczególnych kanałów tylko z tą różnicą, że tu mamy 4 kanały, wszystko z wbudowanego sterownika który jest w lampie? Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej01
Sterownik ICV6 będzie pozwalał na łatwiejsze zaawansowane sterowanie i programowanie. Wbudowany sterownik pozwala osiągnąć te same rezultaty tylko jest to trudniejsze. Wschody, zachody i inne efekty będą wprowadzane do aplikacji ICV6 Syna-G w przyszłym roku jako ustawienia wstępne, planowane wprowadzenie to 1 lub 2 kwartał 2018, zależnie od postępu prac nad aplikacją.


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te odpowiedzi są dla mnie trochę niezrozumiałe, niejednoznaczne. Jak jest ze wschodami i zachodami, światłem nocnym, jest potrzebny sterownik ICV6? Jak macie egzemplarz demo, to czy można opisać dokładnie jakie ustawienia lampy są dostępne z wbudowanego sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej01
Wschody, zachod, światło nocne da się ustawić ręcznie. Lampa posiada możliwość ustawienia tego, podobnie jak w serii Razor (Ustawić można pełen cykl dobowy wg wlasnych preferencji: wschód, szczyt, zachód, oświetlenie nocne tak/nie). Podobnie jak w linii Razor można modulować ustawienia Presetu (4 propozycje producenta dot. cyklu dobowego swiecenia lampy). Sterownik ICV6 pozwala łatwiej to ustawić ponieważ użytkownik ma przed oczami wizualizację fotoperiodu przed oczami. W presetach znajduje się program ze światłem księżycowym jak i 3 inne presety do różnych akwarii z różnymi zapotrzebowaniami. Sterownik ICV6 dodaje 4 inne presety co daje całkowitą liczbę 8 presetów dla różnych akwarii (LPS, SPS, Miękkie, mieszane, ryby etc.). Nie ma dedykowanego przycisku "dodaj wschód słońca" i tym podobnych. Trzeba samodzielnie to uzyskać ustawiając wartości procentowe.


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, teraz jest dla mnie wszystko wystarczająco jasno opisane. Czy można wstawić zdjęcie lub film, żeby porównać akwarium pod Razor i RSX, lub chociaż pod samym RSX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, czesiu napisał:

Ma ktoś z was już tą lampę ?

Tak ma  Frey egzemplarz Demo lampy RSX.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz jest do kupienia, więc myślałem, że ktoś ma.


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Teamu Maxspect, czy bylaby mozliwosc podeslania fotoperiod na te 4 presety ale w formie cyfrowej . . . W instrukcji są wklejone cztery MAŁE i w dodatku czarno białe zdjęcia z których nic nie wynika . . .

Chodzi głownie o drugi preset przeznaczony do SPS+LPS bo nie wiem jak ustawić fotoperiody . . .

 

z góry dzięki


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Engell1 napisał:

Pytanko do Teamu Maxspect, czy bylaby mozliwosc podeslania fotoperiod na te 4 presety ale w formie cyfrowej . . . W instrukcji są wklejone cztery MAŁE i w dodatku czarno białe zdjęcia z których nic nie wynika . . .

Chodzi głownie o drugi preset przeznaczony do SPS+LPS bo nie wiem jak ustawić fotoperiody . . .

 

z góry dzięki

https://www.reef2reef.com/threads/anyone-using-maxspect-rsx.346904/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale nie do końca mi o to chodziło. Ja nie mam ICV6 i chciałbym wiedzieć jak najlepiej ustawić procenty jakiego kanału i o jakiej godzinie tak aby to miało sens . . .

@FREY czy można coś zrobić z zasilaczem aby był cichszy? ja używam mojego RSX 300 na 70% w szczycie a pod wieczór mam już raczej koło 60% a wentylatory w zasilaczu są dość mocno słyszalne mimo, że mam je w szafce, która jest otwarta od tyłu . . . .

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież są podane procenty poszczególnych kanałów i o których godzinach. Z ICV6 są dodatkowe cztery gotowe programy. Możesz skorzystać z tych ustawień co dałem link bo są pod SPS i LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dopiero teraz zauważyłem, że w tym temacie na R2R są zdjęcia z czasami :)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2018 o 20:44, Engell1 napisał:

 

czy można coś zrobić z zasilaczem aby był cichszy? ja używam mojego RSX 300 na 70% w szczycie a pod wieczór mam już raczej koło 60% a wentylatory w zasilaczu są dość mocno słyszalne mimo, że mam je w szafce, która jest otwarta od tyłu . . . .

W tym wypadku można jedynie zająć się akustyką. Szafka bez tyłu przy ścianie może robić za wzmacniacz dźwięku/głośnik. Proszę spróbować przestawić zasilacz w różne miejsca - czasami kilka centymetrów różnicy potrafi zdziałać cuda. 

pozdrawiam

Mariusz Frej


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy może ktoś z użytkowników powiedziać jak ma ustawione czasy i kanały? Ja cały czas nie mogę znaleźć złotego środka . . .

Chodzi mi głównie pod LPSy

 

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was zdjęcia tego modułu jak on jest podlaczony od środka, tzn każdy kanał ma osobny przewód zasilający tak jak w R420  czy jakoś inaczej jest to rozwiązane, bo sam moduł wygląda ciekawie ale obudowa za nic mi nie przypadła do gustu.

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.