Skocz do zawartości
flcf

Pytanie do posiadaczy Red Sea Reefer 170

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie sumpa/mediów w zestawie Red Sea Reefer 170.

Jak macie to wszystko rozłożone w sumpie? Bo miejsca jest dosyć mało a przegród jeszcze mniej ;)

Czy mogę do komory gdzie jest odpieniacz dać np Siporax ( z odpieniaczek oczywiście) albo podobne media? Lub czy do komory pierwszej, gdzie spływa woda prosto z akwarium? Czy tam można umieścić jakieś media, np ten Siporex? Czy raczej te komory powinny być puste? 

Jak Wy to macie rozwiązane? WIem, że są filtry przelewowe, które można zastosować, ale te filtry można dać poza sumpem a mi chodzi o sam sump właśnie :)

Z góry dzięki za pomoc :) PS. a jakby ktoś mógł dodać zdjęcia swojego sumpa z tego zestawu to już będzie mega super :)

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciej01 dzięki za pomoc :) Już przerobiłem zdjęcia w googlech ;) Ale chciałem podpytać użytkowników tego sumpa czy mają jakieś swoje przemyślenia i rady jak dobrze go skonfigurować :) Ale dzięki śliczne za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszą komorę zostaw w spokoju, wprost z niej przelewa się woda do tzw "skarpety", która filtruje osad. Sam trzymałem tam kawałek żywej skały, na której osadzały się gluty, wyjąłem. Kolejna komora, w której jest sump, zawiera paradoksalnie sporo miejsca. W niej trzymam deltec 1351, który do małych nie należy, filtr fluidyzacyjny oraz 1 litr lie-bio fil, w komorze w której jest pompa, umieściłem żywą skałę. Co do siporexu, umieść go w workach,  będziesz mógł wygodnie płukać z osadu ,litr wystarczy. Zdarzyło mi się trzymać w sumpie 4 litry life fio fil , purigen oraz inne absorbenty plus żywą skałę, także miejsca jest sporo, wystarczy dobrze się zorganizować ;)

btw. jaką pompę używasz w swoim akwarium, czym oświetlasz swój reefer 170 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o Red Sea reefer 170, to na zdjęciach drzwiczki od szafki otwarte są zawsze na lewą stronę. Można je zamontować tak, żeby otwierały się na prawą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rafau napisał:

pierwszą komorę zostaw w spokoju, wprost z niej przelewa się woda do tzw "skarpety", która filtruje osad. Sam trzymałem tam kawałek żywej skały, na której osadzały się gluty, wyjąłem. Kolejna komora, w której jest sump, zawiera paradoksalnie sporo miejsca. W niej trzymam deltec 1351, który do małych nie należy, filtr fluidyzacyjny oraz 1 litr lie-bio fil, w komorze w której jest pompa, umieściłem żywą skałę. Co do siporexu, umieść go w workach,  będziesz mógł wygodnie płukać z osadu ,litr wystarczy. Zdarzyło mi się trzymać w sumpie 4 litry life fio fil , purigen oraz inne absorbenty plus żywą skałę, także miejsca jest sporo, wystarczy dobrze się zorganizować ;)

btw. jaką pompę używasz w swoim akwarium, czym oświetlasz swój reefer 170 ?

Dzięki piękne za super super wytłumaczenie co i jak :) Jeśli chodzi o te media to zastanawiam się po prostu co gdzie i jak ale na samym sumpie, żeby nie dodawać żadnych dodatkowych filtrów fluidyzacyjnych - przynajmniej narazie :) - chyba że się mylę to mnie oświeć proszę ;) - a co miałeś w tym filtrze? 

Jeśli chodzi o mój zestaw to cały czas jest konfiguracja na raty ;) To znaczy chciałem założyć na początki kostkę 30l - potem zobaczyłem super zestaw Red sea Nano - ale w końću doszedłem do wniosku, że niewiele droższy jest zestaw 170 :) Który naprawdę bardzo mi się podoba :) - na sam zbiornik czekam - ma być prawdopodobnie we wtorek na hurtowni w Polsce :)

A co do reszty sprzętu to lampę mam już kupioną i tu także miałem zawirowań multum ale postawiłem na Maxspecta Etheral - mam nadzieje, że to będzie dobry wybór :) - a Ty czym świecisz?

Jeśli chodzi o pienidło to dopiero miałem dylemat ale zamówiłem ( i czekam ) Twistmana integra 100. 

A jeśli chodzi o pompę to mam zamiar ją właśnie za niedługo kupić i chciałem Aqua Nova N-RMC 4000 ( będzie przykręcona na połowe gdzieś, ale jednak wolę mieć w razie czego coś w nadmiarze na jakiś bypas jakby coś :)

No a jeśli chodzi o cyrkulację to cały czas po głowie chodził mi Maxspect Gyre 230 ze sterownikiem, ale mój wybór padł jednak na dwa RW4 tylko też w wersji AQUA NOVA NWM-4000 :)

Powiedz mi proszę czy w zestawie znajduję się elastyczny wąż do podłączenia pompy w hydrauliką pvc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flcf: dokładnie taką samą drogę przeszedłem , najpierw kostka potem Nano Max, aż wybrałem 170, był to strzał w dziesiątkę, aczkolwiek marzy mi się Reefer 250 :)

W zestawie znajduje się kompletna hydraulika, nie potrzebujesz na nic więcej wydawać pieniędzy, elastyczny wąż do podłączenia pompy obiegowej dodany jest także, wszystko idealnie spasowane i perfekcyjnie wykonane. Nawet do blatu szafki przymocowana jest mata izolująca (gęsta czarna pianka), co mnie strasznie pozytywnie zaskoczyło. Szkło akwarium to jakaś odmiana opti white, producent podaje, że jest to szkło super ultra clear, z obniżoną zawartością żelaza, rzeczywiście oddaje rzeczywiste kolory ryb, nie jest to float. Szkoda, że klejone jest czarnym silikonem, jestem przyzwyczajony do szkieł ADA, tam klej jest transparenty. 

