Skocz do zawartości
Gość

Panel LED do Refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jasne, pod warunkiem że masz refugium w dużej wannie -  informacja o oświetlanej powierzchni :2 do 3 m2 może to delikatnie sugerować :)

Jaką będziesz miał powierzchnię refugium i jaką głębokość, oraz jakie glony?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podziel moc pobieraną czyli 45W przez ilość ledów i wyjdzie Ci moc jednej diody ...0,2W

nada się (może) do pietruszki czy sałaty

poszukaj raczej ledów 5630 na taśmie aluminiowej

coś jak tutaj http://allegro.pl/aluminiowa-tasma-led-grow-do-uprawy-roslin-25cm-i6755201626.html

do tego profil do którego wejdą np. 2 taśmy obok siebie  http://allegro.pl/profil-aluminiowy-szeroki-wide-klosz-na-wymiar-i6195300204.html

wystarczy skleić klejem "termo glue" kilka profili - i jest panel , wymiary i moc można sobie zrobić dowolne

(lutownica + zasilacz i z godzinka roboty) a jak dodać jeszcze sterownik na pilota za 15zł

http://allegro.pl/sterownik-radiowy-sciemniacz-rf-6a-72w-tasma-led-i6137244677.html

który pamięta ustawienia to jest "full wypas" ...

linki przykładowe - a kupując u chińczyków wyjdzie jakieś 50% ceny z alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Autorze, zrobisz - jak uważasz. Ja mam takie coś http://lednar.pl/produkt,1505 - łącznie 60 cm. Do tego 60 cm niebieskich i 30 białych. Oświetlają refugium o powierzchni 38 cm x 15 cm i głębokie na 25 cm. Rośnie tam spaghetti - co 2 tygodnie robię przycinkę, bo tworzy się gęsta cegła.

Ale co ja tam wiem, co ja się znam.

ps. kończę temat bo skończy się jak zwykle, a obiecałem zielonym nie dodawać roboty....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zamówiłem sporo za dużo ledów 3w i chyba z nich zrobię 2-3 nitki po 8 szt,

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

te ledy to tylko koncepcja do refugium ze spaghetti o pow. 30x40cm i wys. 30cm. 

Chodzi też o to by taki panel pokrył mniej więcej powierzchnię refugium, ewentualnie rozważałem zastosowanie takich dwóch paneli po bokach. Zapewne w praktyce wszystko wyjdzie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, dale napisał:

Ja mam takie coś http://lednar.pl/produkt,1505

 

Płaciłeś po 43zł za 8cm taśmy ? - po tyle to chińczyki sprzedają cały "krążek" - 5m kosztuje niecałe 14$ dokładnie taka sama (4 czerwone na 1 niebieską Red: 660nm; Blue: 445nm)

--//-- Edit sory pomyliłem się - Twoje to diody 2835 a ja pisałem o 5050 - czyli sporo jaśniejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2835(mocniejsze od 5050) to nie 3528 :)

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, silvia napisał:

Płaciłeś po 43zł za 8cm taśmy ? - po tyle to chińczyki sprzedają cały "krążek" - 5m kosztuje niecałe 14$ dokładnie taka sama (4 czerwone na 1 niebieską Red: 660nm; Blue: 445nm)

--//-- Edit sory pomyliłem się - Twoje to diody 2835 a ja pisałem o 5050 - czyli sporo jaśniejszych

Marek chyba zrobię tak jak mówisz, zdecydowanie taniej i lepszy wynik będzie na tych taśmach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, owler napisał:

2835(mocniejsze od 5050) to nie 3528 :)