Również rozważałem Twistmana 100, ale wybrałem 1351 ze względu na duży przepływ powietrza 490/h, wyższy model twistmana ma zdaje się 450. Integre będziesz musiał męczyć na 100% mocy pewnie.

Sam świecę Aquamedic Cube 50, co prawda mam dwie lampki, ale jedna do korali które posiadam starczy, a etheral to idealny wybór ;) 

@maciej01: eeee , moją szafkę otwiera się po prawej stronie, :) zawiasy są po lewej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to łatwo przerobić, żeby zawiasy były po prawej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. przemyśl mimo wszystko zakup filtru fluidyzacyjnego, dobrze radzi sobie z węglem aktywnym oraz purigenem :) w sumpie to jednak nie ta prędkość ;)

@maciej01: zerknij na manual: https://www.redseafish.com/wp-content/uploads/2014/11/REEFER-Series-manuals-all-models-1.pdf

zmiana wydaje się prosta do realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafau no to mamy podobne marzenia o Reefer 250 :) Ale narazie mnie miejsce nie puszcza ;) 

Tak czy inaczej myślę, że ta 170-tka to dobry wybór na początek :)

Co do odpieniacza to życie pokaże :) Wiele osób mi także polecało tego Delteca i też go cały czas rozważałem, ale jakoś ten Twistman do mnie przemawiał ;) Jak dzwoniłem do Twistmana to polecali mi do tego litrażu ten właśnie model - pomimo że upierałem się na model 150 ;) to powiedzieli że to stanowczo za duży model i nie tędy droga ;) Zobaczymy jak to będzie :) Może akurat da radę :)

Powidz mi czy jest jakiś cień szansy na zdjęcie Twojego baniaczka i sumpa pod nim? Będę bardzo wdzięczny :) Chyba, że to jakaś tajemnica to oczywiście rozumiem ;) Zastanawiam się teraz jak czy mam tą filtrację jeszcze jakoś powiększyć o filtr przelotowy czy filtr fluizacyjny bo widzę że każdy jeszcze coś stosuje :)

No i co do filtra to się dowiedziałem ;) Musieliśmy pisać w tym samym momencie ;) - a jaki TY używasz jeśli można wiedzieć? Nie ma to jak podpatrzeć sprawdzony model :)

PS. i co tam w środku dobrego? PS. a czym się różnią te filtry od tych przelotowych ( na absorbery ) ? :) Czy to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafau napisał:

ps. przemyśl mimo wszystko zakup filtru fluidyzacyjnego, dobrze radzi sobie z węglem aktywnym oraz purigenem :) w sumpie to jednak nie ta prędkość ;)

@maciej01: zerknij na manual: https://www.redseafish.com/wp-content/uploads/2014/11/REEFER-Series-manuals-all-models-1.pdf

zmiana wydaje się prosta do realizacji.

Już wcześniej patrzyłem, ale musiałbym to zobaczyć na żywo i dla tego pytam. Zamiana wydaje się prosta, ale zawsze jest to "ale".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flcf: pod koniec tygodnia będę w domu, zrobię fotkę, przy okazji demontażu akwarium, kupuje je kolega  z forum, sam zamawiam reefer250 :) 

@maciej01:  wydaje mi się taka operacja możliwa do wykoniania , aczkolwiek to będzie taki hand made z uszczerbkiem na szafce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafau napisał:

@flcf: pod koniec tygodnia będę w domu, zrobię fotkę, przy okazji demontażu akwarium, kupuje je kolega  z forum, sam zamawiam reefer250 :) 

No to super :) Dzięki śliczne :) No i oczywiście gratuluje już większego reefera ;) Ciekawe, kiedy ja będę na tym etapie :) hehe

PS. a co do pytania o  filtr przepływowy? To jakiego używałeś w tym akwarium? Ile litrów i co w środku? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafau napisał:

 

@maciej01:  wydaje mi się taka operacja możliwa do wykoniania , aczkolwiek to będzie taki hand made z uszczerbkiem na szafce.

Możesz zrobić jakieś zdjęcie ze zbliżeniem zawiasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobię zdjęcia i zawiasów i zbiornika , dziś demontuję. 

używam 2000l/h dc runer 2.1 , po awarii, przesiadłem sie na tunze silence 3000l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2017 o 14:16, rafau napisał:

zrobię zdjęcia i zawiasów i zbiornika , dziś demontuję. 

używam 2000l/h dc runer 2.1 , po awarii, przesiadłem sie na tunze silence 3000l/h.

Udało Ci się przy tym demontarzy zrobić jakieś zdjęcia zbiornika? czy sumpa? Był bym wdzięczny jakbyś się nimi podzielił :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam prośbę, możecie mi mierzyć ile dokładadnie cm ma szafka w środku w rsr 170 od ściany do ściany i od tyłu do samych drzwi, dzięki z góry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.