Przyznam że nie używałem 2835  dlaczego ? Cyt. "  Taśmy LED 2835 to typowo dekoracyjne oświetlenie. Osoby które chcą oświetlić w bardzo oszczędny sposób swoje wnętrze pokoju, kuchni czy salonu powinny wybrać właśnie taką taśmę. Zastosowana dioda SMD 2835 w taśmie led jest jedną z najnowszych diod na rynku sprzedaży oświetlenia LED. Cechuje ją duża moc świecenia oraz spora oszczędność energii elektrycznej. Przykładowo pięcio metrowy pasek takiej listwy z trzystoma diodami pobiera tylko 24W - 4,8W z metra. Trzeba przyznać, że taśmy 2835 nie są typowym oświetleniem domowym właśnie ze względu na ich moc świecenia używa się ich tylko i wyłącznie do dekoracji. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wybór taśmy o solidnej mocy świecenia należy wybrać taśmy LED z diodami 5050. "

Edit --//--

zakładając że kolega na początku patrzył na panel najmniejszy czyli 30W - ile takich "pasków" za 43zł sztuka (8cm) musiałby kupić ?

przecież tam jest tylko 10 diod - czyli taki pojedynczy pasek to chyba do oświetlenia jakiejś "szklanki" się nada - za tą cenę można dostać 5 METRÓW taśmy z diodami w samych kolorach - ktoś chce policzyć ile to lumenów ?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

Przyznam że nie używałem 2835  dlaczego ? Cyt. "  Taśmy LED 2835 to typowo dekoracyjne oświetlenie. Osoby które chcą oświetlić w bardzo oszczędny sposób swoje wnętrze pokoju, kuchni czy salonu powinny wybrać właśnie taką taśmę. Zastosowana dioda SMD 2835 w taśmie led jest jedną z najnowszych diod na rynku sprzedaży oświetlenia LED. Cechuje ją duża moc świecenia oraz spora oszczędność energii elektrycznej. Przykładowo pięcio metrowy pasek takiej listwy z trzystoma diodami pobiera tylko 24W - 4,8W z metra. Trzeba przyznać, że taśmy 2835 nie są typowym oświetleniem domowym właśnie ze względu na ich moc świecenia używa się ich tylko i wyłącznie do dekoracji. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wybór taśmy o solidnej mocy świecenia należy wybrać taśmy LED z diodami 5050. "

"Rozmiar diody nie ma wpływu na jej jasność. Kluczowym parametrem, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest WYDAJNOŚĆ, tj. ile lumenów przypada na jeden wat. Najlepszym przykładem na poziom tych różnic jest porównanie możliwości bardzo popularnej diody SMD5050 i nowej diody SMD2835. Obie mają ten sam pobór mocy, natomiast SMD2835 daje około 50% więcej światła niż jej starszy zamiennik. I to mimo zdecydowanie mniejszych rozmiarów!
 
Taśmy oparte na diodach 2835, które sprzedajemy emitują zdecydowanie więcej światła (25 lumenów), niż oparte na diodach 5050 (18 lumenów). W obu przypadkach dla taśmy z ilością 60 diod na metr zalecamy dobór zasilacza z mocą 14,4W (lub więcej) na jeden metr taśmy."
 
 
Edytowane przez elespero (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, twardovski.michal napisał:

Marek chyba zrobię tak jak mówisz, zdecydowanie taniej i lepszy wynik będzie na tych taśmach. 

jest tez inna opcja u siebie zrobiłem przeróbkę takiej ledówki (lutownica i zapasowe diody)

ledowka2.jpg.66d7a06f8c66a469e0648a5e2ee2a49e.jpg

3x3W led białe zamieniłem na 2 sztuki Full Spectrum i jedną białą .. chyba 6500K (nie pamiętam) i wymieniłem soczewki na 120' - kupowane na Ebayu sumie wyszło mi niecałe 20zł za 9W

albo skoro koledzy tak wychwalają kupić ledówkę 10W za 2,04$ http://www.ebay.com/itm/LED-Bulb-Grow-Light-E27-GU10-6W-8W-10W-2835-SMD-Plant-Flower-Hydroponic-Aquarium-/302417090825?var=&hash=item4669769909:m:m1XrVlYOrRdOZMnPYfbAgYg

albo 5W za 1,54$ http://www.ebay.com/itm/E27-5W-60-LED-2835-SMD-Grow-Light-Bulb-Lamp-Garden-Plant-Flowering-Hydroponics-/401112005606?hash=item5d64237be6:g:UmUAAOSwjDZYbMBB

itd.  - wystarczy poszukać

28 minut temu, elespero napisał:
Taśmy oparte na diodach 2835, które sprzedajemy emitują zdecydowanie więcej światła (25 lumenów), niż oparte na diodach 5050 (18 lumenów). W obu przypadkach dla taśmy z ilością 60 diod na metr zalecamy dobór zasilacza z mocą 14,4W (lub więcej) na jeden metr taśmy.

 

mowa o p[pojedynczej diodzie ale 43zł za 8cm - jak się ma jasność 8cm tej taśmy do 5m taśmy 5050 ?

bo cenowo wychodzi .. podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, silvia napisał:

 

mowa o p[pojedynczej diodzie ale 43zł za 8cm - jak się ma jasność 8cm tej taśmy do 5m taśmy 5050 ?

bo cenowo wychodzi .. podobnie

moja wypowiedź tyczyła się tego 

Przyznam że nie używałem 2835  dlaczego ? Cyt. "  Taśmy LED 2835 to typowo dekoracyjne oświetlenie. Osoby które chcą oświetlić w bardzo oszczędny sposób swoje wnętrze pokoju, kuchni czy salonu powinny wybrać właśnie taką taśmę. Zastosowana dioda SMD 2835 w taśmie led jest jedną z najnowszych diod na rynku sprzedaży oświetlenia LED. Cechuje ją duża moc świecenia oraz spora oszczędność energii elektrycznej. Przykładowo pięcio metrowy pasek takiej listwy z trzystoma diodami pobiera tylko 24W - 4,8W z metra. Trzeba przyznać, że taśmy 2835 nie są typowym oświetleniem domowym właśnie ze względu na ich moc świecenia używa się ich tylko i wyłącznie do dekoracji. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wybór taśmy o solidnej mocy świecenia należy wybrać taśmy LED z diodami 5050. "

 

Z twojej wypowiedzi wynika że 5050 są mocniejsze a ja znalazłem co innego. 

Nie znam się na tym i sugeruję się na tym co znajdę w sieci, a opinie są różne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, elespero napisał:

Nie znam się na tym i sugeruję się na tym co znajdę w sieci, a opinie są różne

skoro sprzedajecie te diody - to chyba powinieneś wiedzieć więcej niż tylko opinie z sieci .. - ja przyznałem że nie używam - bo właśnie bazuję na opiniach z sieci - moja opinia jest jasna - nie opłaca się w żaden sposób - bo za pasek 8cm kogę kupić "iks" razy więcej diod (metry) i jak mi się któraś dioda spali to po prostu wymienię na zapas którego jeszcze dużo mi zostanie na wiele lat

żeby oświetlić refugium nie wystarczy 8cm (nawet jeśli chodzi o miniaturyzację : licząc 25lumenów na diodę x 10 diod czyli 8cm=250lumenów - dioda PowerLed FullSpectum 1W ma jasność około 100 lm a kosztuje 2-3 zł przerabiając taką ledówkę (diody 3W) jak pokazałem wyżej ... mam za połowę ceny duuuużo więcej światła)

(co innego gdyby cena jednych i drugich diod była by choć porównywalna - wtedy ... i tylko wtedy ... warto było by się zastanowić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, silvia napisał:

skoro sprzedajecie te diody - to chyba powinieneś wiedzieć więcej niż tylko opinie z sieci

Nie sprzedaje żadnych diod, pomyliłeś mnie z kimś.

Godzinę temu, silvia napisał:

Przyznam że nie używałem 2835  dlaczego ? Cyt. "  Taśmy LED 2835 to typowo dekoracyjne oświetlenie. Osoby które chcą oświetlić w bardzo oszczędny sposób swoje wnętrze pokoju, kuchni czy salonu powinny wybrać właśnie taką taśmę. Zastosowana dioda SMD 2835 w taśmie led jest jedną z najnowszych diod na rynku sprzedaży oświetlenia LED. Cechuje ją duża moc świecenia oraz spora oszczędność energii elektrycznej. Przykładowo pięcio metrowy pasek takiej listwy z trzystoma diodami pobiera tylko 24W - 4,8W z metra. Trzeba przyznać, że taśmy 2835 nie są typowym oświetleniem domowym właśnie ze względu na ich moc świecenia używa się ich tylko i wyłącznie do dekoracji. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wybór taśmy o solidnej mocy świecenia należy wybrać taśmy LED z diodami 5050. "

 

I tu nic nie pisałeś o cenach. Ja znalazłem inny opis dlatego go wkleiłem.

Z twojego opisu wynika że 5050 dają więcej światła a z tego co ja znalazłem że 2835 dają więcej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, elespero napisał:

Nie sprzedaje żadnych diod, pomyliłeś mnie z kimś.

 

Godzinę temu, elespero napisał:
 
Taśmy oparte na diodach 2835, które sprzedajemy emitują zdecydowanie więcej światła (25 lumenów), niż oparte na diodach 5050 (18 lumenów). W obu przypadkach dla taśmy z ilością 60 diod na metr zalecamy dobór zasilacza z mocą 14,4W (lub więcej) na jeden metr taśmy.

 

dałeś cytat a nie były to Twoje słowa ? - to sory faktycznie pomyliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

 

dałeś cytat a nie były to Twoje słowa ? - to sory faktycznie pomyliłem

Ja to też źle napisałem :D

Jest to cytat z blogu, jest link podany.

Edytowane przez elespero (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zainteresowałem się bliżej i trochę poszukałem i żadna z diod 2835 znalezionych przeze mnie nie ma 90lm, 65lm to max : SMD 2835; biała zimna (6000K); jasność 60 - 65 lm

porównując np.

 2835; biała naturalna (4000K); jasność 22lmhttp://micros.com.pl/pl/product/91711/olb28354000k

 5050 biała naturalna (4000-4500K); jasność: 22 - 24 lm http://micros.com.pl/pl/product/111725/olbnplcc624

to .. jak widać różnicy ... nie widać :) (większość ma podaną jasność w mcd i nie chce mi się przeliczać bo i tak ... za drogie ) 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cena za metr.

Ale wiedziałem że nie powinienem nic pisać bo zacznie się zaraz filozofowanie pana "wiem wszystko-mam google"

Ok, pora na długi urlop, Panowie Zieloni nie muszą się fatygować...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, dale napisał:

To jest cena za metr.

w linku który podałeś stoi wyraźnie napisane  : "Sprzedawany odcinek to 8 cm ( i wielokrotność 8)"

i nieraz prosiłem żebyś zachował dla siebie osobiste zaczepki - skoro wiedziałeś że nie powinieneś ... a jednak - tzn. że nie tylko zaczepiasz a jeszcze świadomie trolujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dale napisał:

To jest cena za metr.

Ale wiedziałem że nie powinienem nic pisać bo zacznie się zaraz filozofowanie pana "wiem wszystko-mam google"

Ok, pora na długi urlop, Panowie Zieloni nie muszą się fatygować...

 

Są jeszcze zielone panie... ;)

Dale, o jakim fatygowaniu mowa, skoro ostatnio można Ciebie stawiać za wzór ;) Nie uciekaj, forum jest przeciez też dla Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej kupić halogen led 20W barwę ciepłą za 20zł ?

Gloniska mi na tym rosną jak wściekłe, co tydzień wycinam 3-5L 

Nic nie trzeba lutować i kombinować, wieszasz i masz, mój już świeci 2,5 roku. Jak ktoś się uprze to wymieniasz diodę na full spectrum ( choć ja nie widzę takiej potrzeby)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie waść kupiłeś 20w za 2 dychy? Właśnie szukam do siebie.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gothmog napisał:

A gdzie waść kupiłeś 20w za 2 dychy? Właśnie szukam do siebie.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

http://allegro.pl/halogen-lampa-naswietlacz-led-20w-200w-slim-mocny-i6939309535.html

Pierwszy z brzegu, tylko szukaj barwy ciepłej


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.